Review&Hodnotenie: Manchester United – Bruggy 5:0

Po dvou nepříliš přesvědčivých výkonech proti Watfordu a prvnímu zápasu v Bruggách, tak nás nečekal vůbec lehký soupeř, však Bruggy poznaly hořkost porážky v lize pouze jednou. Domácí ale zápas s přehledem zvládli a po výhře 5:0 postupují mezi nejlepších 16 týmů v pohárové Evropě.

Trenér Solskjaer provedl 4 změny oproti poslednímu zápasu v rámci 27. kola BPL. Do brány se vrátil Romero, Bailly nahradil ve stoperské dvojici Lindelöfa, Scott McTominay se vrátil po zranění a na hrotu se objevil poprvé od začátku Ighalo. Proti prvnímu týmu belgické ligy jsme hráli 27.2. Hlavním rozhodčím byl Serdar Gozubuyuk.

POZITÍVA

• Výkon Maty, Freda a Bruna
  • První gól Ighala
  • Produktivita

NEGATÍVA

• Občasné chyby v obraně

Sergio Romero – V zápase neměl téměř žádnou práci. Párkrát si sice zavařil sám, ať už špatným výběhem při centru nebo zle zahraným výkopem, ale udržel čisté konto. 5,5/10

Aaron Wan Bissaka – Jak už je u něj zvykem, tak téměř dokonale plnil své defenzivní povinnosti. V první půli měl pár dobrých kombinací u postranní čáry, ale tímhle jeho ofenzivní snažení skončilo. 7/10

Harry Maguire – Začal velkou hrubkou, po které mohli jít hráči Brugg v prvních minutách do vedení, poté už ale tolik práce neměl. Odhodlal se na pár zajímavých výpadů po ose hřiště, kdy několikrát dokázal projít až k bráně hostů. 6,5/10

Eric Bailly – Působil jistě, nekazil a neměl problém s rozehrávkou. Ukázal Lindelöfovi, že rozhodně nemá jisté místo. 7/10

Luke Shaw – Potvrdil velice dobrou formu. Proháněl celý zápas levou stranu a díky jeho podpoře byla naše ofenzíva až tolik dominantní. 8/10

Scott McTominay – Jako by v posledních týdnech neměl žádnou nucenou pauzu. Hrál stejně jako před zraněním a možná i o fous lépe. Suverénní na míči, několikrát vytasil fantastickou přihrávku do finální pozice. Před koncem prvního poločasu se zpoza vápna odhodlal ke střele, na kterou neměl Mignolet nárok. Ve druhé půli byl střídaný za Greenwooda. 8,5/10

Fred – Opět potvrdil vysoký standard, který drží v posledních zápasech. Dokonale plnil roli motoru celého týmu. Byl všude, podporoval spoluhráče jak do útoku, tak do obrany. Odměnou mu byly dva vstřelené góly. 9/10

Dan James – Bohužel to nebyl zápas úplně pro něj. Snažil se využívat svou rychlost, ale obránci Brugg ho dokázali pokrýt. O poločase byl střídaný Chongem. 6/10

Bruno Fernandes – Mozek celého ofenzivního tažení. Až do svého nahrazení ve druhé půli Lingardem tvořil úžasnou kreativní dvojici s Matou. Když byl na hřišti, tak měl lví podíl na všech vstřelených branek. Vyprodukoval 4 klíčové přihrávky, vstřelil první gól a v hokejovém měřítku zaznamenal i dvě asistence. 9/10

Juan Mata – O nic horší jako jeho kreativní parťák Bruno. I když nepokryl takovou plochu, tak se vždy pohyboval tam kde měl. Díky jeho velice dobré práci s míčem si dokázal dovolit předat míč z první, čímž velice zrychloval hru. Připsal si asistenci u druhé branky. 9/10

Odion Ighalo – Prezentoval se velice silovým pojetím, ale neměl žádný problém se zrychlením a kombinací. Měl několik dobrých příležitostí, z nichž dokázal vstřelit jeden gól. Ve druhé půli už nebyl tolik vidět. 7/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Tahith Chong – Vlétl do utkání jako motorová myš. Snažil se být všude, ale občas byl i tam kde být neměl, z čehož pramenila i nepříjemná srážka s Mignoletem, ze které se dokázal rychle oklepat. Ke konci utkání si připsal asistenci u posledního gólu. 6,5/10

Mason Greenwood – Kromě zajímavé střely zpoza vápna, která skončila pár centimetrů vedle levé tyče se nedokázal dostat do žádné zajímavé příležitosti. 6,5/10

Jesse Lingard – Nevstoupil do utkání dobře, hodně ztrácel, kazil přihrávky a nepřesně střílel. Po pár minutách se ale rozehrál a byl velice platný v ofenzivní části. Po dobrém pressingu vybojoval balón a předložil první gól pro Freda. 6,5/10

MOTM – Jelikož dle mého zahrála trojice Fred, Mata a Bruno tak dobře, že jsem se neodvážil vybrat jednoho z nich, tak uděluji tento titul všem třem.

HODNOTENIE TÍMU

Rudí ďáblové vlétli na své soupeře již od první minuty a hned naznačili, kterým směrem se bude utkání udávat. Ve 23. minutě přišel obrovský zkrat bývalého stopera Slavie Simona Deliho, který si ve vápně zahrál na brankáře a utaženou střelu Dana Jamese vytěsnil na roh, tohle ale neuniklo hlavnímu arbitrovi, který nařídil penaltu a také hráče potrestal červenou kartou. Ten Bruno proměnil a hráči United byli od té doby ještě více dominantní než předtím. Zanedlouho přišly i další branky z kopaček Ighala a Scotta. Musí pochválit geniální spolupráci mezi Brunem a Matou, která bohužel po vystřídání Fernandese skončila a hra ďáblů už nebyla tak přímočará a „uhlazená“. Místo toho se hrálo spíše na rychlé protiútoky, ze kterých padly ještě dvě branky Freda. 9/10

Lavička: De Gea – Greenwood, Chong, Lindelöf, Lingard, Matič, Williams

Další zápas odehrají hráči United v neděli 1. března/marca na půdě Evertonu. Výkop je stanoven na 15:00 SEČ.

Zdroj: premierleague.com, whoscored.com, flashscore.sk