01/03/2021

Ole po pokazenom zápase s Arsenalom

Manchester United svoj výkon a výsledok zo stredajšieho zápasu Ligy majstrov proti nemeckému Lipsku nepotvrdil a proti Arsenalu v Premier League nezvíťazil. Londýnskemu celku sa podarilo po premenenej penalte zvíťaziť na Old Trafforde výsledkom 0:1 a pre Červených diablov táto prehra znamená štvrtý zápas bez výhry na domácom štadióne v rade – po prvýkrát v histórií klubu.

Ole Gunnar Solskjaer o tímovom výkone

,,V prvom polčase sme akoby ani neboli na ihrisku. Intenzita, tempo hry, ale ani herný prejav tam vôbec nebol. Arsenal bol oveľa lepší, ako sme boli my. Vytvorili si niekoľko pološancí, ktoré však stáli zato. V druhom polčase to už nevyzeralo tak, že by sa im malo podariť streliť nejaký gól, no premenili penaltu. Myslím si tak, že sme hrali v druhom polčase oveľa lepšie, no ani tak sa nám nepodarilo do hry preniesť určitú intenzitu.“

Prečo sme nehrali dobre

,,Je tu viac dôvodov. Samozrejme, že to môže byť aj tým, že ak hráte naozaj dobre, tak potom trocha pustíte nohu z plynového pedálu. No takto to nefunguje, pretože toto bol veľký zápas a Arsenal má veľmi dobrý tím. Na všetko si tak musíte dávať veľký pozor. Ak ste neskoro v sklze, protihráčom môžete darovať faul a štandardnú situáciu. Dnešok však nebol o pretekoch.“

O formácií v tvare diamantu

,,Formácia sa mení podľa nášho súpera. Záleží tak na tom, proti komu hráme a podľa toho volíme formáciu. Dnes sme to však príliš odflákli. Stratili sme priveľa lôpt. Vo futbale sa môže pokaziť v jednom zápase naozaj veľa vecí a možno takto nejako to dnes prebiehalo aj u nás.“

Konzistentnosť vo výkonoch je dôležitá

,,Vieme, že veľké zostavy hráčov majú vo futbale svoje opodstatnenie. Chcete predvádzať kvalitné výkony stále dokola, hrať znova a znova, no nie je to možné. Pri tom tempe a výkone proti PSG sa nám celkom darilo herne aj proti Chelsea, no už to nebolo také dobré. Potom sme predviedli veľmi dobrý výkon proti Lipsku, no dnes proti Arsenalu sme znova výkonnostne prepadli. Je to o konzistencii. Máme množstvo hráčov, no dnes sme od nich nedostali v zápase reakciu, akú sme očakávali.“

Pogba vie, že to bola ľahko darovaná penalta

,,Mal tam ostať normálne na nohách. Bellerin bol na ceste z pokutového územia a Paul vie veľmi dobre, že to bola z jeho strany veľmi ľahko darovaná penalta. Niečo podobné sa však stalo aj Nemanjovi Matićovi, ktorému penaltu neodpískali, hoci tam bol podľa mňa väčší kontakt, ako v tomto prípade. No to je už iná situácia a rozhodnutie na posúdenie.“

Či už je to doma alebo vonku, potrebujeme body.

,,Bez fanúšikov je úplne jedno či tu porovnávame domácu a vonkajšiu formu. Skutočne na tom nezáleží. V tejto situácii sa na to naozaj nemôžete tak celkom pozerať, pretože iba ak sa pozriete na štatistiky, uvidíte tam veľa našich vonkajších výhier. V porovnaní s tými domácimi je to rozdiel, pretože to môže byť tak 60 percent ku 40 percentám. Myslím, že domáca a vonkajšia forma teraz veľa neznamená. V stredu večer sme hrali famózne, no dnes sme prehrali. Musíme začať zbierať body. V minulej sezóne sme nezískali tretiu výhru až do nášho desiateho zápasu. V tejto sezóne máme za sebou zatiaľ šesť zápasov a iba dve výhry. Musíme sa sústrediť na zápas proti Evertonu.“

Progres po sto zápasoch

,,Nie je mojou úlohou hodnotiť to. Mali by to pravdepodobne urobiť všetci ostatní. Ja sa môžem iba sústrediť na ďalší zápas, ktorý nás čaká. Máme tu dobrú skupinu hráčov, ktorá chce vyhrávať a posúvať sa vpred. Chcú pracovať tvrdo, no dnes pôjdu domov sklamaní. Poznám však týchto chlapcov a viem, že sa z toho otrasú a vrátia sa späť k dobrým výkonom.“

O kritike Roya Keanea

,,V prvom polčase sme nevideli žiadne sklzy, zákroky ani nijakú bojovnosť. Dnešný futbal je o tom, že túto atmosféru si musíte vytvoriť sami. Zápasy proti Arsenalu boli vždy ohnivé a plné rôznych zákrokov. Dnes sme toto tempo ani intenzitu v zápase nevideli, takže s Royom v tomto smere môžem rozhodne súhlasiť. Z nášho výkonu v prvom polčase som bol sklamaný.“

Musíme na túto prehru dobre zareagovať

,,Pre mňa to bol zápas ako ušitý na remízu 0:0. Prvý polčas bol pre nás veľkým sklamaním, no v druhom polčase sme už hrali oveľa lepšie. Začali sme na Arsenal vyvíjať určitý tlak. Samozrejme, že sme im darovali lacnú penaltu, ktorá bola pre nás ďalším sklamaním, no takéto veci sa stávajú. Svojich hráčov poznám a viem, že dnes prídu k svojim rodinám sklamaní, no na stredu proti Basaksehiru budú pripravení.“