18/06/2021

Maguire: Bol to hlúpy gól, ale Paul sa nám za to ospravedlnil

Kapitán Harry Maguire po remíze s West Hamom v rozhovore pre Sky Sports prezradil, že Paul Pogba sa ospravedlnil za ruku v pokutovom území, ktorá mala za následok vedenie Kladivárov 1:0.

Francúzsky záložník si po strele z priameho kopu Declana Ricea zakryl tvár rukami, čo možno môžeme označiť za automatický reflex v danom momente, ale hlavný rozhodca po preskúmaní VAR nariadil penaltu, ktorú Michail Antonio s prehľadom premenil.

,,Bol to hlúpo pripustený gól. Môžeme povedať, že Paul sa zachoval prirodzene, no mal to urobiť? Mal si asi nechať streliť facku na tvár, ale ospravedlnil sa nám za to. Cítil si previnilo, vedel, že nemal takto reagovať. Nevidel som presne tú situáciu. Najskôr som si myslel, že bol zrazený k zemi, pretože dostal loptu do tváre. Tá strela by pravdepodobne netrafila bránu, ale takto sa súper dostal k jedinečnej situácii a ujal sa vedenia,“ uviedol Maguire.

,,Sme sklamaní, lebo to bol dôležitý zápas, ktorý sme nemohli prehrať. Chceli sme však vyhrať, chceli sme dať ďalšie góly. Zápas sme začali dobre. S vysokým tempom a intenzitou. Mali sme sa na začiatku ujať vedenia, naopak pred prestávkou sme bez varovania dostali gól. Bolo to sklamanie. Po prestávke sme zareagovali a Mason strelil skvelý gól. Stále sme chceli na súpera vyvíjať tlak a kontrolovať hru na jeho polovici. Stratili sme to, lebo sa z našej hry vytratilo tempo, intenzita a agresivita. V porovnaní s tým, kde sme boli počas zimných prázdnin, sme teraz v skvelej pozícii. Musíme sa pozrieť aj na pozitíva, aj keď sme sklamaní. Na nedeľu musíme byť pripravení. Máme na to tri dni. Časový rozvrh spôsobil nedostatok času na tréning, takže sa musíme sústrediť na regeneráciu. Herný kalendár bol pre nás skutočne ťažký, je dobré mať tieto tri dni. Leicester má skvelú sezónu a bude to obrovský zápas pre nich, ale aj pre nás. Poďme čeliť nášmu nedeľnému súperovi a potom vyvoďme závery,“ dodal Harry.