Review&Hodnocení: Leicester – Manchester United 0:2

Hráči Manchesteru United dokázali vyhrát v posledním ligovém zápase 0:2 na hřišti Leicesteru a potvrdili třetí místo v tabulce, zároveň si tím taky zajistili účast v příštím ročníku Ligy Mistrů.

Rudé ďábly čekal zápas o vše. V posledním kole anglické fotbalové ligy se proti sobě postavily dva týmy, které napřímo bojovaly o příčky zajišťující jistotu Ligy Mistrů pro příští sezónu. Manchester United vstupoval do zápasu s nepatrnou výhodou, když mu na čtvrtou pozici stačil pouze jeden bod, zatímco Leicester potřeboval bezpodmínečně vyhrát. Do zápasu vběhla už známá sestava, pouze oproti poslednímu utkání nahradil Brandon Williams na pozici levého obránce Fosu-Mensaha. Zápas začal 26.7.17:00 SEČ a úlohu hlavního arbitra obstaral Martin Atkinson.

• Neuvěřitelný první gól sezóny našeho věčného mladíka Lingarda

David de Gea – Opět nepůsobil tak suverénním dojmem, jako bylo u něj zvykem v posledních sezónách. V prvním poločase musel nadvakrát krotit nepovedenou střelu Iheanacha, v tom druhém už lepším způsobem vychytal pohotovou střelu Barnese z malého vápna. 6/10

Aaron wan Bissaka – „The Spider“ dokázal, proč ho většina odborníků řadí mezi jednoho z nejlepších hráčů na jeho postu. V defenzivní části byl absolutně dominantní, to dokazuje 8 vyhraných pozemních. Dopředu je každým zápasem lepší.  8/10 MOTM

Harry Maguire – Nezačal bůhví jak dobře, když už v deváté minutě obdržel po dosti hloupém faulu žlutou kartu a musel se tak do zbytku zápasu krotit. To se mu povedlo a poté už všechny obrané činnosti splnil tak jak měl. 6/10

Victor Lindelöf – Měl na starost agilnější útočné hráče a dokázal všechny sprintové náběhy lišek pokrýt. Dobře tvořil hru, ale stále trpí na slabou hru hlavou ve vzduchu. 6/10

Brandon Williams – Vzal si příklad od Bissaky a předvedl téměř totožný výkon jako jeho parťák na opačné straně hřiště. Měl sice „jen“ 5 úspěšných obranných zákroků, přidal k tomu ale tři úspěšné kličky, 2 driblingy a korunoval to téměř 90% úspěšností přihrávek. 8/10

Nemanja Matič – Pomalý, nepřesný a v první půli mu chyběla i jeho jistota na míči. Několikrát se dostal do úzkých, když ho útočníci Leicesteru dokázali obrat o balón nebo nepřesně nahrál. Také nebyl až tak důsledný v dostupování hráčů při bránění. Ve druhé půli se mírně zvedl. 5/10

Paul Pogba – Big P odehrál dost soustředěné utkání, když ponechal ofenzívní snahy Brunovi a měl více defenzivní povinnosti, které si plnil dobře. Nelze nevytknout některé lehko ztracené míče, po nichž následoval nebezpečný brejk domácích. 6,5/10

Bruno Fernandes – Další zápas, ve kterém si připsal gól a taky lví podíl za ziskem 3 bodů. Bohužel mu dnes chyběla větší přesnost ale i štěstí, když mu byl v prvním poločase odvolán gól kvůli offsidu po fantastickém passu za obranu od Pogby. Dočkal se až ve druhém poločase, kdy se trefil z pokutového kopu a posunul rudé ďábly do Ligy Mistrů.7/10

Mason Greenwood – Druhé zrození RVP se dneska sice nedostalo gólové radosti, ale i tak má obrovský podíl na dnešní výhře. Při penaltové akci byl ten, který ji založil, když velice dobře zapressoval obranu soupeře a získal míč. Ten následně předal Martialovi, kterého sundal ve vápně srdcař Evans. 7,5/10

Anthony Martial – Předvedl svůj klasický výkon z posledních zápasů. Nebyl tolik viditelný, ale když už dostal příležitost, tak se jí pokusil co nejlépe využít. Ke konci prvního dějství se po pohledné kombinaci s Brunem dostal k zajímavé střele, ta byla ale sražená na roh. Ve druhé půli byl vyslán do úniku a nedal obraně lišek jinou možnost než ho faulovat ve vápně. 7,5/10

Marcus Rashford ­– V prvním poločase prověřil Schmeichela tvrdou střelou po rohovém kopu. Daleko zajímavější šanci ale zahodil pár minut předtím, když se ve vápně dobře uvolnil, ale totálně selhal v koncovce a svou střelu poslal vysoko nad bránu. 5,5/10

Střídající hráči

Jesse Lingard – Naskočil v 77. minutě a nepotkal se téměř s míčem. Jeho chvíle přišla až na samém konci utkání, kdy obral Schmeichela o míč a zakončoval do odkryté brány. 6/10

Scott McTominay, Timothy Fosu-Mensah, Odion Ighalo

NEHODNOCENÍ

Týmový výkon:

Zápas začal velice rozpačitě, bylo vidět, že ani jedna ze stran nechtěla udělat nějakou chybu, která by znamenala brzký obdržený gól. To se přeci jen nedařilo na 100 % a z důvodu několika individuálních chyb jsme liškám nabídli pár šancí ke skórování. My se dočkali až ke konci poločasu, když v rozmezí pár desítek sekund došlo k několika zajímavým pokusům, bohužel se ani jedna z nich gólově neujala. Druhé dějství začalo poněkud otevřeněji a nabídlo rychlejší obraz hry. Chvíli po půli se podařilo vstřelit tak potřebný gól a od té doby jsme s menšími komplikacemi dokázali kontrolovat dějství. 6,5/10

Lavička: Romero, McTominay, Mata, Lingard, James, Ighalo, Fred, Fosu-Mensah, Bailly

Hráče teď čeká zasloužený odpočinek, po kterém nás čeká 5.8. návrat do pohárové Evropy osmifinálovou odvetou proti Rakouskému LASKu. Zápas se odehraje v 21:00 SEČ. na domácí půdě.

Zdroje: manutd.com, skysports.com, livesport.cz, sofascore.com