09/03/2021

Review&Hodnocení: Tottenham – Manchester United 1:1

A je to tady! Po 3 měsíční pauze se nám vrací Premier League s naším milovaným klubem. Čekal nás Tottenham, který se před vynucenou pauzou vyloženě trápil, kdežto my jsme byli na koni. Přestože jsme drtivou většinu zápasu kontrolovali,  Tottenham v čele s naším bývalým trenérem Mourinhem využili ojedinělou šanci a dostali se do vedení. Konečnou remízu nám pak zařídil Pogba s Brunem, konečný stav 1:1.

Kvůli již zmíněné pauze způsobené Koronavirem se stihli vyléčit zranění Pogba s Rashfordem. Byli i tací, kteří se stihli už i zranit (Jones, Tuanzebe).  Ole tak měl téměř kompletní sestavu a možnost vytvořit si základní jedenáctku přesně podle sebe.

• Výkony Jamesa a Martiala

David De Gea – Byl u inkasovaného gólu, když propustil balón za sebe. Nutno však říct, že to měl těžké, několikrát vytáhl světové zákroky. 6,5/10.

Luke Shaw – Přes jeho stranu se na nás valila drtivá většina útoků Tottenhamu, dnes absolutně nestíhal a krom jednoho zdařilého momentu moc nepředvedl. 3/10.

Harry Maquire – Nedostoupil při inkasovaném gólu, kdy se posléze nechal lehce obejít, za což může i druhý stoper, jinak byl ale Harry jistý,vyhrál všechny vzdušné souboje a v přihrávkách byl skoro stoprocentní (94%). 6,5/10.

Victor Lindelöf – Horší ze stoperské dvojice, nebyl tolik ve hře a zodpovědnost přenechával Harrymu, spíše ho jistil. Na gólu má též svůj podíl, když byl od Harryho daleko a nestihl zaplnit mezeru mezi nimi. 5/10.

Aaron Wan Bissaka – Zapojoval se do útoku, vyhrál všechny osobní souboje. Nachytal jsem ho, že se několikrát nestihl vrátit z útoku a soupeř se kvůli tomu dostal do přečíslení. Nedostoupil Sona při vyložené šanci, kterou musel hasit De Gea. 6/10.

Fred – Nenavázal na své výkony před vynucenou pauzou, bude se do toho muset znovu dostat. Ve středu zálohy vznikaly díry, kudy soupeř dostával možnost projít. Vystřídán v 63. minutě. 4/10.

Scott McTominay – Má skvělý fyzický fond, kdy dokázal létat na hřišti a bojovat o každý balón. Zkazil dost přihrávek, ale vyhrál všechny vzdušné souboje a snažil se krýt velkou plochu hřiště. 6/10.

Marcus Rashford – Ve dvacáté minutě se dostal do velké šance, avšak střelu namířil doprostřed brány, kde stál připravený Lloris. Celý zápas byl ve hře, zapojoval se do kombinací, jen tomu chybělo více finální fáze. 7/10.

Bruno Fernandes – Náš motor v záloze. Neříkám, že nechyboval, ale jeho bojovnost, vytváření šancí a kombinací je to, co nám chybělo. Proměnil penaltu a po příchodu Pogby ještě více ožil. 8/10.

Daniel James – Dnes se do hry moc nedostal. Měl pár úniků, ale jinak byl kvalitně hlídaný hráči Tottenhamu. Jeho rychlost a bojovnost se ale upřít nedá. Střídán v 62. minutě. 4/10.

Anthony Martial – V prvním poločase jsem ho neviděl dotknout se míče, nevšiml jsem si ani, že hrál. Ve druhém poločase zvýšil aktivitu, i tak to ale bylo slabé. Dostal se do jedné šance, bohužel trefil protihráče. Byl střídán v 78. minutě. 3,5/10.

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Mason Greenwood – Po příchodu se hned zapojil do útočných snach United, zatápěl obráncům a byl aktivní. 6/10.

Paul Pogba – Přišel a hned ukázal, proč patří i po takové době zranění mezi nejlepší záložníky světa. Jeho krytí balónu, oči i na zadní straně hlavy, jeho spolupráce s Brunem, vybojované penalta po individuálním průniku. Těším se na další jeho zápas. 7,99/10.

Odion Ighalo – Přišel do hry za Martiala, ale neměl moc času se projevit. (Nutno říct, že zejména kvůli našemu tlaku ve finále poločasu, kdy byl vyloženě ve vápně soupeře a čekal na příležitosz). NEHODNOCEN.

Nemanja Matič – Přišel do hry za Lindelöfa, aby posílil naší zálohu a my tím mohli podpořit tlak do finálních minut a dovolit více volnosti Pogbovi s Brunem. Svou úlohu splnil skvěle. 6,5/10.

Eric Bailly – Nastoupil v 89. minutě za McTominaye, na hřišti toho moc nestihl. NEHODNOCEN.

Týmový výkon: Týmu nechyběla bojovnost a houževnatost, byla vidět chuť po vítězství, jediné, co bych vytkl je výpadek po inkasovaném gólu, kdy jsme byli pod velkým tlakem. Jinak si myslím že více než dobrý výkon po tak dlouhé pauze. 6,5/10.

Lavička: Bailly, Greenwood, Ighalo, Lingard, Mata, Matic, Pogba, Romero, Williams

Man Utd: De Gea (3), Wan-Bissaka (7), Lindelof (6), Maguire (4), Shaw (6), Fred (6), McTominay (6), Fernandes (8), James (6), Martial (6), Rashford (7).

Další zápas odehrajeme 24.6. v 19:00 na domácím stadionu proti Sheffieldu United. Nic jiného, krom 3 bodů nepřichází v úvahu! Glory glory United!