23/07/2021

Solskjaer o sklamaní po vypadnutí z FA Cupu

Manchester United prehral pohárový zápas proti Leicestru City 3:1 a v FA Cupe končí. Červení diabli tak zostávajú v hre o poslednú trofej a tou je pohár Európskej ligy.

O vypadnutí z FA Cupu

,,Vždy ste sklamaní, najmä keď sa lúčite s turnajom. Nenašli sme potrebnú iskru a rýchlosť. Možno mali na nás vplyv minulé stretnutia. Štvrtkový večer bol pre nás veľmi dôležitý, teraz nám niečo chýbalo.“

Bola chyba poslať do hry na 60 minút Paula Pogbu a Donnyho van de Beeka?

,,(smiech) Do boja by som poslal presne ten istý tím. Cítili sme, že obaja môžu hrať viac ako 45 minút. Paul a Donny sú pre nás dôležití, a tak skončili v základnej jedenástke.“

Stále hovoríte o dôležitosti zisku trofejí, ale prečo ste nechali Bruna Fernandesa len na lavičke náhradníkov? Znamená to, že tieto zápasy nie sú pre Vás také dôležité?

,,Každý výber zostavy je niečím ovplyvnený. Bruno hral toho veľa. Vo štvrtok pravdepodobne prekonal všetky svoje bežecké štatistiky. Tiež je len človek. Hromadenie zápasov si vyžiadalo svoju daň. Vybrali sme tím, ktorý mal zabezpečiť víťazstvo. Vedeli sme, že Paul a Donny nebudú hrať viac ako 60 minút. Mali sme pripravených náhradníkov, ktorí nám mali poskytnúť ďalšiu energiu. Všetci sme videli, že nie sme v takej fyzickej forme, akú sme mali posledné mesiace. Leicester vyzeral v tejto oblasti lepšie.“

Máte obavy v tejto fáze sezóny? V tíme je vidieť únavu a blíži sa reprezentačný zraz.

,,Dúfam, že počas národnej prestávky budú mať Paul, Donny a Anthony šancu trochu si zahrať. Môže im to dodať určitú energiu. Zlom prichádza v pravú chvíľu, budeme pripravení, o to sa nemusíte báť.“

Súvisí únava s nedostatočnou šírkou tímu, alebo je to o zraneniach?

,,Verím, že budujeme tím, ktorý to zvládne. Mali sme však niekoľko zranení. Ak chceme byť úspešní, musíme sa s tým vedieť vyrovnať. Usilujeme sa o vysokú úroveň. Naši hráči odviedli v posledných mesiacoch skvelú prácu. Proti Leicestru sme jednoducho nemohli nájsť svoju formu. Toto je normálne.“

zdroj: manutd.com, MEN