Review&Hodnotenie: Manchester United – West Ham 1:1

V klíčovém zápase v boji o Ligu Mistrů se hráčům Manchesteru United nepodařilo zvítězit a o všem se tak rozhodne v posledním kole soutěže. Po ruce Pogby a následné penaltě se dostal West Ham do vedení, v druhé půli zápasu pak vyrovnal Mason Greenwood.

Hráče Manchesteru čekal jeden z klíčových duelů sezóny. V případně výhry o 3 a více gólů by pak v posledním kole pro účast v lize mistrů stačila i prohra. Westham ale přijel na Old Trafford bojovat o záchranu a neočekával se tak snadný zápas, především po velmi slabém výkonu Manchesteru v FA Cupu.

OGS neučinil v základu oproti poslednímu ligovému zápasu příliš inovace. Změnou byl jen Brandon Williams na pozici levého obránce a Fosu-Mensah, který nahradil Wan-Bissaku.

United 1 West Ham 1

They key moments from United v West Ham at Old Trafford.

• Absence střídání

David de Gea – V prvním poločase předvedl pár jistých zákroků, následně pak nechytil penaltu. Bohužel už si ani nevzpomínám, kdy naposledy nějakou chytil. Nicméně v druhém poločase tým podržel a zachránil remízu. 7/10

Timothy Fosu-Mensah– Slabá podpora útoku, v poslední třetině hřiště mu nevyšlo téměř nic. Měl šanci, netrefil ovšem ideálně míč. Po jeho faulu se kopal přímý kop, který vyústil v penaltu. Střídán v poločase. 4/10

Harry Maguire – Jeho výkon se mi líbil, snažil se vyvážet míče a zároveň v obraně nepředvedl žádnou chybu. Na druhou stranu ho hráči hostujícího týmu příliš neprověřili. 6/10

Victor Lindelof – Victor je pořád velmi slabý v osobních soubojích. Po prohrané hlavičce s Antoniem musel zakročit De Gea. V rozehrávce je Victor platný, silnější útočníci mu ale vždy dělají problémy. 5,5/10

Brandon Williams – Aktivnější než kolega na levé straně. V prvním poločase připravil po krásné zasekávačce šanci Greenwoodovi. 7/10

Nemanja Matič – pokoušel se o průnikové přihrávky do hlubokého bloku soupeře, ale bez výraznějších úspěchů. Působil unaveně, nerozumím tomu, proč nebyl dřív nahrazen McTominayem. 6/10

Paul Pogba – Za penaltu ho vinit nelze, věřím, že to byl prostě reflex nenechat si utrhnout hlavu. Jinak podprůměrný výkon, v těchto zápasech od něj očekávám více kreativity. 5/10

Bruno Fernandes – Nešikovně mu odskočil míč v dobré pozici před brankou po nahrávce Rashforda. Zápas mu příliš nesedl. 6/10

Anthony Martial –  Snažil se zakončovat z dálky, bohužel neúspěšně. Ve druhém poločase se zlepšil a nahrál na gól Greenwoodovi. 7/10

Mason Greenwood – Jako jediný se dokázal prosadit a i v průběhu zápasu byl jedním z nejlepších na hřišti. Vstřelil již 17. gól v sezoně. 8/10 MOTM

Marcus Rashford – Hodně nevýrazný, kromě jedné střely z dálky v prvním poločase. Dost kazil a měl být střídán dřív. 4/10

Střídající hráči

Aaron Wan-bissaka – zlepšení oproti Fosu-Mensahovi, bohužel ani on výraznější vliv v útoku neměl. 6/10

Odion Ighalo –  Neproměnil důležitou šanci. 5/10

Týmový výkon – Tým působí unaveně, bez nápadu a demotivovaně. Proti hlubokému bloku dlouhodobě hrát neumíme, ale bohužel ani nevidím žádný posun vpřed. Co hodnotím negativně je výkon OGS, kdy měl dle mého zákroku střídat výrazně dřív a také výrazně víc. Zdá se, že z nějakého důvodu hráčům z lavičky nevěří. Musíme si uvědomit, že v klíčovém zápase sezóny není remíza dobrý výsledek, především proti týmu ze dna tabulky.  4/10

Lavička: Romero, Ighalo, Dalot, James, Lingard, Mata, McTominay, Fred, Wan-Bissaka

Man Utd: De Gea (7), Fosu-Mensah (6), Williams (7), Maguire (7), Lindelof (7), Matic (7), Pogba (6), Fernandes (6), Greenwood (7), Rashford (6), Martial (6).

Subs used: Wan-Bissaka (6), Ighalo (n/a).

V posledním ligovém kole se hráči Manchesteru utkají s Leicestrem. Zápas se odehraje 26. 7. 2020 v 17:00 na King Power Stadium.

Zdroje: livesport.cz, skysports.com