24/06/2021

Review: Manchester City – Manchester United 0:2

Po troch bezgólových remízach za sebou na nás čakala výzva v podobe mestského rivala a úradujúceho lídra tabuľky Premier League. Po vynikajúcich vstupoch do oboch polčasov sme zaknihovali dôležité víťazstvo 0:2. Manchester is red again!

V porovnaní s posledným ligovým stretnutím proti Eagles nastali v základnej zostave tri zmeny. V stredovej formácii nastúpil vedľa Freda jeho osvedčený parťák Scott McTominay, Daniel James nahradil na pravom krídle Masona Greenwooda a zraneného Edinsona Cavaniho v poslednej dobe mimo formy hrajúci Anthony Martial. Zápas mal výkop o 17:30 SEČ, dejiskom stretnutia bol Etihad Stadium, píšťalky sa ujal Anthony Taylor.

POZITÍVA:

• Koncentrovaný a zodpovedný výkon tímu
  • Vstup do oboch polčasov
  • Prerušenie série bez gólu
  • Výkon a vstrelený gól od Lukea Shawa
  • Víťazstvo v derby
  • Čisté konto (v poradí 3. v rámci ligy)

NEGATÍVA:

• Potenciálne zranenie Marcusa Rashforda
  • Viacero zbytočných strát pri rozohrávke, z ktorých pramenili príležitostí pre Manchester City
  • Pasáž hry od 25. – 45. minúty, kedy sme sa nechali zavrieť domácimi pred vlastnou bránou

Manchester Evening News:

Man. Utd: Henderson (8), Wan-Bissaka (8), Lindelof (8), Maguire (8), Shaw (8), McTominay (6), Fred (6), Fernandes (7), James (5), Rashford (5), Martial (7)

Subs: Greenwood (6), Matic (6), Wiliams (N)

Manager: Solskjaer (8)

Sky Sports:

Man Utd: Henderson (7), Wan Bissaka (7), Lindelof (7), Maguire (7), Shaw (8), McTominay (7), Fred (7), James (6), Bruno Fernandes (8), Rashford (7), Martial (8)

Subs: Greenwood (6), Matic (N/A), Williams (N/A)

Man of the match: Anthony Martial

Nasledujúci súťažný zápas odohráme na Old Trafford v rámci osemfinálovej fázy Európskej ligy vo štvrtok 11. marca 2021 o 18:55 SEČ. Do Divadla snov zavítajú hráči AC Miláno a my sa môžeme tešiť na návrat Dioga Dalota, ktorý je v talianskom veľkoklube na ročnom hosťovaní. Uvidíme, či zranenie umožní nazrieť do zápasu aj Zlatanovi Ibrahimovičovi.

Zdroje: flashscore.sk, skysports.com, manchestereveningnews.co.uk