02/08/2021

Ole po FA Cupovom postupe cez The Hammers

Manchester United má za sebou pár ligových zaváhaní, ktoré sa však chcel vykompenzovať postupom v FA Cupe. Na Červených diablov tak v piatom kole čakal nepríjemný West Ham United, ktorý vedie David Moyes. O víťazovi sa počas štandartných 90-tich minút nerozhodlo, no v predĺžení sa gólovo presadil Scott McTominay a manažérovi Ole Gunnarovi Solskjaerovi a jeho zverencom tak zabezpečil účasť v štvrťfinále.

O strelách na bránu a remíze v riadnom hracom čase

,,Myslím si, že sme mali asi tak 15 alebo 17 striel na bránu, no to neznamená nič, pokiaľ nie sme v zakončení suverénni. Zápas sme mali ukončiť už oveľa skôr v riadnom hracom čase. Niekedy sa to však nepodarí. V druhom polčase sme sa trocha trápili, pretože ten prvý bol lepší. Mali sme tam napríklad aj tú Victorovu gólovú šancu z hlavičky či Masonovu zablokovanú strelu.“

O nepremenení šancí

,,Ak vyhrávate iba výsledkom 1:0 a nepremieňate svoje šance, stať sa vám môže čokoľvek. Presne to nám ukázal aj náš predchádzajúci zápas proti Evertonu. Všetko je to o tom, aby ste ten zápas rozhodli už skôr. Napriek tomu sa nám však podarilo postúpiť do ďalšieho kola. Sme späť v hre a to je to, čo sme chceli.“

O čistom štíte v zápase

,,Áno, v našich prvých troch zápasoch sme inkasovali 11 gólov, no potom sme mali aj dobrú šnúru čistých štítov. Dnes sme nedostali žiadny gól, no takých zápasov sme už mali viacej. Stačí sa pozrieť na náš defenzívny rekord v tejto sezóne. Takže nie sme na tom vôbec zle.“

O snahe vyhrať FA Cup a psychickej vzpruhe tímu

,,Samozrejme, že chceme vyhrať všetky naše zápasy. Chceme výzvy a chceme sa dostať do finále FA Cupu. To je dôvod prečo tu vlastne sme. Tento dobrý výsledok sme potrebovali. Táto výhra nám pomôže aj mentálne, pretože po tej remíze s Evertonom sme boli veľmi sklamaní. Je ťažké prijať ten výsledok zápasu, no Everton hral naozaj dobre. Boli sústredení a odviedli si svoju prácu.“

O ne-výhode nerozhodného stavu v pohároch a predĺžení

,,Myslím si, že sme zápas kontrolovali. Boli sme dominantní a všetko sme mali pod palcom. Niekedy môžete remízu v pohárovom zápase brať aj ako šťastie, no dnes to nebol náš prípad (vzhľadom na predĺženie, pozn. red.). Ten prvý polčas nám rozhodne vyšiel, no s tým druhým som už nebol veľmi spokojný. Napriek tomu sa nám však podarilo postúpiť a sme tak o niečo bližšie k finále.“

O Scottovi a jeho víťaznom góle

,,Scott zvykol hrávať na poste útočníka, to všetci dobre vieme. Je to niečo, čo mu teraz podľa mňa veľmi pomáha. Zakončuje ako útočník, ktorý sa s tou loptou zbytočne nehrá. Jednoducho vystrelí a je to gól. Môžete na ňom dobre vidieť, že mu vôbec neprekáža, pokiaľ sa ocitne v takýchto útočných pozíciách. Tú loptu jednoducho upratal do súperovej brány a bol z toho gól.“

Zdroj: twitter.com, manutd.com