04/08/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – FC Kodaň 1:0

Vo štvrťfinále Európskej ligy na nás čakal niekoľkonásobný dánsky majster z Kodane. Hoci sme si dokázali vytvoriť pomerne veľké množstvo gólových príležitostí, napokon nám na postup stačil jediný presný zásah z kopačky Bruna Fernandésa.

Autorem dnešního po zápasového servisu je redaktor One_devil_forever_devil

V porovnaní s osemfinálovou odvetou proti rakúskemu Linzu urobil náš nórsky manažér hneď niekoľko zmien a stavil na tradičné opory zo záveru ligovej sezóny. V bráne sa objavil Argentínčan Sergio Romero, pozíciu štítového záložníka zastával Brazílčan Fred. Hralo sa na RheinEnergieStadion v Kolíne nad Rýnom. Výkop stretnutia bol stanovený o 21:00 SEČ, hlavným rozhodcom bol Francúz Clemént Turpin.

• Množstvo spálených gólových príležitostí
  • Výkon ofenzívnych hráčov (Marcus Rashford, Bruno Fernandés, Paul Pogba)

Sergio Romero – V zápase prakticky nemal veľa práce. Hráči pred ním zblokovali takmer všetky nebezpečne vyzerajúce strely súpera. Rozohrávka mu nerobila problém. 6/10

Aaron Wan-Bissaka – Smerom dozadu tradične spoľahlivý výkon. Schytal toho od súpera v celku dosť. Smerom dopredu musí zapracovať na útočnej fáze hry. 6/10

Eric Bailly – Eric mal byť tým stopérom, ktorý bude prvý v súboji so súperovým robustným útočníkom. Niekoľkokrát si nedal pozor na svoje lakte vo vzdušnom súboji. Inak sa mi jeho výkon páčil. Z hry odišiel v 70. minúte, vystriedal ho Victor Lindelöf. Striedanie do značnej miery ovplyvnila žltá karta na jeho konte. 7/10

Harry Maguire – Jeho rozohrávka do poslednej tretiny ihriska je vynikajúca. Hru číta pozične veľmi dobre, problémy má s rýchlosťou. Vyčítam mu zbytočnú žltú kartu. Dominantný pri obranných štandardných situáciách. 6/10

Brandon Wiliams – Až do príchodu Juana Matu bol v mojich očiach MOTM. Výborne riešil situácie 1 vs. 1 z pohľadu defenzívy aj ofenzívy. Nepanikáril pri rozohrávke, často dopĺňal pred sebou hrajúceho Rashorda. S pribúdajúcim časom však začal kopiť chyby na svojej strane, kde mu musel vypomáhať Nemanja Matic. 6/10

Fred – Na trávniku odohral 70 minút, kedy ho vystriedal Srb Nemanja Matic. Páčil sa mi viac ako proti Linzu, pripísal si niekoľko úspešných prerušení rodiacich sa akcií súpera a nebál sa hrať kolmo dopredu. V mojich očiach nebol prvým adeptom na striedanie. 6/10

Paul Pogba – Miestami zaujal world-class prihrávkou, potom som ho dlhšie nevidel pri lopte. Jeho výkony sú zďaleka lepšie ako pred zranením, napriek tomu očakávam viac. Zdvihol sa po príchode Juana Matu, ale to platí pre celý tím. 5/10

Bruno Fernandés – Hoci strelil jediný a víťazný gól zápasu, bol to jeden z jeho menej podarených výkonov v našom drese. Na môj vkus veľa kazil, komplikovane riešil na pohľad jednoduché herné situácie, miestami pôsobil až rozpačito. 5/10

Marcus Rashford – Ak mal niekto ako prvý odísť z ihriska, bol to práve náš odchovanec. Loptu v určitých momentoch držal až príliš dlho na svojich kopačkách, čím zbrzdil mnohokrát sa sľubne rozvíjajúci protiútok nášho tímu. Strelil síce gól, ale ten mu pre postavenie mimo hry nebol uznaný. Striedaný Jessem Lingardom v 113. minúte. 4/10

