Solskjaer po výhre nad Lutonom: Bol to pre nás dobrý tréning

Manchester United zvíťazil na ihrisku Luton Town po výsledku 3:0. Manažér Ole Gunnar Solskjaer pred týmto pohárovým zápasom povedal, že jeho hráči budú potrebovať 4 až 5 zápasov, aby sa fyzicky a herne vrátili do optimálnej formy z uplynulej sezóny. Zdá sa, že tím čaká ešte naozaj veľa práce.

V Ligovom pohári sa gólovo presadil Juan Mata, Marcus Rashford a Mason Greenwood. Potešil výkon Erica Baillyho, Brandona Williamsa či Donnyho van de Beeka, ale inak to bol celkovo z pohľadu tímu veľmi nevýrazný výkon, plný nepresností a pasivity. Všetko sa zmenilo až po príchode Bruna Fernandesa, Marcusa Rashforda a Masona Greenwooda, ktorí výrazne oživili hru. Treba pochváliť aj Deana Hendersona, ktorý pri svojom debute zaznamenal čistý štít, pričom predviedol parádny zákrok.

Hodnotenie zápasu

,,Výsledok nebol bezpečný a Luton nás prinútil na tomto víťazstve tvrdo pracovať. Potrebujeme herné minúty, pretože sme boli bez prípravného obdobia. Nemali sme veľa kľúčových šancí, ale podarilo sa nám dvakrát, alebo trikrát otvoriť obranu súpera. Vždy je však veľmi dôležité streliť prvý gól.“

O debute Deana Hendersona

,,Deanov výkon ma veľmi potešil. Predviedol svoje kvality, slovne viedol svoj tím, tiež si bol veľmi istý s loptou na svojich kopačkách.“

Úloha útočníkov

,,Som veľmi rád, že títo hráči získali potrebné minúty a dali góly. Marcusov gól sa mi páčil, keď sme rýchlo posúvali loptu dopredu. Nebola to dokonalá akcia, ale Marcus ukázal vyrovnanosť. Mason tesne pred strelením gólu zostúpil na pravú nohu, aby zrazu použil ľavú nohu. Som rád, že sa obaja presadili.“

Pozitíva zápasu

,,Je to postup do ďalšieho kola, ktoré nám dodá ďalšie potrebné minúty. Existujú aj ďalšie pozitíva. V bráne sa predstavil náš nový brankár, ktorý odviedol dobrú prácu. Potešil aj vplyv striedajúcich hráčov, ktorí do konca zápasu strelili dva góly. Bol to pre nás dobrý tréning.“

Budúcnosť Jesseho Lingarda

,,Myslím si, že Jesse bol na ihrisku svetlou postavou a bol blízko gólu. Ukázal silu v nohách.“