16/05/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – Southampton 2:2

Po spanilej jazde prišlo zakopnutie, a to v tú najnevhodnejšiu dobu. Red Devils mali šancu vyšvihnúť sa na 3. priečku, avšak po slabom výkone a vyrovnávajúcom góle súpera z poslednej minúty ostávajú na 5. mieste.

Manažér domácich nespravil v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi v zostave žiadne zmeny – víťazná zostava by sa meniť nemala – alebo mala? Všetci sme sa spoliehali na oslnivú formu našich hráčov, a preto bola zostava očakávaná. Zápas mal výkop o 21:00 SEČ a rozhodoval ho Chris Kavanagh.

Match recap: United 2 Southampton 2

🎥 The main action from Monday's Premier League encounter at Old Trafford.

• totálne nezvládnutý záver zápasu

David de Gea – Španiel v bráne sa musel vytasiť raz, keď skvelo cez ruku vychytal pokus hostí. Pri prvom inkasovanom góle si možno mohol počínať lepšie, avšak vina inde za iným hráčom. S gólom na 2:2 nemohol robiť nič. Známka podľa whoscored.com: 6,3/10

Aaron Wan-Bissaka – V prvom polčase bol výborný, dravý, vždy na správnom mieste a podporoval ofenzívu, V druhom polčase jeho výkon padol a hlavne v závere zápasu jeho pravá strana dosť horela. Dostal nezmyselnú žltú kartu, avšak rozhodca… Známka podľa whoscored.com: 6,6/10

Victor Lindelöf – Posledné zápasy je omnoho dominantnejší a lepší ako jeho parťák. Počas zápasu odvrátil hneď niekoľko centrov a šancí súperov, avšak dobrý dojem si pokazil v závere zápasu, keď trestuhodne neustrážil zakončujúceho Obafemiho. Známka podľa whoscored.com: 6,9/10

Harry Maguire – Márne sa snažím zistiť, kde je ten Harry Maguire, ktorého sme v lete kupovali za 80 miliónov, pretože toto je len tieň Maguirea z Leicesteru. Stále sa snažím pochopiť, z akého dôvodu pri záverečnom rohu nechal na Lindelofa bránenie troch hráčov a on si vzal osobku na AWB! Vôbec to nebol dobrý výkon, ani zďaleka! Známka podľa whoscored.com: 6,3/10

Luke Shaw – V tomto zápase sa mi po dlhej dobe skutočne veľmi páčil. Lietal po ľavej strane, výrazne podporoval útok a zapájal sa prakticky do všetkých ofenzívnych akcií červených. O to viac ma mrzí jeho zranenie – snáď bude v tejto forme čoskoro späť. Známka podľa whoscored.com: 6,5/10

Paul Pogba – Toto rozhodne nebol jeho zápas. Po laxnej strate sme inkasovali a nechýbalo veľa, aby po veľmi podobnej situácii hostia nepridali ďalší gól. Pred bránou Southamptonu toho veľa nemal, nešli mu ani kombinácie s Brunom. Bol zaslúžene striedaný v 2. polčase. Známka podľa whoscored.com: 5,9/10

Nemajna Matič – Už počas prvého polčasu som si hovoril, že Srb má toho dosť. Výrazne sa na ňom podpisuje zápasové vyťaženie – nestíhal, nebol výrazný a aj kvôli tomu sme v strede ihriska často prepadli. Známka podľa whoscored.com: 7/10

Bruno Fernandes – Ani on v tomto zápase nepodal optimálny výkon. Pripísal si síce asistenciu, avšak rovnako zaznamenal obrovské množstvo stratených lôpt. Jeho väčšinou perfektné centre skončili pravidelne na prvom obrancovi súpera. Rovnako aj on bol striedaný. Známka podľa whoscored.com: 6,9/10

Mason Greenwood – Pokračujem v negativizme – ani on dnes nebol výrazný. Môžeme byť však radi, že neskončil na nosidlách so zlomenou nohou po otrasnom zákroku Romea. Nahradil ho Dan James. Známka podľa whoscored.com: 6,3/10

Marcus Rashford – Dal dva góly, uznaný mu bol správne len ten na 1:1. Rozhodne sa prezentoval lepšie ako v predchádzajúcich duealoch. Zápas mu chutil, avšak rovnako aj on v druhom polčase výkonovo odišiel. Mal obrovskú šancu na 3:1, no z dvoch metrov mu v radosti zabránil obranca Svätcov. Známka podľa whoscored.com: 7,5/10

Anthony Martial – Mal na kopačke otvárajúci gól zápasu, ale svoju šancu zahodil. Vykompenzoval to však pekným gólom na 2:1. Predviedol parádnu sóloakciu, po ktorej sme viacerí loptu videli v sieti, no výrazne prestrelil. Známka podľa whoscored.com: MOTM 8,9/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Fred – Nahradil žalostne hrajúceho Pogbu, avšak do zápasu nepriniesol prakticky žiadnu pridanú hodnotu. Známka podľa whoscored.com: 5,9/10

Brandon Williams – Prišiel na ihrisko za zraneného Shawa, aby sa sám pred koncom zápasu zranil. Dovtedy predviedol niekoľko pohotových obranných zákrokov a podporoval útok. V závere výrazne chýbal, keďže sme už nemohli kvôli novým pravidlám striedať. Verme, že bude pripravený na Chelsea. Známka podľa whoscored.com: 6,3/10

Scott McTominay – Prišiel, prakticky nezasiahol do hry, nezanechal vo mne prakticky žiadny dojem. Známka podľa whoscored.com: 5,9/10

Daniel James – Skvelo vypomáhal obrane, vracal sa do defenzívy a svoju rýchlosť využil pred de Geom. Do ofenzívnych možností sa nedostal, keďže sme posledných 20 minút betónovali. Známka podľa whoscored.com: 5,9/10

Tímový výkon: Dalo by sa toho popísať veľmi veľa – od zvolenej zostavy po absolútne tragický výkon hlavného rozhodcu, avšak každý z nás si názor urobí sám. Chyby boli individuálne, ale aj tímové a je veru čo zlepšovať. Hovorí sa, že víťazná zostava sa meniť nemá, avšak v tak nabitom programe zápasov je to skôr hlúposť. Ole sa z toho, verím, poučí a spolu s tímom zaberú, aby sme sa budúcu sezónu konečne mohli tešiť na Ligu majstrov. 4/10

Najbližšie sa Red Devils predstavia na ihrisku Crystal Palace. Výkop je naplánovaný na štvrtok 16. júla/července o 21:15 SEČ. Šanca na Ligu majstrov rozhodne nehasne a je len a len na hráčoch United, aby sa do nej prebojovali – ak zvyšné zápasy vyhrajú, môžeme oslavovať.

Zdroje: flashscore.sk, whoscored.com, facebook.com, premierleague.com