01/03/2021

James: Vedeli sme, že budeme musieť byť trpezliví

Daniel James sa zapísal na listinu strelcov v súboji Európskej ligy proti Realu Sociedad, ktorý Manchester United vyhral 4:0. Jeden gólový zásah mu pomimo toho nebol uznaný kvôli verdiktu VAR.

Reprezentant Walesu ocenil najmä zodpovedný prístup svojich spoluhráčov. ,,V zápase vonku je to vynikajúci výsledok. Vedeli sme, že to bude ťažké a naši súperi budú dominovať v držaní lopty. Za chrbtom obrancov však bolo veľa voľného priestoru, ktorý sme využívali. Občas sme boli frustrovaní, lebo sme nemali loptu na svojich kopačkách, ale vedeli sme, že musíme byť trpezliví. Hrali vysoko s obrannou líniou, chceli sme to využiť. Hneď ako sme dostali loptu, vyrazili sme vpred. V prvom polčase sme boli sklamaní, že sme nevyužili naše šance, ale po prestávke to bolo oveľa lepšie,“ povedal Dan.

,,Keď som na ihrisku, chcem urobiť maximum. Bol som nahnevaný, že som najskôr nevyužil šancu. Ku každému zápasu musíme pristupovať zodpovedne a profesionálne. Budeme sa musieť ubezpečiť, že svoju úlohu dokončíme,“ dodal do odvety James.