Review&Hodnotenie: Everton – Manchester United 1:1

Po postupu v Evropské lize zavítal Manchester United na půdu Evertonu. Po chybě gólmana rychle obdrženém gólu a podařilo hostujícím hráčům do poločasu vyrovnat. Druhý poločas ale přinesl naopak tlak Evertonu. Po zásahu videa a odvolání gólu Calvert-Lewina v poslední minutě skončil zápas výsledkem  1:1.

Po vydařené výhře nad Clubem Bruggy 5:0 se asi každý těšil na změření sil s Evertonem. Tým Carla Ancelottiho prohrál předchozí týden na půdě Arsenalu, nicméně předtím udržel sérii pěti zápasů bez prohry. Bylo otázkou, zda nastoupí Anthony Martial, kterého trápilo svalové zranění, do hotelu nicméně jen dorazil později a následně figuroval v zahajovací sestavě.

stats

David de Gea – V úvodu zápasu výkopem trefil Calwert-Lewina a od něj se míc odrazil přímo do sítě brány. Dle statistik je to už jeho 7. chyba, která přímo vedla k obdrženému gólu. Z přímého kopu ho překonal Sigurdsson, trefil ale jen tyč. V závěru předvedl excelentní zákroky, smolně ale v závěru dostal gól, který byl následně VAR odvolán. 4/10

Aaron Wan-Bissaka – V prvním poločase se často pouštěl do útočných výpadů, ale s postupem zápasu a přibývajícím tlakem Evertonu plnil především obranné povinnosti. 6/10

Harry Maguire – Těsně bránil Richarlisona a Calwert-Lewina a pokoušel se vyvážet míč na polovinu soupeře. Opět solidní výkon. 7/10

Victor Lindelof – Působil velmi nejistě a rychlost útočníků Everonu mu dělala problémy. Zbytečnými fauly daroval nepříjemné standartní situace soupeři. V porovnání s Baillym působil slabě. 5,5/10

Luke Shaw – Podobně jako jeho kolega na pravé straně byl velmi aktivní v prvním poločase a navázal tak na dobré výkony z předchozích zápasů. V druhém poločase byl zatlačen do obranného bloku. 6/10

Fred – Solidní výkon v úvodu zápasu, na který nenavázal po přestávce. Zbytečně se tlačil do přesily protihráčů a ztrácel balóny.  Vyloženě nepovedený výkon to nebyl, ale zahrál už i lépe. 6/10

Nemanja Matič – Ve čtyřčlenné záloze, která nastoupila v rozložení diamantu, měl roli defenzivního štítu a předvedl velmi dobrý zápas. V úvodu střelil břevno a následně se snažil o konstruktivní rozehrávku. 7/10

Scott McTominay – Dostává se do tempa po zranění a je platným členem týmu. V záloze se pohyboval i v křídelních prostorech, kde působil ztraceně. Nedostal se k ohrožení branky a výraznější vliv na hru neměl. 6/10

Bruno Fernandes – Jeho famózní vstup do PL pokračuje. Vstřelil gól z velké vzdálenosti a v závěru zápasu mohl rozhodnout o vítězství, ale Pickford vytáhl kvalitní zákrok.  8/10 MOTM

Mason Greenwood – Dostal se k šanci hlavou, ale zakončení šlo vysoko nad břevno. Po boku Martiala působil jako aktivnější člen útoku. 6/10

Anthony Martial – Nedostal se téměř k ničemu, většinu jeho akcí zblokovala obrana Evertonu. Ačkoliv je Everton jeho velmi oblíbený soupeř, dnes velký vliv na průběh zápasu neměl. 5/10

Odion Ighalo – Neproměnil prázdnou bránu na konci zápasu. 4/10

Juan Mata – Neměl žádný vliv na hru 4/10

Brandon Williams – Nehodnocen

Lavička: Romero, WIlliams, Pereira, Mata, Lingard, Ighalo, Bailly

Týmový výkon – Po tragickém vstupu do utkaní se první poločas nesl v dobrém duchu a tempu a dočkali jsme se vyrovnání. Nicméně druhý poločas přinesl zklamání a tlak Evertonu, na který Solskjaer nenašel recept. Střídající hráči změnu nepřinesli, bohužel naopak po jejich příchodu byl Everton ještě dominantnější. 5/10

Man Utd: De Gea (4), Wan-Bissaka (6), Lindelof (6), Maguire (6), Shaw (7), Matic (7), Fred (6), McTominay (6), Fernandes (8), Greenwood (6), Martial (6).

Subs: Mata (5), Ighalo (5), Williams (n/a)

V dalším zápase vyzve Manchester United v rámci FA Cupu soupeře Derby County. Zápas se odehraje 5. 3. 2020 20:45 na stadionu Pride Park.

Zdroje: manutd.comlivesport.cz, skysports.com, whoscored.com