Solskjaer bol spokojný po víťazstve v Linzi

Manchester United zvládol úvodný zápas Európskej ligy proti rakúskemu Linzu s obrovským prehľadom, keď pred prázdnymi tribúnami zdemoloval súpera vysoko 5:0.

V osemfinálovom zápase sa gólovo presadili Odion Ighalo, Daniel James, Juan Mata, Mason Greenwood a Andreas Pereira. Za najlepšieho hráča stretnutia bol zvolený Ighalo.

O výkone

,,V našom podaní to bol nielen profesionálny, ale aj veľmi efektívny výkon. Hráči odviedli dobrú prácu, boli sústredení na futbal a úlohu zvládli. Predviedli sme všetko, čo som od chlapcov chcel. Celých 90 minút bolo od celého tímu vynikajúcich. Aj tímový duch bol taký, aký by som chcel vidieť stále.“

Sebavedomie tímu sa zvyšuje

,,Samozrejme je to skvelé. Sme ľudské bytosti a futbalisti s veľkou istotu hrajú vždy lepšie ako futbalisti bez dôvery. Teraz máme veľa hráčov s istotou, pretože sa im darí a hrajú výborne. Zaslúžia si to a pre mňa je stále ťažšie vybrať základnú jedenástku. V zápase sme urobili niekoľko zmien a niektorí hráči sa svojej príležitosti chytili. Tým vyvíjajú tlak na tých, ktorí hrávajú väčšinu minút.“

Ďalší čistý štít

,,V druhej polovici mali pár nebezpečných okamihov, ale ukázali sme niekoľko skvelých blokov. Nedarí sa dobre len našim ofenzívnym hráčom, ale aj celá zadná rada s Romerom pracovala veľmi dobre.“

Aká bude budúcnosť Pogbu?

,,Paul je náš hráč. Stále mu v zmluve zostávajú dva roky, plus možnosť opcie na ďalší jeden rok, takže áno môžete očakávať, že tu bude aj budúcu sezónu.“

11 zápasov bez prehry

,,Je to fantastické, ale musíme pokračovať. Aj z toho dôvodu sú veľmi dôležité zmeny v tíme. Sú súčasťou mužstva. Možno nehráte každú hru, ale na konci ste šťastní, pretože zvíťazíte a vyhráte trofej. Nejde iba o hranie, ale celkovú pomoc tímu. Ak budete hrať 60, 70, 80, alebo len 10 minút, mali by ste byť na seba hrdý a dôverovať si.“

Na záver dodáme informáciu zo strany UEFA, ktorá dočasne prerušila všetky nasledujúce zápasy Ligy majstrov a Európskej ligy kvôli prevencii zo šíriaceho sa koronavírusu.

zdroj: manutd.com, uefa.com