Ole po prípravnom zápase vyzdvihol trojicu hráčov

Manchester United prehral svoj jediný prípravný zápas s Villans pred úvodným kolom nového ročníka Premier League proti Crystal Palace. Diabli podľahli Aston Ville tesným výsledkom 1:0.

Toto víkendové priateľské stretnutie dalo manažérovi Ole Gunnar Solskjaerovi viacero vecí na premýšľanie. Na nórskeho kouča však niektorí hráči skutočne zapôsobili. Ani jeden z nich nebol v minulej sezóne v jeho plánoch v rámci prvého tímu. Solskjaer pochválil Donnyho van de Beeka, brankára Deana Hendersona a mladíka v obrane Tedena Mengiho, s ktorým v novom ročníku počíta.

,,Najdôležitejšie boli tie herné minúty, pretože táto predsezónna príprava je zvláštna. Skončili sme pred dvoma týždňami, ale už o týždeň je tu nová sezóna. Európska liga nám v tomto ohľade pomôže, lebo hráči, ktorí v nej cez leto hrali budú rozohraní. Niektorí hráči hrali medzinárodné zápasy, ale v tomto stretnutí sme jasne videli, že ostatní potrebujú herné minúty. V polčase sme občas hrali vynikajúci futbal, dostali sme sa do fantastických pozícií, ale chýbala nám bystrosť. Musíme byť viac klinickí, stále to hovorím, musíme strieľať góly, len tak idete domov šťastní. Výsledok ale nebol to hlavné,“ povedal Ole.

Manchester United nastúpil provi Villans v tejto zostave

,,Boli tu niektoré pozitíva ako napríklad výkony jednotlivcov. Deano ukázal svoju autoritu a hral ako správny brankár Man United. V druhej polovici ste videli nástup Tedena, bolo to vzrušujúce. Donny bol možno najväčším plusom. Jeho výber priestoru, načasovanie a pohyb mu vytvára čas sám pre seba. Bol som veľmi spokojný s jeho výkonom. Mladý Ethan Galbraith je od leta s nami. Trénoval počas Európskej ligy v prvom tíme a teraz dostal šancu. Bolo vidieť, že mal menej času loptu na nohe, ale to je učenie, ktoré potrebuje. Na sobotu očakávame, že viac hráčov bude pripravených nastúpiť,“ dodal Solskjaer.