Review&Hodnotenie: LASK Linz – Manchester United 0:5

Po výhře v zápase proti městskému rivalovi nás opět čekalo další kolo vyřazovací části Evropské ligy. Tentokrát jsme hráli v nedalekém Rakousku. Bohužel se hrálo bez diváků, kvůli hrozbě koronaviru. Do zápasu jsme šli jako velcí favoriti. Nakonec se nám povedlo zvítězit, když jsme soupeři uštědřili nepopulárního „bůra“.

Autorem dnešního po zápasového servisu je redaktor Koci44

Oproti derby s Manchesterem City se Ole rozhodl změnit rozestavení, a to znamená, že v základní sestavě bylo pár změn. V bráně opět dostal příležitost Romero, na hrotu nastoupil nigerijský hrot Ighalo. Před zápasem probíhalo médiami, sociálními sítěmi dost spekulací, jestli se vůbec zápas odehraje, kvůli obavám z koronaviru. Nakonec vše bylo připraveno k výkopu, jak bylo původně v plánu.

• Občasná špatná rozehrávka

Sergio Romero –   Další čisté konto pro naši spolehlivou dvojku. Dnes neměl moc práce, nešla na něj přímo žádná střela. S rozehrávkou neměl žádný problém. 6/10

Brandon Williams – Dnes nastoupil na pro něj neobvyklé pozici pravého obránce. Měl to přes nohu a i přes to si odvedl dobře svoji defenzivní činnost a přidal i nějakou nadstavbu do ofenzívy. Občas zkazil. 6,5/10

Eric Bailly – Spolehlivý do defenzívy. Jeho klid ve hře je obdivuhodný. Jestli mu vydrží zdraví, tak bude horký adept do základní sestavy. Velice solidní v hlavičkových i osobních soubojích. 7/10

Harry Maguire (C) – Opět solidní výkon našeho kapitána. Jak je zvykem, tak vyhrál dost hlavičkových soubojů. Vybral si i slabší momenty v rozehrávce nebo nějakém osobním souboji. Jinak je vidět, že patří do základní sestavy svými výkony. 6,5/10

Luke Shaw – Poseldní zápasy šla jeho výkonostní křivka nahoru. Dobrý do defenzívy i do ofenzívy. Nebojí se hrát s míčem. Je velice sebevědomý. 7/10

Scott McTominay – Náš skotský buldok předvedl jeden z jeho dobrých výkonů. Klidný na míči, velice bojovný. Dobře spolupracuje s Fredem. Dnes udělal pár chyb v rozehrávce. Nicméně se po zranění opět dostává do formy. 7/10

Fred – Výkony tohoto Brazilce jsou dlouhodbě nahoře. Výborný na míči, dobrá rozehrávka. Připsal si asistenci na gól Juana Maty po krásné průnikové přihrávce. A ještě asistoval Pereirovi na gól v 93. minutě. 8/10

Bruno Fernandes – Připsal si další asistenci na gól Ighala. Opět ukázal svoji genialitu. Tenhle typ hráče nám chyběl. Dnes sice párkrát ztratil zbytečně, i tak další kvalitní výkon od naší zimní posily. 7/10

Juan Mata –  Dnes se mu zas tolik nedařilo, neproměnil své dvě dobré příležitosti. Po krásné přihrávce Freda zvýšil na 3:0. 6,5/10

Odion Ighalo –  Vyniká ve hře s míčem zády k soupeřově brance. Neskutečně se rve na hřišti. Tahle zimní posila velice příjemně překvapila. Připsal si exkluzivní gól a k tomu i asistenci na gól Jamese. 8,5/10 MOTM

Daniel James – Náš rychlonohý křídelník předvedl dobrý výkon, i když občas zvolil špatné řešení. Jeho první nebezpečný střelecký pokus zneškodnil brankář, nicméně na druhý už nedosáhl. Daniel prolomil svoji střeleckou smůlu po 32 utkání. 7/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI:

Tahith Chong –  Nastoupil v 71. minutě místo Jamese a připsal si pár dobrých soubojů 1:1 a asistenci na gól Greenwooda. 7/10

Andreas Pereira – Nastoupil v 78. minutě místo Bruna, připsal si branku po chybě soupeřova brankáře. 7/10

Mason Greenwood – Nastoupil v 85. minutě místo Ighala. I za tento krátký pobyt na hrací ploše si připsal gólovou trefu. 7/10

Týmový výkon: V zápase jsme dominovali, dali jsme 5 branek a žádnou neobdrželi. Forma týmu je momentálně nahoře. Defenzíva funguje výborně. Ofenzíva taktéž. Párkrát přišla zbytečná ztráta nebo špatná rozehrávka. 8/10

Lavička: De Gea – Greenwood, Chong, Lindelof, Matič, Pereira, Tuanzebe

Romero (5), Williams (7), Bailly (7), Maguire (7), Shaw (7), Fred (8), McTominay (7), Mata (8), Fernandes (8), James (7), Ighalo (8).

Náhradníci: Chong (7), Pereira (6), Greenwood (6).

V neděli 15.3. nás čeká pikantní duel proti Mourinhovo Tottenhamu. Zápas se odehraje nejspíš bez diváků. Výkop je v 17:30 SEČ.

Zdroje: manutd.comlivesport.cz, skysports.com, whoscored.com