05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review&Hodnotenie: Crystal Palace – Manchester United 0:2

Po víťazstvách Chelsea a Leicesteru v rámci 36. kola ležala pred našimi hráčmi hodená rukavica. Ťažko vybojované, no o to sladšie získané, 3 body proti londýnskemu celku zariadili svojimi gólmi Marcus Rashford a Anthony Martial.

Nórsky manažér urobil po 5 ligových zápasoch 2 zmeny v základnej zostave. Zraneného Shawa a Wiliamsa zastúpil na pozícii ľavého beka (pre mnohých pomerne prekvapujúco) Timothy Fosu-Mensah. Scott McTominay nahradil na pozícii štítového záložníka Nemanju Matića. Zápas mal výkop o 21:15 SEČ, hlavným rozhodcom stretnutia bol Graham Scott.

Highlights: Crystal Palace 0 United 2

Getting the business done in south London ?✅

Zveřejnil(a) Manchester United dne Čtvrtek 16. července 2020

POZITÍVA

  • Skvelý výkon Davida de Geu
  • Čisté konto
  • Spolupráca dvojice Marcus Rashford – Anthony Martial
  • Výkon Timothy Fosu-Mensaha

NEGATÍVA

  • Výkon mužstva v prvom polčase
  • Lacné straty lôpt v strede poľa
  • (Ne)striedania kľúčových hráčov

David de Gea – V mojom ponímaní MOTM. V bráne počas duelu pôsobil dominantne od úvodu duelu a to rozohrávkou začínajúc a zákrokmi končiac. Dal zaspomínať na jeho najlepšie výkony v drese Manchesteru United. 8/10 MOTM

 

Aaron Wan-Bissaka – Rozbiehal sa veľmi pomaly a zo začiatku zápasu mal problémy s dvojicou Zaha – Van Aanholt. S pribúdajúcim časom získaval pevnú pôdu pod nohami, no je na ňom vidieť únava z hernej vyťaženosti. 6/10

 

Victor Lindelöf – Pôsobil na mňa istejšie v defenzívnej činnosti ako jeho stopérsky kolega. Pripísal si niekoľko kľúčových prerušení akcií súpera, istý na rozohrávke, hasil aj chyby stredopoliarov. 7/10

 

Harry Maguire © – V úvode zápasu sa mu zopárkrát nepodarilo loptu odpratať do bezpečia v okolí vlastnej šestnástky, pripísal si aj zbytočnú žltú kartu za nevyberavý zákrok v strede poľa. Pri rohových kopoch však predstavoval nebezpečenstvo pre domácu defenzívu. 6/10

 

Timothy Fosu-Mensah – V jednoduchosti je krása. Timothy nastúpil v základnej zostave po prvýkrát od roku 2017. Veľmi disciplinovane si držal svoj postu, niekoľkokrát vhodne a včas vystúpil proti útočiacemu súperovi. V mojich očiach spoľahlivý výkon, bez pridanej hodnoty v podobe podpory útoku. 6,5/10

 

Scott McTominay – Na pozícii štítového záložníka dnes neoslnil. Celkovo však naša záložná formácia podala výkon, ktorému chýbala energia a sviežosť. Vyčítať sa mu nedá nič, vyzdvihnúť tiež nie je čo. Striedaný Nemanjom Matićom v 63. minúte. 5/10

 

Paul Pogba – Podal lepší výkon ako proti Southamptonu. Bol silný v osobných súbojoch, adresnejší v prihrávkach a ochotnejší v ponukovej činnosti. Miestami som mal však pocit, že si prekáža so Scottom McTominayom. 6,5/10

 

Bruno Fernandés – Takmer každá kolmá prihrávka v jeho podaní bola v úvodných 30 minútach nepresná. Prišiel však nadstavený čas prvého polčasu a na svoje konto si pripísal už 8. asistenciu v lige po svojom zimnom príchode. V druhom polčase viac viditeľnejší, mohol sa zapísať aj do streleckej listiny. Proti bola konštrukcia domácej brány. Zapojil sa do kombinácie, ktorá skončila druhým vstreleným gólom nášho tímu. 7/10

Mason Greenwood – Po ideálnej uličke od Anthonyho Martiala mal na kopačke úvodný gól, no tentoraz mu strela nesadla. Po zvyšok zápasu silný smerom od brány súpera a veľmi ochotný pri ponukovej činnosti mužstva. Striedaný Lingardom v 62. minúte. 6/10

 

Marcus Rashford – Bilancia 1+1. Pri góle ukázal chladnokrvnosť v zakončení. Pri asistencii zase svoj prehľad a obrovský cit pre hru. Marcus svojim výkonom dokázal, že je definitívne späť. A jeho pressing súperovho gólmana v 101. minúte zápasu? Palec smerom hore. 8/10

 

Anthony Martial – Francúzskej deviatke to stále páli ostrými a robí fanúšikom radosť aj svojimi hernými výkonmi. Dnes si skvelo rozumel do kombinácie najmä s Marcusom Rashfordom. 7/10

 

STRIEDAJÚCI HRÁČI:

Nemanja Matič – Svojim príchodom dodal Paulovi Pogbovi aj Brunovi Fernandésovi viac slobody a istoty v strede poľa. Hneď po svojom príchode síce laxne stratil loptu, potom však preukázal svoj (v súčasnosti) neoceniteľný prínos pre hru nórskeho manažéra. 6,5/10

 

Jesse Lingard – Jeho príchod na hraciu plochu spôsobil azda rovnaké prekvapenie, ako zaradenie Timothy Fosu-Mensaha do základnej zostavy. Snažil sa o kombináciu, aktívny pohyb a rozhýbanie obranných rád súpera. 5/10

 

Tímový výkon:

Víťazstvo, ktoré sa možno nezrodilo po najkrajšom a najlepšom výkone mužstva v sezóne, no chutí o to sladšie. Hráči napriek drobným chybám bojovali jeden za druhého, podstúpili množstvo fyzicky náročných stretov a súbojov a ukázali charakter. Po miernom zakolísaní v podobe domácej remízy so „Svätcami“ prišla ideálna odpoveď. Posledné 2 ligové vystúpenie rozhodnú, či sa zverenci Oleho Gunnara Solskjaera kvalifikujú do Ligy Majstrov prostredníctvom domácej súťaže. Výkon proti Crystal Palace preto hodnotím nasledovne – 7/10.

Man Utd: De Gea (8), Fosu-Mensah (7), Lindelof (7), Maguire (7), Wan-Bissaka (6), McTominay (7), Pogba (6), Fernandes (9), Greenwood (6), Martial (8), Rashford (8)

Subs used: Matic (7), Lingard (6)

Man of the match: Bruno Fernandes

Od Premier League nás teraz čaká krátka prestávka. V nedeľu 19. júla sa naši hráči predstavia vo Wembley, kde si v rámci semifinále FA Cupu zmerajú sily s londýnskou Chelsea. Výkop stretnutia je stanovený o 19:00 SEČ.

Zdroje: flashscore.sk, premierleague.com, facebook.com, manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!