06/03/2021

Solskjaer bol spokojný po víťazstve nad Lipskom

Manažér Ole Gunnar Solskjaer mal po víťazstve 5:0 nad RB Lipskom veľký dôvod na radosť. Jeho hráči podali aj v druhom skupinovom zápase Ligy majstrov veľmi zodpovedný výkon, skvelé nasadenie a treba pochváliť aj taktické nastavenie tímu zo strany samotných trénerov.

Plnenie náročného harmonogramu

,,Keď vediete 3:0, môžete si ako tréner sadnúť, oddýchnuť a užiť zvyšok hry. Môžete to však urobiť len vtedy, ak si hráči urobia svoju prácu. Čo sa týka trénerského personálu, príprava na tento zápas bola vynikajúca. Hráči sa sústredili na svoje úlohy. Hrali sme trochu inak, ale vytvorili sme si pre seba veľa zaujímavých situácií.“

Tri rôzne systémy v posledných troch zápasoch

,,Minulý rok sme tvrdo pracovali na tom, aby sme položili určité základy. Teraz môžeme veci mierne otáčať – meniť. Nejde o veľké rozdiely, ale o malé aspekty našej hry. Najdôležitejšie je, aby ste na ihrisku pracovali pre svojich kolegov. Ak niekto zaváha – urobí chybu, okamžite musíte prísť na pomoc. Proti Lipsku každý z hráčov pracoval pre zvyšok tímu.“

Zakončenie Masona Greenwooda

,,Mason je najlepším hráčom pred bránkou. Jeho zakončenie je neuveriteľne efektívne. Paul predtým predviedol skvelú prihrávku. Všetko to časovo dokonale zapadlo.“

Mason venoval svoj včerajší gól nebohému ex-hráčovi Manchestru City Jeremymu Wistenovi.

Hetrik Marcusa Rashforda

,,S Marcusom som veľmi spokojný. Dnes zostal na lavičke, lebo v poslednej dobe odohral veľa zápasov. To isté platilo aj o Brunovi a Scottovi. Ani jeden z nich s tým nemal problém, pretože všetci sme súčasťou jedného tímu.“

Mimo iného Marcus sa stal iba druhým hráčom Manchestru United, ktorý strelil hetrik po príchode na ihrisko ako náhradník. Naposledy sa to podarilo Ole Gunnarovi Solskjaerovi v roku 1999 v zápase proti Nottinghamu Forrest, ktorý červení diabli vyhrali 8:1.

Fantastický Fred

,,Som si istý, že Fred pokryl každé jedno steblo trávy na ihrisku. Je neuveriteľné, ako sa ten chlapec rýchlo zotavuje na ďalšie zápasy. Do našej zálohy prináša mnoho energie.“

Ďalší dobrý výkon od obrany

,,Bránili sme veľmi dobre. Rozhodujúce bolo získavanie lôpt. Lipsko sa ju vždy snažilo rýchlo získať. V prvom polčase bolo ťažké ich prekonať, miestami sa hráči nevyhli tomu, aby mali loptu, no v druhom polčase sme si dokázali vytvoriť viac priestoru, čo sa nám vyplatilo. Vyhrali sme pohodlným výsledkom vo veľmi vyrovnanom zápase.“

Prvé miesto v skupine

,,Sme vo veľmi dobrej pozícii. Po reprezentačnej prestávke sme vedeli, že tento mesiac bude veľmi náročný. Začali sme dobre, aj keď nás čakajú ďalšie veľké zápasy. Musíme sa na to pripraviť a zregenerovať.“