15/05/2021

Solskjaer: Musíme prestať pripúšťať také ľahké góly

Ole Gunnar Solskjaer nemohol mať po zápase s Evertonom dobrú náladu, pretože jeho hráči inkasovali v posledných sekundách stretnutia. Červení diabli tak prišli o cenný počet plných troch bodov.

Hráči United rovnako v priebehu stretnutia premrhali dvojgólovú výhodu a nakoniec dovolili Evertonu vyrovnať na 3:3. Sklamanie po tomto zápase bolo cítiť, ale niet sa čomu čudovať.

,,V druhom polčase sme hrali celkom dobrý futbal, ale po troch strelách na bránu sme dostali tri góly. Keď niečo také pripustíte, musíte byť sklamaní. Po dvoch góloch Evertonu sme zareagovali dobre, ale prečo pridal rozhodca štyri minúty?! Mali sme vyniesť loptu, držať ju pri rohu, mali sme udržať skóre, no dostali sme veľmi zle góly. Nebudem nikoho viniť, všetci dobre vieme, že ako tím sme si pri tých góloch mali počínať lepšie. James a Richarlison nám spôsobovali problémy. Prvý polčas sme si možno ani nezaslúžili vedenie 2:0, aj keď oba góly boli vynikajúce. Mali sme streliť štvrtý gól,“ povedal Ole.

,,Naša ofenzívna štvorica im robila problémy, hrali dobre. To nebol problém. Za stavu 3:3 hovoríme o tímoch s dobrými útokmi. Mnoho fanúšikov, aj okrem Manchestru United si túto hru muselo užiť. Výsledky vytvárajú atmosféru, ale nás ten posledný kop necháva odchádzať domov sklamaných. Po dlhej lopte do pokutového územia, ktorú sme mali lepšie brániť, sme stratili dva body. Nemali by sme byť považovaný za tím, ktorý sa naháňa za titulom. Zlepšili sme sa a uvidíme, kde skončíme. Musíme však prestať pripúšťať také ľahké góly,“ dodal po remízovom zápase Solskjaer.

zdroj: Twitter – UtdReport, Manchester Evening News