Solskjaer bol po remíze s Evertonom spokojný s bodom

Manchester United si z ligového šlágru v Goodison Parku odniesol bod za remízu 1:1.

Skóre zápasu otvoril po školáckej chybe Davida de Geu hráč domácich Dominic Calvert-Lewin, pričom vyrovnávajúci gól strelil vo výbornej forme hrajúci Bruno Fernandes.

O remíze

,,Povedali ste, že to bola hra dvoch rôznych polčasov. V prvej polovici sme boli vynikajúci, po veľmi dobrom začiatku. Nesmiete potom stagnovať a zostať stáť na mieste, no naša reakcia po ich góle bola skvelá. Hrali sme fantastický futbal a do polčasu sme chceli vyhrávať. V druhej polovici na nás vybehli so všetkým, čo mali, ale dokázali sme dobre brániť. V konečnom dôsledku ma bod potešil.“

O góle Evertone a chybe de Geu

,,Je to futbal, niekedy býva bláznivý. David tam bol veľmi pomalý a on to vie. Dominic Calvert-Lewin naháňal v tomto zápase všetko, je ako papier vo vetri, za svoj výkon si zaslúžil gól. David prešiel minulú sezónu náročným obdobím, ale v tejto je veľmi – veľmi dobrý. Neviem si spomenúť na žiadne chyby, okrem tej proti Watfordu. Davidovi verím na sto percent. Zachránil nás proti Sigurdssonovej šanci, stále je to pre mňa najlepší brankár na svete, ktorý má skvelú konkurenciu v podobe Sergia. Chceme jednotku, ktorá je plná kvality, ale aj potrebnej konkurencie, lebo len to vás môže udržať na vrchole.“

O skvelých výkonoch Freda

,,V tejto sezóne sa chytil šance. Minulý ročník mal ťažký, ale odkedy prišiel, prejavovali sme mu dôveru. Ukazovali sme mu, že v neho veríme, a on to vie. Minulú sezónu potreboval čas a rovnako mal problémy s jazykom. Náš kondičný tréner Martyn Pert vie hovoriť plynule po portugalsky, takže aj komunikácia je pre neho už ľahšia.“

Férový výsledok

,,Myslím si, že bod si zaslúžili obidva tímy. My sme mali dobrý prvý polčas, oni boli lepší v tom druhom. Nemôžeme veľmi premýšľať nad tabuľkou Premier League, musíme sa vždy sústrediť na jeden zápas. Tento zápas nám dal jeden bod v ťažkom vonkajšom zápase, o ktorom sme vedeli všetko.“