03/08/2021

Manažér po remíze s The Saints

Hráči Manchestru United prišli v šiestej minúte nadstaveného času o možnosť využiť zaváhanie ich hlavných konkurentov v boji o prvú štvorku v Premier League.

Po domácom zakopnutí 2:2 so Southamptonom zostávajú červení diabli na piatom mieste.

Výsledok je ťažké prehltnúť

,,Inkasovali sme v najhoršom momente, keď už sme nemali čas streliť ďalší gól. Aj taký býva futbal. Musíte byť silní a prijať to. Už sme si mysleli, že máme tri body vo vrecku, ale asi sme si ich nezaslúžili. Je to pre nás určite sklamanie, ale aj súčasť výučby.“

Prečo si United nezaslúžili výhru?

,,Nevedeli sme nájsť správny rytmus, aj keď sme dokázali rýchlo otočiť skóre v náš prospech. Defenzíva pracovala dobre až do toho momentu po rohovom kope v nadstavenom čase. Southampton ukázal svoju silu a v tomto stretnutí si niečo zaslúžil. Jedná sa o fyzicky silný tím, ktorý neustále prenasleduje loptu. Miestami sme predvádzali fantastický futbal, ale nemali sme dostatočný rytmus. Bol to jeden z tých dní, kedy sme naše strelecké šance nevyužili, ale naši súperi ich využili dokonale. David predviedol jeden vynikajúci zásah. Nemôžete počítať s tým, že vám niekto len tak dá tri body.“

Útok Oriola Romela na nohy Masona Greenwooda

,,Viem, že môj členok by nevydržal. Bolo hrozné, ale o VAR sme toho povedali už dosť.“

Ako je na tom Brandon Williams a Luke Shaw?

,,Brandon má poranené čelo. Nemal som ho príležitosť vidieť, ale zdravotnícky personál sa o neho postaral. Museli mu zašiť čelo. Luke si vytkol členok. Dúfam, že po vyšetreniach budeme mať niekoľko dobrých správ.“

Kľúčový moment zápasu

,,Do toho toho sme bránili dobre. Strata vedenia v 96.minúte bude vždy sklamaním. Taký je futbal. Rovnaký pocit poznám aj z druhej strany. Každý zápas je o kľúčových okamihoch. Tento bol o rohovom kope. Výsledok akceptujeme a štvrtok musíme zabojovať v Selhurst Parku.“