07/03/2021

Solskjaer po výhre nad Sheffieldom

Prinášame vám vyjadrenie manažéra, po včerajšom víťazstve nad Sheffieldom United.

Ole Gunnar Solskjaer cíti, že ešte je čo zlepšovať, aj napriek jednoznačnej výhre 3-0 nad Sheffieldom. Myslí si, že jeho tím mal ísť do polčasovej prestávky s oveľa väčším náskokom a stále chce, aby hráči premieňali viac šancí.

Rýchlejšie ukončiť zápas

,,Väčšinu zápasu sme hrali fantastický futbal. Mali sme mať po zápase oveľa skôr. To je jediná kritika, ktorú dnes mám. Že sme nešli do šatne po polčase s vedomím, že máme hotovo. Taktiež sme odohrali veľmi dobrý druhý polčas, kontrolovali sme hru, dominovali sme. Keď váš súper má za celý zápas iba jednu strelu na bránu, tak je jasné, že ste toho spravili oveľa viac, ako len odohrali dobrý zápas. Výborne sme pressovali, mali sme dobré prihrávky a skvelé nábehy. Ale do budúcna musíme dávať viac gólov čím skôr, aby sme potom mohli v kľude dohrať.”

Martial mužom zápasu

,,Som veľmi rád, že sa Anthonymu darí, vidím ako sa zlepšuje a vie, že chceme aby sa mu darilo, neustále pracujeme s ním a aj ostatnými útočníkmi na zakončovaní. Dnes ukázal, ako sa vyplatila všetka ta tvrdá práca. Pri pressingu je veľmi nenápadný. Podľa mňa bol dnes výnimočný a ten pressing, ktorý ukázal proti Tottenhamu, bol veľmi dobrý, takže som spokojný. Jeho prvý gól bol veľmi dôležitý. To ako sa dostal cez obrancu a nabehol si na Marcusovu prihrávku, veľmi ma potešil tým gólom. Teraz sa dostáva oveľa častejšie do takýchto pozícií. Proti Spurs, mal skvelú šancu, keď sa otočil a čistý gól zastavil dobrým zákrokom Lloris. Môžem povedať, že Anthony je v skvelej forme.

Uvoľnený futbal

,,[Tretí gól?] Oh, úžasný. To je Manchester United. Je veľká škoda, že ten hattrick nemohol osláviť s fanúšikmi na tribúnach. Chýba nám to a to je pravdepodobne jedna z vecí, ktoré si Tony zapamätá z tohto zápasu, že nemohol osláviť svoj prvý hattrick s fanúšikmi. Je to zvláštne, ale je fantastické, čo všetci urobili a my dáme zo seba všetko, pokiaľ sa ľudia nebudú môcť vrátiť na tribúny, aby sme ich pred televíznymi obrazovkami potešili. Miestami sme hrali veľmi, veľmi dobrý futbal, no podľa mňa sme mohli a hlavne mali dať viac gólov a „ukončiť“ zápas ešte pred druhým polčasom. To vám vždy ide hlavou, keď idete na prestávku po polčase a viete, že ste mohli dať oveľa viac gólov. Ale spôsob akým sme ich kontrolovali, napádali a zastavili ich hru, bol skvelý. Takže s našim výkonom som veľmi spokojný, ale stále nás toho čaká veľmi veľa, takže nemôžeme byť spokojní na 100%.

Kombinácia Pogba-Bruno

,,Paul je stále trochu mimo svojej najlepšej formy, čo je pochopiteľné, pretože od Septembra poriadne nehral, ale pracoval veľmi tvrdo, takže dúfame, že jeho čas ešte len príde. Bruno znovu ukázal svoje kvality a je vzrušujúce pracovať s takými talentmi ako sú oni dvaja.”

Chvála na adresu Matiča

,,Nemanja hral svoj najlepší futbal. Diktoval hru a jeho skúsenosti budú pre náš tím ešte veľkým prínosom.“

Ďalšie čisté konto

,,Je to skvelé a to je presne to, čo sme hovorili o napádaní. Napádať ich hneď z ich rozohrávky, útočníci a celý tím je do toho zapojený. Vieme, že musíme skutočne makať aby sme vyhrali a aby sme mohli hrať poriadny futbal. Ak dobre bránite, tak skoro vždy tú loptu nakoniec získate, takže s našou obranou a jej výsledkami som spokojný.”

Závod o Top 4

,,Nikdy som nepovedal, že štvrté miesto je náš cieľ! Chceme byť tretí alebo štvrtí, ale musíme sa sústrediť na každý zápas, ktorý nás čaká. Hráme v dvoch pohároch [Európska Liga a FA Cup], takže každú chvíľu nejaký zápas a dúfame, že na konci budeme mať dostatok bodov, ktoré potrebujeme a v tabuľke budú pred nami len dva tímy.”