12/05/2021

Bruno a Pogba po deštrukcii AS Rím

Bruno Fernandes a Paul Pogba sa zapísali na listinu strelcov pri vysokom domácom víťazstve 6:2 v semifinále Európskej ligy proti talianskemu AS Rím.

Pogba však nabáda svojich spoluhráčov, aby zostali koncentrovaní. ,,Výsledok je pozitívny, ale ešte to nie je vyriešené, máme pred sebou odvetu. Musíme zostať sústredení a hrať s rovnakou mentalitou. V prvom polčase sme urobili dve chyby a dostali sme dva góly. V kabíne sme si povedali, že musíme jednoduché veci robiť lepšie. Mali sme obrovskú motiváciu streliť ďalšie góly. Zachovali sme si našu dôveru a nakoniec sme dosiahli požadovaný výsledok.“

Paul sa vyjadril aj k penalte, ktorú spôsobil po hre rukou: ,,Neviem, ako sa mám šmýkať (smiech). Chcem sa kĺzať na ihrisku ako v anglickom futbale, ale asi musím na tom zapracovať. Mal som smolu.“

Bruno Fernandes si pripísal na svoje konto dva gólové zásahy a asistencie pri zásahoch Paula Pogbu a Edinsona Cavaniho. ,,Je za nami úspešný večer, tím predstavil hru najvyššej úrovni. Mohlo to byť ešte lepšie, keby sa nám podarilo vyhnúť sa inkasovaným gólom. Po prestávke sme odviedli skvelú prácu. Manažér nás upozornil na skutočnosť, že máme pred sebou štyri polčasy, aby sme siahli na trofej. Prvý sme prehrali a druhý sme vyhrali. Všetci sme zdôrazňovali, že musíme zostať pokojní a vrátiť sa k jednoduchej hre. Vedeli sme, že nemá zmysel prepadať panike a snažiť sa zvrátiť výsledok za päť minút. Sme v polovici cesty. Musíme opäť vyjsť na ihrisko a pripraviť sa na víťazstvo.“

Portugalčan sa vyjadril aj na adresu Pogbu a Cavaniho: ,,Sú to skvelí hráči, ktorí hrajú výborne celú sezónu. Veľmi radi spolu hráme, ale nezabúdame ani na tvrdú prácu a ostatných spoluhráčov. Kľúčové je, aby tím hral dobre a bojoval o všetky možné trofeje. Bez tímu nie sme nikto.“

Fernandes strelil v aktuálnom ročníku už 26 gólov, ale stále nemá dosť a chce viac. ,,V Sportingu som strelil 32 gólov a chcel by som tento úspech prekonať! Vždy chcem byť lepší. Každý vie, že mojím cieľom je získať trofeje. Osobne sa chcem zlepšovať. Je to dobrý výsledok, ale môžete hrať ešte lepšie. Vo futbale sa môže stať čokoľvek. Ak nám chýba primeraná mentalita, nebudeme povýšení. Musíte myslieť len na víťazstvo. Zlepšovanie pre nás znamená dávať góly a vyhrávať zápasy.“

zdroj: MUTV, MEN