15/05/2021

Review&Hodnocení: Manchester United – Chelsea 1:3 (0:1)

Hráči Manchesteru United hrubě nezvládli semifinálový zápas nejstaršího ligového poháru a prohráli s Londýnskou Chelsea 3:1. Za rudé ďábly korigoval až ke konci zápasu Bruno Fernandes gólem z penalty.

Ole podle předpokladu protočil sestavu. Došlo i na změnu formace, když jsme se prezentovali rozestavením 3512. V brance startoval už klasicky De Gea, před ním pětičlenná obrana ve složení Wan-Bissaky, Maguire, Lindelof, Bailly a Williams, který se po jednozápasovém výpadku zapříčiněným krvavým šrámem ze zápasu proti Saints vrátil do sestavy. Defenzívně laděné záložníky obstarávali Fred a Matič. Podhrota Bruno Fernandes a v útoku nastoupili Rashford s Jamesem. Výkop proběhl v 19:00 SEČ. a role hlavního arbitra se zhostil Michael Dean.

Pozitiva

• Nic

Negativa

• Tragický výkon obrany a brankáře
  • Zranění Baillyho
  • Takticky naprosto nezvládnutý zápas

David de Gea – Daroval soupeři první dva góly, když mu v obou případech propadl míč skrz ruky. Nutno dodat, že předvedl ve druhém poločase velice dobré zákroky, díky kterým nebylo manko daleko větší. Známka podle skysports.com: 3

Aaron wan Bissaka – V prvním poločase jeden z nejaktivnějších hráčů. Snažil se podporovat ofenzívu, ale jak jsme už zvyklí z minulých zápasů, tak pozice křídelního obránce mu není úplně souzená. I to mohlo zapříčinit několik situací, kdy mu dokázali utéct po jeho straně hráči Chelsea a nebezpečně zahrozit. Známka podle skysports.com: 4

Eric Bailly – Asi nejlepší stoper v prvním poločase, i když si občas dost zavařil tím, že nedal míč dřív od nohy, tak plnil všechny defenzívní úkoly v rámci možností dobře. Bohužel přišlo na konci prvního poločasu zranění hlavy po srážce s Maguirem a musel být střídán. Známka podle skysports.com: 5

Victor Lindelöf – Prvních pár desítek minut jsem z něho měl vcelku dobrý dojem, vyhrál spousty vzdušných soubojů, a dokonce se párkrát objevil i v zajímavých ofenzívních výpadech, bohužel jeho výkon šel s časem strmě dolů a korunoval to velice špatným bráněním Girouda při první brance. Známka podle skysports.com: 5

Harry Maguire – Pokračuje v dosti nepřesvědčivých výkonech, když to okomentuji ještě mírně. Nezvládal osobní souboje, v rozehrávce byl tragický a když měl na hlavě možnost skórovat, tak ji už klasickým způsobem zahodil. Známka podle skysports.com: 5

Brandon Williams – V ofenzívě neviditelný, v obraně obstojný. Špatnou přihrávkou na osu hřiště zapříčinil třetí obdržený gól. Známka podle skysports.com: 4

Nemanja Matič – Nevím, jestli na něj také dopadá únava z důvodu náročného programu, ale připadá mi o 50% pomalejší oproti zápasu z před pár týdnů. I přes to patřil k těm lepším hráčům na naší straně. Nutno ale přiznat, že laťka dnes nebyla nastavena bůhvíjak vysoko. Známka podle skysports.com: 6

Fred – Taky jeden z hráčů, který snese alespoň trochu pozitivní hodnocení. Motorová myš zálohy byla všude, kde být měla. Alespoň v prvním poločase hojně podporoval rozvoj ofenzívních akcí a navrch přidal i 8 vyhraných osobních soubojů. V druhé půli ho vystřídal Pogba. Známka podle skysports.com: 4

Bruno Fernandes – Vlivem únavy je bohužel polovičním hráčem oproti prvním zápasům v našem klubu. Jakoby na hřišti do 60. minuty nebyl. Po příchodu Pogby a Martiala se mírně zvedl, předvedl pár zajímavých průnikových přihrávek a také se mu podařilo skórovat z pokutového kopu na konci zápasu. Známka podle skysports.com: 6

Marcus Rashford ­– Až na ojedinělý únik, kdy o pár centimetrů minul vzdálenější tyč Caballerovi brány se k ničemu nedostal. V kombinaci téměř neexistoval. Vystřídal ho ke konci Ighalo. Známka podle skysports.com: 5

Dan James – To samé jako jeho parťák na hrotu Marcus pouze s tím rozdílem, že žádné vážnější ohrožení brány soupeře nezaznamenal. Střídaný Greenwoodem. Známka podle skysports.com: 5

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Anthony Martial – Naskočil na závěru prvního poločasu a také to znamenalo změnu formace na více ofenzivní 4231. Snažil se, ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů. Dokázal vybojovat penaltu, když ho na konci zápasu podkopl Hudson-Odoi. Známka podle skysports.com: 6

Paul Pogba – Přišel v 60. minutě za Freda a bohužel ani on nedokázal výrazně ovlivnit herní prezentaci. Známka podle skysports.com: 5

Mason Greenwood, Odion Ighalo & Timothy Fosu-Mensah – NEHODNOCENÍ

Lavička: Romero – Fosu-Mensah, McTominay, Pereira, Pogba, Mata, Martial, Ighalo, Greenwood

Týmový výkon

Rudí ďáblové se po většinu zápasu soustředili na defenzívu, která se jim ale rozpadla po zranění Erica Baillyho ze 45. minuty, což znamenalo změnu formace na ofenzivnější 4231. Nedlouho potom jsme inkasovali první gól po individuálních chybách obrany i golmana. Druhý poločas začal asi nejhůře jak mohl, když De Gea předvedl již druhou hrubku zápasu. Na to Ole reagoval nasazením Pogby a Greenwooda, ale ani tohle nezlepšilo výkon hráčů v červeným, a tak si Blues došli k zaslouženému vítězství. 2/10

Další důležité utkání odehrají hráči našeho oblíbeného klubu již ve středu 21.7.2020 v 19:00 SEČ. na domácí půdě, proti v poslední době dobře hrajícímu West Hamu.

Zdroje: skysports.com, livesport.cz, flashscore.sk, sofascore.com, manutd.com