10/04/2021

Solskjaer po víťazstve nad Brightonom

Červení diabli si po reprezentačnej prestávke upevnili svoje druhé miesto v tabuľke Premier League, keď dokázali na domácom trávniku štadióna Old Trafford poraziť Brighton 2:1.

Manchester United musel v zápase doťahovať jednogólové manko súpera, ktorý predviedol obdivuhodný bojovný výkon, ale hráči nakoniec predviedli víťazný ´comeback´ a duel strhli na svoju stranu, keď gólové zásahy zaznamenali odchovanci Marcus Rashford a Mason Greenwood. Dokonca aj tretí gól zápasu zo strany Brightonu zaznamenal odchovanec z červenej časti Manchestru Danny Welbeck.

,,Zápas sme začali celkom dobre, ale po inkasovanom góle sa nám nepodarilo vrátiť na správne tempo. Potrebovali sme prestávku, aby sme sa upokojili. Po prestávke sme predviedli peknú hru. Náš taktický prístup bol rovnaký ako v prvom polčase. Chceli sme vidieť viac pohybu, viac nábehov za obrancov. Zachytiť dobrý herný rytmus po reprezentačnej prestávke niekedy trvá nejaký čas, ale po polčase sme ukázali našu najlepšiu stránku. Bruna našiel Marcusa, ktorý bleskovo zakončil. Druhý gól bol tiež veľmi dobrý. Mason sa od Edinsona veľa naučil. Samozrejme, prítomnosť Cavaniho je veľmi dôležitá.“

,,Nebudeme spať na vavrínoch. Musíme bojovať ako o život, chlapci bojujú o miesto v tíme. Máme dobrý tím a každý vie, že v zostave existuje veľká konkurencia. Budeme bojovať až do konca, aby sme boli čo najvyššie. Nezáleží na tom, ako hrajú ostatní. Pokiaľ vyhráme naše zápasy, získame body a budeme na druhom mieste. Je to dlhá cesta k prvému miestu, ale chceme si udržať našu súčasnú pozíciu. Chceme sezónu ukončiť aspoň v pozícii druhého tímu, ale vo štvrtok nás čaká dôležitý zápas v Európskej lige.“