07/03/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – Sheffield United 3:0

V poradí 31. kolo najvyššej anglickej súťaže odohrali naši futbalisti pred prázdnymi tribúnami Old Trafford proti príjemnému prekvapeniu sezóny zo Sheffieldu. Hoci mužstvá pred zápasom delili v tabuľke len 2 body, favoritom bol domáci celok. Po hattricku Anthonyho Martiala a veľmi dobrom výkone zo strany viacerých hráčov napokon Manchester United zdolal svojho súpera rozdielom triedy v pomere 3:0.

Celé Review&Hodnotenie spracoval redaktor One_devil_forever_devil.

Ole po poslednom zápase urobil v základnej zostave až 3 zmeny. Obranná formácia na čele s gólmanom zostala nezmenená. Stredové duo McTominay – Fred nahradila dvojica Matić – Pogba. Bolo to vôbec po prvýkrát, kedy vedľa seba nastúpilo kreatívne duo Bruno – Pogba v ostrom súťažnom zápase. Útočný trojzáprah pozostával v zložení Greenwood – Martial – Rashford. Duel výkopu bol stanovený o 19:00 SEČ, hlavným rozhodcom stretnutia bol Anthony Taylor.

POZITÍVA

• Hattrick Martiala (prvý v lige od odchodu Robina van Persieho)
  • Individuálny výkon Matića a Pogbu
  • Dominancia na lopte počas celého priebehu zápasu
  • Čisté konto

NEGATÍVA

• Nepremenené príležitosti Rashforda

David de Gea – Dnes si na svoje konto počas celých 90 minút pripísal len 1 propagačný zákrok. Rozohrávka mu nerobila problém. Na svoje konto si pripísal 5. čisté konto z posledných 7 ligových vystúpení. 7/10

Aaron Wan-Bissaka – Tradične spoľahlivý výkon anglického krajného beka. Pripísal si asistenciu pri druhom Martialovom góle. Počas celého zápasu sa snažil kombinovať na pravej strane s Greenwoodom a aktívne sa zapájal do ofenzívy mužstva. 8/10

Victor Lindelöf – Veľmi spoľahlivý a takticky skvelo zvládnutý výkon od švédskeho stopéra. Hneď v úvode zápasu si pripísal na svoje konto niekoľko dôležitých obranných zákrokov. Rozohrávka v tomto zápase bola jeho silnou stránkou. 8/10

Harry Maguire (C) – Nakoľko hostia toho smerom dopredu veľa nevyprodukovali, viditeľný bol predovšetkým pri našich štandardných situáciách, kedy si na svoje konto pripísal pomerne vysoký počet nedovolených zákrokov. V defenzíve podal tradične spoľahlivý výkon. 7/10

Luke Shaw – Nie je to ten Luke spred vypuknutia koronavírusovej pandémie. Rozohrávku mnohokrát zbrzdí, miestami zle pozične pokryl priestor a nebol ani natoľko aktívny smerom dopredu. V ďalšom zápase očakávam na jeho pozícii Wiliamsa. 6/10

Nemanja Matić – Jeho výkon znesie najprísnejšie kritéria. Aj vzhľadom na tempo hry dokázal vyniknúť svojím pokojom na lopte, skvelou pozičnou hrou a úspešnosťou v osobných súbojoch. Pokúšal sa o kolmé lopty smerom dopredu a miestami pôsobil na svojej pozícii štítového záložníka dominantne. 8,5/10

Paul Pogba –Paul zaujal v zápase miesto stredovej No. 8 a mal za úlohu diktovať tempo hry. Uplatnil svoje fyzické parametre, vyhral veľa osobných súbojov a pripísal si na svoje konto aj niekoľko vydarených driblingov a pokusov o prenesenie hry. Spolupráca s ofenzívnym trojlístkom a Brunom Fernandesom mu svedčala. Striedaný v 79. minúte.  8/10

Bruno Fernandes – Portugalský stredopoliar pokračuje vo výborných výkonoch. Proti Sheffieldu United si síce na svoje konto nepripísal žiadnu gólovú prihrávku ani gól, ale každý jeho pohyb a činnosť na ihrisku v sebe ukrývajú znaky futbalového génia. Striedaný v 79. minúte.  8/10

Mason Greenwood – Hýril aktivitou a neustále sa pokúšal ohrozovať súperovu bránu. Mnohokrát chýbal v zakončení väčší pokoj alebo presnosť. Zlepšil svoju hru chrbtom od súperovej brány. Striedaný v 79. minúte. 7/10

Marcus Rashford – Zaznamenal 2 gólové asistencie na Martialove presné zásahy a minimálne v jednom prípade si mohol na svoje pripísať aj presný zásah aj on sám. Srší z neho obrovské sebavedomie v súbojoch 1 proti 1. Striedaný v 79. minúte. 8/10

Anthony Martial – Prvý hattrick od čias Robina van Persieho si pripísal práve spomínaný Francúz. V prvých dvoch prípadoch preukázal skvelý výber miesta v pokutovom území. Pri treťom góle ideálne zakombinoval s Rashfordom a rutinérsky prehodil vybiehajúceho gólmana. Nech ti to strieľa aj naďalej, Tony! Striedaný v 79. minúte. 10/10 MOTM

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Juan Mata, Odion Ighalo, Daniel James, Andreas Perreira, Scott McTominay – Všetci uvedení hráči naskočili do zápasu v 79. minúte a vystriedali tak našu ofenzívnu päticu. Po príchode okamžite zaujal predovšetkým nigérijský útočník Ighalo, ktorý si napriek krátkemu pobytu na hracej ploche mohol na svoje konto pripísať pokojne 2 góly. Nehodnotení.

Lavička: Romero (GK) – Wiliams, Bailly, Fred, Perreira, Mata, McTominay, Ighalo, James

Tímový výkon: Futbalisti Manchesteru United dominovali prakticky od úvodných minút zápasu, čo dokázali vyjadriť nielen rečou čísiel, ale aj 2 strelenými gólmi ešte v úvodnej 45-minútovke. Po zmene strán sa duel viac-menej dohrával. Čerešničkou na torte okrem Martialovho hattricku je aj čisté konto pre de Geu. 8/10

de Gea (7) – Wan-Bissaka (8), Lindelof (7), Maguire (7), Shaw (7), Matic (7), Fernandes (8), Pogba (8), Rashford (8), Greenwood (7), Martial (10)

Subs: Mata (N/A), Pereira (N/A), Ighalo (N/A), McTominay (N/A), James (N/A)

Man of the match: Anthony Martial

Ďalší zápas odohrajú Červení diabli na Carrow Road v rámci štvrťfinálové vystúpenia v FA Cupe, kde ich privítajú Kanárikovia z Norwichu. Duel sa odohrá v sobotu 27. júna 2020 o 18:30 SEČ.

Zdroje: manutd.comflashscore.sk, skysports.com