Mason Greenwood – Najnebezpečnejší a najplatnejší člen ofenzívy v zápase až do svojho odchodu. Nebojí sa vypýtať si loptu, niečo s ňou vymyslieť, prekvapivo zakončiť alebo poslať spoluhráča do šance. Jeho gól pre tesné postavenie mimo hry odvolal VAR, v druhom polčase nastrelil žrď. Striedaný Matom v 91. minúte na začiatku predĺženia. 7/10

Anthony Martial – Pokiaľ by premenil Francúz len polovicu zo svojich streleckých pokusov, pripíše si na svoje konto hattrick. Smolu si hádam vyčerpal až do konca turnaja a rozšíri tak svoju gólovo bohatú zbierku už v nasledujúcom zápase. Pravdu povediac, jeho výkon išiel hore až v samom závere riadneho hracieho času, dovtedy pôsobil dosť letagicky. Striedaný McTominayom v 120.minúte. 7/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI:

Victor Lindelöf – Dobre zapadol vedľa svojho stopérskeho kolegu a pripísal si vysokú úspešnosť presných príhrávok, čo už uňho býva pravidlom. Nevyhol sa drobnej chybe, kedy si loptu nešikovne spracoval rukou, ale hlavný rozhodca to nechal bez odozvy. 6/10

Nemanja Matic – Okamžite po svojom príchode sa snažil pomôcť s rozohrávkou a predovšetkým ju spresniť a zrýchliť, čo sa mu čiastočne podarilo. Jeho skúsenosti a pozičná hra sú na nezaplatenie. 6/10

Juan Mata – Španielsky playmaker dokázal za necelú polhodinu viac, ako skupinka našich ofenzívnych hráčov za 90 minút dohromady. Podieľal sa na vyrobení pokutového kopu, neustále sa ukazoval svojim spoluhráčom do priestoru a prípadnej kombinácie, vytváral gólové príležitosti. Oživil hru Bruna, Anthonyho i Paula. U mňa MOTM. 7/10

Jesse Lingard a Scott McTominay – nehodnotení

Tímový výkon – Po počiatočnom laxnom a nezáživnom prístupe v úvodných zhruba 25 minútach sa naša hra začala postupne rozbiehať. Kontrolovali sme jej priebeh, vytvárali si príležitosti, ale chýbala väčšia plynulosť a tempo v poslednej tretine ihriska. V rozmedzí 70. – 110. minúty sme si vytvorili plejádu gólových šancí, ktoré sme (niekedy až trestuhodne) nedokázali zužitkovať. V závere sme sa zbytočne stiahli na vlastnú polovicu a vyčkávali na záverečný tlak súpera (ktorý však neprišiel). Pokiaľ chceme nad hlavu zodvihnúť trofej pre celkového víťaza Európskej ligy, musíme náš výkon do ďalšieho stretnutia zlepšiť. 5/10

Lavička: De Gea (GK) – Fosu-Mensah, Chong, Ighalo, James, Lindelöf, Lingard, Mata, Matic, McTominay, Mengi, Perreira

Manchester United: Romero (7), Wan-Bissaka (6), Bailly (8), Maguire (7), Williams (7), Fred (6), Pogba (6), Fernandes (7), Rashford (6), Greenwood (7), Martial (9)

Subs: Matic (7), Mata (7), Lindelof (7), Lingard (N/A)

Man of the match: Anthony Martial

Na súpera v semifinále si musíme počkať. Bude ním víťaz zo štvrťfinálovej dvojice Wolverhampton Wanderers – FC Sevilla. Zápas o postup do finále by sme mali následne odohrať 16. augusta21:00 SEČ v  RheinNeckarEnergie štadione v Kolíne nad Rýnom

Zdroje: livesport.cz, skysports.com