27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
eSport Redaktorské správy

Rozhovor s kapitánom e-sport tímu Devilpage eFC

Pred dvoma týždňami nám jeden z Vás, konkrétne fanúšik David napísal s veľkým záujmom ohľadom vytvorenia oficiálneho e-sport tímu Devilpage eFC, ktorý by zložený z hráčov FIFA PRO CLUBS mode na Playstation 4 hral populárnu ligu na VPG – virtualprogaming.com.

Nám sa táto myšlienka veľmi páčila, keďže FIFA turnaje sme už v minulosti organizovali aj na našich fanúšikovských zrazoch, takže po spojení spoločných síl a veľmi úspešnom nábore FIFA hráčov sa nám podarilo vytvoriť prvý e-sport tím spomedzi všetkých česko – slovenských fanstránok. Z našej strany chceme tento náš tím naplno v budúcnosti podporovať. Chceme prinášať rozhovory a zaujímavosti zo strany našich hráčov, priblížiť ich celkové dianie a výsledky na turnajoch, alebo priamo naživo streamovať ich zápasy prostredníctvom nášho kánalu Devilpage TV na youtube.com.

To všetko v novovytvorenej rubrike e-sport. V tomto príspevku som si dovolil vyspovedať celoživotného fanúšika Manchestru United Dávida, ktorého sme označili za kapitána nášho tímu Devilpage eFC.

Mohol by si fanúšikom priblížiť FIFA súťaž, ktorú hráme? Aké budú naše ciele?

,,Súťaž, ktorú hráme sa volá VPG CZSK. Je to v poradí už jedenásta sezóna na našej scéne. V predošlých 10tich sezónach bojovalo v našej lige okolo 20 československých teamov. V aktuálnej 11tej sezóne však administratíva ligy povolila hrať aj zahraničným klubom, keďže bol záujem hlavne z Poľska. To znamená, že liga pre aktuálnu sezónu ma až 24 teamov. Každý týždeň v našej lige odohráme 4 zápasy. To nie je všetko. Naša aktivita hrať súťažné zápasy, nás prinútila prihlásiť sa do zahraničnej ligy. A to práve poľská liga, keďže mám dobre komunikačné schopnosti v poľskom jazyku. V Poľsku ale budeme začínať od najnižšej tretej ligy, kde je len 10 účastníkov. To znamená, že budeme hrávať len 1 zápas týždenne v tejto lige. Cieľom v našej VPG lige bude hlavne zanechať dojem a vybudovať si rešpekt pred ďalšou sezónou. Je to predsa len naša prvá sezóna. Musíme sa najskôr poriadne zohrať a až potom môžeme pomýšľať na vyššie ciele. Ak dosiahneme hornú polovicu tabuľky, tak ako kapitán Devilpage eFC spokojný. Cieľom pre najnižšou poľskú ligu, určite bude postup do vyššej poľskej súťaže.“

Ako ťa napadla takáto myšlienka vytvoriť e-sport tím a možno osloviť práve náš MUFC fanklub?

,,Myšlienka vytvoriť klub ma napadla pred koncom FIFA20. Hral som v rôznych kluboch, kde som bojoval o tie najvyššie priečky v rôznych ligách. Darilo sa mi a našiel som systém ako hrať prokluby. Ako riadiť ľudí počas hry alebo aj mimo nej. Ako veľký fanúšik Manchester United a člen fanpage či čitateľ Devilpage.cz, som sa rozhodol osloviť práve Vás. Vedel som, že v tejto komunite ľudí je veľa skvelých FIFA hráčov. Dočkal som sa pozitívnej odpovede a dostal som priestor pracovať s playermi a práve fanúšikmi MUFC. Je to tak isto cesta ako spoznať československých fanúšikov Manchestru United.“

Ako dlho hrávaš FIFA?

,,FIFA hrávam odjakživa. Asi prvé kroky som spravil už v hre FIFA World Cup France 98. Hrával som na PC len offline módy do roku 2015. Koncom roka 2015 som prešiel na PS4. Odvtedy hrávam už len online módy ako je FIFA Ultimate team či spomínané prokluby.“

Ako dlho fandíš Manchestru United a prečo práve červení diabli?

,,United fandím od detstva. Bol som asi 10-ročný a pamätám si ako som stále ospevoval gól Davida Beckhama cez pol ihriska. Práve preto som od rodičov dostal svoj prvý červený dres s číslom 7. Beckham ma priviedol k Manchestru United. Bol to môj futbalový idol. Neskôr som začal čítať či dozvedať sa viac o tomto skvelom klube. Neuveriteľná história a skvelé výsledky za čias Sira Alexa Fergusona ma držali pri fandení. Za roky sledovania United sa mi tento klub stal srdcovou záležitosťou.“

Na záver prikladáme jednu zo základných zostáv nášho tímu. Všetci členovia sú počas týždňa v aktívnom kontakte, aby sa dohodli na pravidelných tréningoch pred víkendovými zápasmi.

Dnes ich po ligovom šlágri Manchestru United s Arsenalom čakajú večer ďalšie dva zápasy, ktoré budete môcť sledovať na Devilpage TV, kde nájdete aj záznam z úvodných dvoch zápasov, ktoré sa odohrali s bilanciou jedna výhra a jedna prehra. Chlapcom držíme palce a tešíme sa na ďalšie zápasy!

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!