24/07/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – Sevilla 1:2

V semifinále EL zvítězili hráči Sevilly poměrem 2:1, když po gólu United z penalty otočili zápas ve svůj prospěch.

Po výhře v prodloužení v minulém zápase nastoupili hráči proti Seville, která v minulém zápase přehrála 1:0 Wolves. Hráči měli oproti předchozímu rozvrhu více času na regeneraci a tak se dal očekávat kvalitní souboj s tím nejlepším, co mohli oba celky nabídnout.

David de Gea – S góly nemohl udělat, jinak byl téměř bez práce. 5/10

Victor Lindelof – Byl u dvou gólů, zejména za ten druhý je plně zodpovědný, což mu i Bruno ústně naznačil již v průběhu zápase. Dle mého názoru jednoduše nemá kvality na základ United. 3/10

Harry Maguire – Výrazně lepší než jeho kolega, včas dostupoval útočící hráče a prakticky nechyboval  v rozehrávce. Dostal se po rohu k zakončení hlavou, ale opět nebyl přesný. 7/10

Brandon Williams – Po ostřejších faulech visela ve vzduchu druhá žlutá pro Brandona, ale nakonec zápas dohrál do 85. minuty. Kromě prvního gólu soupeře protihráče dobře dostupoval a svědomitě se vracel. 6/10

Aaron Wan-Bissaka – Ukázal pár pěkných zákroků skluzem, ale dopředu byl jeho přínos velmi nevýrazný. 5/10

Fred – Zastínil kolegu v záloze a v prvním poločase udával tempo. Postupem času byl jeho přínos méně výrazný, ale i tak podal nadprůměrný výkon. V první půli mohl zvýšit na 2:0. 8/10 MOTM

Paul Pogba – Velmi slabý výkon v podání francouzského záložníka, zbytečně kazil nahrávky a chodil do více hráčů. Nezdálo se mi, že by mu vadilo, že jeho tým prohrává a pohodlně si odchodil zápas do konce. 2/10

Bruno Fernandes – Kromě penalty a střely z půlky si ho ve výraznější šanci nevybavuji, nicméně pár jich pro spoluhráče vytvořil. Nebyl nejhorším hráčem v útoku. 6/10

Mason Greenwood – Nepodařilo se mu vstřelit gól, ačkoliv šance na to měl. 4/10

Marcus Rashford – Možná nejslabší hráč na hřišti, dělal špatná rozhodnutí a několikrát se s Martialem skoro srazili. Míč mu odskakoval a jeho střely byly nepřesné. 2/10

Anthony Martial –  Je jasné, že Lindelof jeho chybami prohrál Manchesteru zápas. Ale stejně tak je chyba, když útočník nedá ve vyložené šanci branku. A kolik takových Martial v dnešním zápase měl? Zápas prohrála spíš střelecká marnost Martiala, než chyby v obraně. 3/10

Střídající hráči: NEHODNOCENI

Týmový výkon: Zápas rozhodly dvě proměnné šance na straně Sevilly a pět neproměněných na straně druhé. Ole střídal až velmi pozdě, kdy už byl zápas téměř u konce. Výkon jako takový nebyl vyloženě špatný, ale to na finále Evropské ligy nestačí. 4/10

Lavička: Romero, Grant, Bailly, Fosu-Mensah, Ighalo, James, Lingard, Mata, Matic, McTominay, Mengi, Pereira

Známky budou dodány později, po jejich zveřejnění na webu skysports.com

Jednalo se o poslední zápas sezóny a  hráči se na hřišti objeví až v příští sezóně.

Zdroje: livesport.cz, skysports.com