03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Manchester United – Manchester City 0:0

Po vyřazení z Ligy mistrů po zápasu s Lipskem nás čekalo Manchesterské derby, které rozhodně nevěstilo jednoduchý zápas. Do zápasu vstoupily oba týmy spíše defenzivněji, nebezpečných akcí jsme viděli pomálu. Jak nám již text napovídá, gólu jsme se dnes nedočkali a tak očekávaný a ostře sledovaný zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0 a o nadvládě nad Manchesterem se nerozhodlo.

Po již zmiňovaném zápase s Lipskem, který pro nás znamenal konečnou v Lize mistrů se udály některé změny. Dle mého do dnešního zápasu nastoupila vzhledem k absencím nejlepší možná sestava. Obranná čtveřice zůstala ve stejném složení, kdežto v do záložních řad se vrátil Fred, od začátku začal Pogba s Fernandesem doplněni McTominayem a vepředu začala mladá krev ve složení Greenwood a Rashford. Do nominace se tentokrát vůbec nedostal James. Zápas byl zahájen v 18:30 SEČ a na starosti ho měl arbitr C. Kavanagh.

POZITIVA

  • Výkon obranné čtveřice, která drtivou většinu času dokázala uhlídat ofenzivní snažení Citizens
  • Individuální výkony hráčů jako jsou Pogba či Fred
  • Kvalitní bránění začínaje od vlastní poloviny hřiště, případně aktivní presink

NEGATIVA

  • Laxní či zbrklé řešení ofenzivních akcí, finálních přihrávek
  • Slabší momenty zápasu, kdy City přebrali otěže zápasu, z čehož pramenily jejich šance

Skysports:

Man Utd : De Gea (7), Lindelof (8), Maguire (7), Shaw (6), Wan-Bissaka (5), Fred (7), McTominay (8), Fernandes (6), Pogba (7), Greenwood (5), Rashford (5)

Subs used: Martial (6)

Manchester Evening News:

Man Utd : De Gea (6), Lindelof (6), Maguire (6), Shaw (7), Wan-Bissaka (6), Fred (7), McTominay (6), Fernandes (6), Pogba (6), Greenwood (5), Rashford (5)

Subs used: Martial (4)

Po třídenní pauze nás bude čekat nepříjemný soupeř v rámci Premier League, přesněji Sheffield United. Na Bramall Lane Stadium nás rozhodně nebude čekat jednoduchý zápas, ačkoliv se Sheffield nachází na samotném chvostu tabulky. Zápas se tedy uskuteční ve čtvrtek 17. prosince 2020 ve 21:00 SEČ, hlavním sudím pro tento zápas byl zvolen Michael Oliver. Věřme, že potvrdíme roli favorita a formu z venkovních zápasů a přijedeme si pro 3 body!

zdroje: livesport.cz, manchestereveningnews.co.uk, skysport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!