18/06/2021

Review&Hodnotenie: Aston Villa – Manchester United 0:3

Ve včerejším zápase zvítězil Manchester United i přes pomalejší začátek nakonec pohodlně výsledkem 0:3 z pohledu domácích. Série neporazitelnosti se tak prodloužila na 17 zápasů a hráči Solskjaerova celku si zároveň připsali zajímavý rekord, kdy se jim jako prvnímu celku podařilo zvítězit ve 4 zápasech po sobě rozdílem tří branek.

Do zápasu naskočila totožná sestava, která odehrála minulá tři ligová utkání. Otazník visel nad účastí Victora Lindelofa kvůli údajnému drobnému zranění, nakonec byl ale připraven nastoupit. Hráči United se nacházeli ve výborné formě, kdy od restartu ligy nepohráli s celkovým skóre ze všech utkání 12:3. Naopak forma hráčů Aston Villy byla velice bídná, hráči nebyli schopni od návratu fotbalu zvítězit a navíc ve všech zápasech vstřelili celkem pouze 2 góly.

Highlights: Aston Villa 0 United 3

Something is telling us you're not sleeping without seeing these ??

• Neproměněné šance

David de Gea – V podstatě neměl moc práce, jedinou střelou na branku byla rána doprostřed jeho svatyně. Je možné, že jen respektuje pokyny trenéra, ale rozehrávkou na krátko se obrana vždy jen dostala pod tlak a pramenily z toho i šance Villy. Byl překonán Trezeguetem, který ale trefil pouze tyč. 5/10

Aaron Wan-Bissaka – Mohl vstřelit gól, kdy si pěkně naběhl na centr Rashforda. Jack Grealish ho na pravé straně obrany lehce trápil a v druhém poločase byl tak Aaron předčasně vystřídán. Nezapojoval se tentokrát do útoku tolik, jako v předchozích zápasech. 6/10

Harry Maguire, Victor Lindelof – Budu dnes stopery hodnotit dohromady, protože jednotlivě přeci jen tolik práce neměli. Co mě ale zaráží je jejich přístup na začátku zápasu, kdy Aston Villa mohla pohodlně dát dva góly. Postupem času se jejich hra o něco zlepšila a ačkoliv udrželi čisté konto, musí se nad sebou do dalších zápasů zamyslet, protože přijdou soupeři, kteří darované šance promění. 4,5/10

Luke Shaw – Kandidát na lavičku, myslel jsem si, že tam bude už tento zápas. Ačkoliv odehrál všech 17 zápasů kdy United nepohráli, nezdá se, že by zrovna on byl tím důvodem. Výkon to nebyl vyloženě špatný, Luke se nabízel i spoluhráčům v útoku, nicméně už je na něm vidět, že potřebuje odpočinek. 5/10

Nemanja Matič – Oproti Pogbovi a Fernandesovi je tak o 3 rychlosti pomalejší, tento zápas to ale stačilo. I on je pro mě kandidátem na lavičku v příštím zápase, toto byl asi jeho nejslabší výkon po restartu. 5,5/10

Paul Pogba – V prvním poločase jako jeden z mála udržel klid na kopačkách, a kromě jedné ztráty míče předváděl pěkný fotbal. Hraje zataženěji za Brunem, ale právě jeho dnešní výkon bych rád vyzdvihl. Paul hraje opravdu ve velkém klidu a s přehledem, dnes navíc přidal k výkonu krásný gól. 8,5/10 MOTM

Bruno Fernandes – Bude se asi ještě mluvit o sporné penaltě, historie se ale na podrobnosti neptá. Penaltu proměnil v důležité chvíli, kdy hráči United tahali rozhodně za kratší konec. Připsal si asistenci z rohového praporku na gól Pogby. 8,5/10

Anthony Martial – Nebyl moc vidět a pak se zničehonic objevil v šanci. V druhém poločase nastřelil břevno a následně byl střídán, což doprovodil zajímavými grimasami obličeje. Pěkně nahrál Greenwoodovi na gól. 7,5/10

Mason Greenwood – Ve třetím zápase v řadě si připsal gól a opět to byl výstavní kousek. Připravil si míč na pravou nohu a nekompromisně zakončil k tyči, v nastaveném čase prvního poločasu. Jeho gól byl velmi důležitý, protože Aston Villu zlomil. 8/10

Marcus Rashford – Paradoxně asi nejméně výrazný člen útoku. Po pauze se zatím trochu hledá. Po hezké zasekávačce připravil Wan – Bissakovi vyloženou šanci, ten ale hlavou mířil vedle. 6,5/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Scott McTominay – Nahradil Matiče a připsal si tak potřebné minuty na hřišti. 6/10

Fred – Přišel za Bruna Fernandese a v klidu dohrál zbytek zápasu. 6/10

Brandon Williams – Příjemně rozhýbal pravý kraj obrany a vyslal několik pěkných centrů. 7/10

Odion Ighalo – Bohužel se mu opět nepodařilo připsat si první ligový gól za United. 5/10

Daniel James – Pálil vedle, ale přinesl do útoku hodně pohybu. 6/10

Týmový výkon – Slabý rozjezd zápasu zachránila kontroverzní penalta, která určila další průběh utkání. Zarážející je neustále se opakující rozehrávka na krátko a následný tlak soupeře. Naštěstí útok hraje teď ve výborné formě, a tak je tým schopný i slabý výkon proměnit ve vítězství. Druhý poločas byl již lepší a oceňuji také relativně brzké střídání, kdy Ole chrání zdraví hráčů. 7,5/10

Lavička: Romero, Bailly, Ighalo, James, Mata, McTominay, Pereira, Fred, Williams

Man Utd: De Gea (7), Wan-Bissaka (7), Lindelof (7), Maguire (7), Shaw (7), Matic (6), Pogba (8), Greenwood (8), Fernandes (8), Rashford (7), Martial (7).

Subs: Williams (6), McTominay (6), Fred (6), James (6), Ighalo (5).

V dalším zápase vyzve Manchester United hráče Southamptonu. Zápas se odehraje 13. 7. 2020 ve 21:00 na stadionu Old Trafford.

Zdroje: livesport.cz, skysports.com