02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review&Hodnocení: Derby – Manchester United

Po ne úplně uspokojivém a přesvědčivém výsledku proti Evertonu nás čekal nebezpečný soupeř s naší bývalou legendou v čele. Wayne Rooney společně s Derby však vyšli z tohoto zápasu na prázdno a na konci zápasu svítilo skóre 0:3 pro hostující celek. Gólově se prosadil 2x Ighalo a Shaw.

Po zápase s Evertonem proběhla rotace v sestavě, a proto jsme mohli vidět od začátku zápasu na hřišti Baillyho, Dalota, Lingarda, Matu a Ighala. V základní sestavě je doplnily stálice jako Fernandes, Fred a McTominay v záloze a Lindelof se Shawem v obraně. Výkop zápasu byl zahájen ve 20:45 SEČ.


POZITIVA

  • Celý zápas pod naší kontrolou,  dokázali jsme ho dohrát v klidu bez větších problémů
  • Dvougólový Ighalo
  • Špičkový výkon Shawa

NEGATIVA

  • Občasné chyby v obraně, které však nevyústily v žádný gól
  • Přestřelování brány ve vyložených šancích

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sergio Romero – Podržel nás několika skvělými zákroky, zejména přímé kopy naší bývalé legendy Rooneyho. Dnes naprosto bezproblémový výkon, ačkoliv mockrát prověřen pořádně nebyl. 8/10.

 

Luke Shaw – Dnes byl naprosto fenomenální. Krom zbytečné žluté karty si nejen pohlídal svou levou stranu, ale i obrovsky podporoval útok, čímž si zasloužil gól a asistenci. Za mě hráč zápasu. 9/10. MOTM

 

Eric Bailly – Znovu předvedl klid a přehled. To, co si kolikrát dovolí mě až udivuje. Pouze jedna vada na kráse a to nedomluva s Lindelofem při hlavičkování soupeře, z čehož málem pramenil gól. 7,5/10.

 

Victor Lindelöf Nebyl tak jistý, jako jeho spoluhráč, ani tak často u rozehrávky, ale své si ubránil a krom již zmíněné situace mu nemám co vytknout. 7/10.

 

 

Diogo Dalot –  Dnes nám kraje obrany zkrátka fungovaly. Nebyl sice tak aktivní v útoku jako Shaw, přesto ale dokázal přihrát na třetí gól Ighalovi a ubránit si své. Dobrý výkon. 8/10.

 

 

Fred – Hlavní spojnice mezi obranou a zálohou. Dokáže vyvést míč, dát ho do klidu, rychle přihrát, společně s McTominayem si pohlídali střed hřiště. 7,5/10.

 

 

Scott McTominay –  Střed zálohy si defenzivně pohlídal, párkrát vystřelil zpoza vápna, avšak neúspěšně. Nebyl tak výrazný jako Fred, ale defenzivně si udělal to, co měl. 7/10.

 

 

Bruno Fernandes – Co dodat. Ano, ne všechno se mu povede, ale ten hráč je zkrátka myšlenkou napřed před ostatními. Několikrát dnes vyslal znovu do vyložených šancí, byl kreativní, zkrátka přesně tento hráč nám do kádru chyběl a jen nám dokazuje, čeho je schopný. 8/10.

 

Juan Mata – Poslední zápasy hraje ve velké pohodě, svědčí mu souhra s Fernandesem a snaží se zrychlit hru či se zapojit do kombinace. Jen ta střelba! 7/10.

 

 

Jesse Lingard – Já popravdě nevím, co hodnotit. Párkrát potáhl míč, ojediněle se zapojoval do kombinace, jinak ale akce spíše brzdil. Opravdu se snažím najít něco, za co bych ho mohl vyloženě pochválit, bohužel, na nic jsem nepřišel. 3/10.

 

Odion Ighalo – Dnes podal skvělý výkon. Nejen, že vstřelil dva góly, ale měl i další šance a hledal i své spoluhráče. Hrotový útočník jak víno. 8/10.

 

 

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Andreas Pereira – Do hry se dostal v 67. minutě místo Fernandese a nebyl tolik vidět. Párkrát se snažil vystřelit na bránu, ale netrefil. Přesto pěkně vybídl Ighala do úniku a podržel párkrát míč. 6/10.

 

Anthony Martial – Přišel do hry v 73. minutě, párkrát se zapojil do kombinace. Přesto však mě na něm mrzí jedna věc. Je technicky vybaven, i rychlostně, tak proč většinu zápasu odchodí? Musí mít daleko lepší fyzický fond než to, co předvádí teď. Všichni víme, čeho je schopen. NEHODNOCEN.

 

Brandon Williams – Na hřiště nastoupil v 80. minutě na místo Shawa a nestihl se nějak výrazněji dostat do hry. NEHODNOCEN.

 

 

MOTM – Ačkoliv dnes téměř všichni hráli skvěle, tak Shaw dnes ukázal naprosto fantastický výkon, a tak není o čem, tento titul si zaslouží právě on.

HODNOCENÍ TÝMU

Dnes se mi výkon týmu líbil. Zápas se odehrál s klidem, fungoval nám přechod z obrany do zálohy a ze zálohy do útoku. Soupeře jsme pustili do šancí pouze sporadicky, výrazně nás dokázali ohrozit pouze po přímých kopech Rooneyho. První gól přišel ve 33. minutě z kopačky Shawa, který předvedl nevšední zakončení. O další dva góly se poté postarala naše nová posila Ighalo, kterého výkony se mi velice líbí od dob, co k nám přišel. Dnes krom ojedinělých šancí soupeře nemám nic, co bych mohl týmu vytknout, fungoval jako celek, což je hlavní. 8/10.

 

Lavička:  de Gea – Tuanzebe, Williams, Matic, Pereira, Greenwood, Martial

 

Manchester United: Romero (8), Dalot (7), Lindelof (6), Bailly (7), Shaw (8), Fred (7), McTominay (7), Mata (8), Fernandes (7), Lingard (6), Ighalo (8).

Subs: Pereira (6), Martial (6), Williams (6).

Man of the Match: Odion

Další zápas nás čeká velká zkouška. Městské derby proti Manchesteru City v rámci Premier League. Zápas se odehraje 8. 3. 2020 v 17:30 SEČ na našem domácím hřišti, tedy Old Trafford. Rozhodčím zápasu bude M. Dean.
Zdroje: skysports.com, livesport.cz


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!