Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – Manchesteru United

Klubové logo

Marky

Klubové logo Manchesteru United bolo zmenené pri niekoľkých významných príležitostiach, ale základný tvar klubového loga zostal stále podobný. Hlavný znak je odvodený od erbu mesta Manchester. Samotný diabol v znaku je odvodený od prezývky klubu červení diabli, ktorá vznikla približne v 60. rokoch a za touto známou prezývkou stojí legendárny manažér Sir Matt Busby. Koncom 60. rokov sa diabol stal súčasťou klubových spravodajov a šálov predtým, než sa nadobro dostal v roku 1970 do klubového loga Manchesteru United. V klubovom znaku drží diabol trojzubec. V roku 1998 bol klubový znak opäť pozmenený, keď z neho zmizlo slovné spojenie Football Club.

Původní logo používané Newton Heath, které se následně na dresech United objevovalo až do 70. let 20. století. I dnes se toto logo používá, avšak jen na košile, mikiny a jiné reklamní předměty.

Toto logo se poprvé objevilo v 60. letech, nicméně pouze jako reklama. Oficiálním logem Manchesteru United bylo stále logo Newton Heath. Toto logo se nápadně podobá tomu dnešnímu- přibyla do něj loď, která má znázorňovat obchod a podnikání, jež se v Manchesteru mohutně rozmáhalo.

V 80.letech získala firma Adidas lukrativní kontrakt s United a rozhodla se provést na dříve reklamním logu několik změn. Tři pruhy nahradil červený ďábel, maskot klubu. Toto logo se na dresech objevovalo až do roku 1998. V roce 1992 provedl Manchester změnu značky dresů na Umbro.

V roce 1998 zaznamenal znak další změny. Byl z něj odstraněn nápis „Football club“ a bílé okolí lodě bylo nahrazeno červenou barvou. Tento znak nosí hráči na dresech Manchesteru United do dnes.