04/08/2021

Solskjaer po víťazstve nad Spurs: Ak je to faul, futbal skončil!

Po nedeľňajšom ligovom víťazstve Manchestru United nad Tottenhamom (3:1) v 31. kole anglickej Premier League mal manažér Ole Gunnar Solskjaer zmiešané pocity.

Nórsky kouč bol potešený zo zisku troch bodov, ale nesúhlasil so zrušením prvého gólu Edinsona Cavaniho. Ten systém VAR neuznal kvôli faulu Scottyho McTominaya na Sona, ktorý gólovej akcii predchádzal. Fred, Cavani a Greenwood našťastie skórovali a červení diabli otočili nepriaznivý vývoj zápasu, v ktorom ich treba pochváliť za celkový tímový výkon, bojovnosť a nasadenie.

Odveta za prehru na Old Trafford

,,Po prestávke som bol nadšený z našej hry. Po inkasovaní gólu sme začali hrať lepšie, poslednú hodinu sme boli perfektní.“

O rozhodnutí VAR

,,Ak sa jednalo o faul, futbal skončil. Videli sme jasnú a zjavnú chybu rozhodcu. Dali sme úplne regulárny gól. Viem, že sme o chvíľu inkasovali, ale celá situácia nám dodala energiu. Naša hra bola potom až do posledného hvizdu oveľa lepšia.“

McTominayov kontakt na Sona

,,Každý používa pri behu ruky. Musím povedať, že ak by môj syn po takomto údere ležal tri minúty a potreboval desať kamarátov, aby mu pomohli vstať, nedostal by žiadne jedlo.“

Cavaniho prínos

,,Edinson je pre nás veľmi dôležitý hráč. Má veľa skúseností, z ktorých môžu ťažiť mladší hráči. Vidíte dobrú spoluprácu medzi našimi útočníkmi.“

Forma Pogbu

,,Paul odviedol skvelú prácu. Mohol sa však zaradiť do listiny strelcov, neprestanem ho na to upozorňovať.“ (smiech)