05/03/2021

Review&Hodnocení: Manchester United – Bournemouth 5:2

Rudí ďáblové pokračují ve velice dobré formě a sérii neporazitelnosti natáhli už na 16 zápasů, když v rámci 33. kola anglické nejvyšší soutěže porazili v domácím prostředí Bournemouth 5:2.

Ole neudělal jedinou změnu oproti poslednímu utkání, a tak na trávník vyběhla obrana ve známém složení AwB, Maguire, Lindelöf a Shaw. Defenzívního záložníka obstarával Matič. Před ním kreativní duo v podobě Bruna Fernandese a Paula Pogby. Útočný trojlístek obsahoval po křídlech Rashforda s Greenwoodem a na hrotu Anthony Martial. V bráně byla jako vždycky stálice David de Gea. Výkop proběhl v 16:00 SEČ. a úlohy hlavního arbitra se zhostil Michael Dean.

• Nekoncentrovanost na začátku obou poločasů

David de Gea – Byl téměř bez práce, a to se možná podepsalo u první branky hostí, kdy si nepokryl první tyč, přes kterou protlačil míč do sítě Stanislas. Hned ze startu druhé půle čelil penaltě Kinga, na kterou neměl nárok. Poté už všechny ofenzivní snahy Bournemouthu i za pomocí VARu vyřešil. 6/10

Aaron Wan-Bissaka – Dneska spíše na pozici pravého záložníka. Velice často se s míčem vytahoval až k rohovému praporku, od kterého posílal celý zápas nebezpečné střílené centry, ze kterého padl i šestý gól Rashforda, který ale kvůli údajnému offsidu nebyl uznán. 8/10

Harry Maguire – Asi nejhorší hráč týmu na hřišti. Chyboval jak v rozehrávce, tak i v osobních soubojích. U prvního gólu se nechal trestuhodně obehrát. Ve druhé půli už se mu zvedlo sebevědomí a jeho výkon šel mírně nahoru. 4,5/10

Victor Lindelöf – Nezvykle ten lepší ze stoperské dvojice. Jistý na míči i v soubojích, nebál se zaútočit a hasil většinu požárů v první půli. O poločasové přestávce byl střídán kvůli zranění zad. 7,5/10

Luke Shaw – Stejně jako jeho parťák na druhé straně obrany i on zastával velice ofenzivní úkoly. Několikrát si dokázal dobře zaběhnout za obranu soupeře a nebyl daleko od gólu. 7/10

Nemajna Matić – Nebyl to od něj tak okouzlující výkon jako v posledním ligovém zápase. Pomalejší na míči, nepřesnosti v přihrávkách, ale i špatné vyhodnocování situací. Jedna taková nastala na startu druhé půle, kdy zle nahrával Baillymu, ten zpracovával míč ramenem, které později Var uznal jako ruku a nařídil penaltu. Střídán ve druhém poločase za Freda. 6/10

Paul Pogba – Stavební kámen záložní řady. Téměř každá útočná akce začínala u něj. Velice platný při pressingu a po ztrátě míče. Přesnost jeho dlouhých přihrávek je až dechberoucí. Na konci zápasu mohl být odměněn gólem, jenže skvělou střelu z přímého kopu vychytal brankář hostů. 8/10

Mason Greenwood – Wonderkid opět úřadoval. Nejprve levačkou vyrovnával stav tvrdou střelou na zadní tyč. Po přestávce pravačkou zakončil neomylně do vzdálenější šibenice. Je až neuvěřitelné, jak chladnokrevný a universální v zakončení dokáže být. Byl střídán za Jamese v 75’. 9/10 MOTM

Bruno Fernandes – Mozek celého týmu, kreativní nadání ukazoval po celý zápas a byl u všeho důležitého. Nahrál na první 2 góly a ve druhé půli dokázal parádní ranou na zadní tyč proměnit přímý kop. V 9 ligových zápasech zaznamenal souměrně po 5 gólech a asistencích. To ukazuje na jeho obrovský vliv ve hře. 9/10

Marcus Rashford ­– Aktivnější v první půli, kdy byl i odměněn gólem po pokutovém kopu. Ve druhé půli mu už druhý nebyl po milimetrovém offsidu uznán. Velice platný v kombinaci. Střídán v 80 minutě za Matu. 8/10

Anthony Martial – Opět jeho klasický výkon, v mezihře nebyl až tolik viditelný, ale když už dostal prostor, tak ukázal veškeré své kvality. Na konci prvé půle mu obrana hostí nechala trochu prostoru za vápnem, čehož využil a vstřelil gól měsíce. Ve druhé půli též střídán v 80. minutě za Ighala. 8/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Eric Bailly – Začal katastrofálně, když snad 30 vteřin po startu druhé půle zapříčinil velice kontroverzní penaltu, pak už ale jeho výkon šel strmě nahoru. Pokud mu vydrží zdraví, tak jednoznačně může zabojovat o místo v základní jedenáctce. 6,5/10

Fred – Dal zavzpomínat na výkony Freda před vynucenou pauzou. Posbíral spoustu odražených míčů, vyhrál několik osobních soubojů a nebál se ani zaútočit. Pro příští zápas bych ho viděl za Matiče v základní sestavě. 7,5/10

Dan James – Vlétl do zápasu tak jak už je jeho zvykem. Zásoboval své spoluhráče z útoku velice kvalitními centry a sám mohl udeřit, bohužel mu jeho únik na poslední chvíli zhatil brankář Bournemouthu. 6,5/10

Juan Mata – Hned po příchodu vytvořil pár s Brunem, se kterým se za pomocí krátkých přízemních přihrávek byli schopni prokombinovat až před brankáře, bohužel ani jedna z těchto pohledných akcí neskončila gólem. 7/10

Ighalo – I když hodně chtěl, tak už nedostal příležitost ukázat svůj zabijácký instinkt, snad se mu v příštím zápase podaří vstřelit jeho první ligový gól. NEHODNOCEN

Lavička: Romero – Williams, Bailly, McTominay, Fred, Mata, Pereira, James, Ighalo

TÝMOVÝ VÝKON:

Ze začátku mi připadalo, jako by naši hráči mírně podcenili soupeře a dovolili jim více, než bylo třeba. Po první brance ale začala naše dominance. Uzamkli jsme hosty v jejich vlastním pokutovým území a postupně přidávali gól za gólem. Na začátku druhé půle to bylo to samé jako na začátku prvního poločasu. Opět více individuálních chyb v defenzívně a snížení stavu na 3:2 bylo na světě. Naštěstí jsme hned zareagovali a během 10 minut vstřelily dvě branky. Poslední půl hodiny už jsme Bournemouth k ničemu nepustili a v klidu dohráli tohle bláznivé utkání. 8,5/10

Man Utd: De Gea (5), Wan-Bissaka (6), Lindelof (6), Maguire (6), Shaw (7), Matic (8), Pogba (7), Greenwood (9), Fernandes (8), Rashford (8), Martial (8).

Další zápas rudí ďáblové sehrají už 9.7. proti Aston Ville. Výkop proběhne na Villa Parku v pozdních 21:15 SEČ.

Zdroje: skysports.com, livesport.cz, sofascore.com, manutd.com