Review&Hodnotenie: Club Brugges – Manchester United 1:1

Po vyše dvojmesačnej pauze pokračujú boje aj v Európskej lige. Brány šestnásťfinále otvoril okrem iného aj súboj Club Brugges s Manchestrom United. Nie je ľahké povedať, kto je viac spokojný s remízou 1:1. Či domáci, ktorí využili hrúbku Romera po krásnom lobe Dennisa, alebo hostia, ktorí vyťažili gól rovnako vďaka chybe súpera, ale najmä vďaka chladnokrvnosti Martiala. Do odvety v Anglicku sú tak šance na postup (ne)prekvapivo naďalej vyrovnané.

Šesť zmien od posledného zápasu pripravil Ole Gunnar Solskjaer. V bráne už tradične v pohárových dueloch Romero, na stopérsku pozíciu sa vrátil Lindelof, na kraj prišiel Dalot. Smerom vyššie hrali navrátilci do zostavy Mata, Lingard a Pereira. Viacerí hráči zo základu však dostali voľno, kvôli menším problémom nemohol hrať Greenwood. Zápas sa začal o 18:55 SEČ na štadióne Jana Breydela, viedol ho bieloruský rozhodca Kulbakov.

POZITÍVA

• Schopnosť Martiala presadiť sa aj z ničoho

NEGATÍVA

• Záložná rada bez väčšej myšlienky
  • Nedorozumenia obrany s Romerom
  • Východisková pozícia do odvety nie je oslnivá

Sergio Romero – Obrovská hrúbka pri úvodnom góle a ďalší hrozil o pár minút neskôr. Dnes súhra medzi stopérmi, wingbackmi a Romerom škrípala. Argentínčan potom ale predviedol dva solídne zákroky, keď nedovolil Dennisovi pridať druhý zásah. 5/10

Diogo Dalot – V defenzíve si nepočínal vôbec zle, ani on ale nezabránil gólu na 1:0. Dopredu extra ponukovú činnosť nepriniesol. Ťažko sa to dnes hodnotí, keď ofenzívna trojica pod Martialom bola až do príchodu Freda s Brunom márna. 5/10

Victor Lindelof – Zapojil sa do najmenej osobných súbojov z celej obrany, často strácal loptu. Dnes ničím neohromil, niet čo viac písať. 4,5/10

Harry Maguire (C) – Nebál sa ísť dopredu, pripísal si aj dva úspešné driblingy, čo je viac ako mal Lingard a Pereira dohromady alebo rovnako ako Mata. Inak slušná úspešnosť prihrávok i presné dlhé lopty na spoluhráčov v ofenzíve. 5,5/10

Luke Shaw – Štyri úspešné driblingy. Obrancovia dnes ťahali útočné akcie, čo je naozaj smutné, najmä ak si zoberieme, že Maguire so Shawom boli stopéri. Najviac dotykov s loptou (113), najviac vyhratých osobných súbojov (11 zo 17), hoci až 18-krát strata lopty. Dnes jeden z lepších výkonov. 6/10

Brandon Williams – Dnes to mladíkovi z liahne United nevyšlo. Na ihrisku nebol v červenom nik, kto by viackrát stratil loptu. Dennis ho silovo aj rýchlostne predstihol pri góle na 1:0, úspešnosť prihrávok tiež slabšia a defenzívne čísla rovnako blízko nule. 4/10

Juan Mata – Čo povedať? Čakalo sa viac, prakticky ale až do príchodu Bruna nič nevymyslel. Je to škoda, lebo práve on by mal byť tým mužom, ktorý pomôže aj v takýchto zápasoch prelomiť obranu súpera. 4/10

Nemanja Matić – Najstabilnejší prvok zostavy. Dominantný v strede poľa. Päť úspešných osobných súbojov na zemi zo siedmich, tri z troch vo vzduchu. Dve kľúčové prihrávky, tri presné centre, 93 dotykov s loptou (3. najlepšie číslo). Až v posledných okamihoch sa cez neho dostal súper, inak bol temer pevný ako skala. 7/10

Andreas Pereira – Miestami premotivovaný výkon, za čo videl aj žltú kartu. Inak podobne ako jeho kolegovia smerom dopredu veľmi slabo. Ohrozil raz brankára, ten pri jeho strele veľa nevidel. 3/10

Jesse Lingard – V prvom polčase bolo vidieť veľkú bojovnosť. Niekoľkokrát sa mu podarilo získať stratenú loptu, mal tam aj pekné nábehy za obranu, avšak jedna strela na bránu, jedna mimo a jeden úspešný dribling je strašne málo. Nehovoriac o ďalších podstatných číslach pre ofenzívneho hráča. Dávam ho preto na úroveň Andreasa. 3/10

Anthony Martial – Vyťažil z minima maximum. Tragická podpora zálohy, Martial napriek tomu premenil chybu súpera a raz nastrelil žrď. Áno, prihrávky a súboje mu nešli, no pri pohľade na spoluhráčov sa tomu ani čudovať nedá. 7/10 – MOTM

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Odion Ighalo – Proti zohranej obrane Belgičanov sa mu ťažko presadzovalo. Za takéhoto stavu a najmä ako nový hráč v mužstve sa asi ani veľa neočakávalo. Zo solidárnosti posúvam na úroveň #14 a #15. 3/10

Fred – Po jeho príchode sa dynamika hry zvýšila, ale ani jemu nestačí na divy dvadsať minút. Viac písať netreba. 5/10

Bruno Fernandes – Štyri zblokované strely Portugalčana za ani nie štvrťhodinu. Jedenásť úspešných prihrávok z jedenástich, 3 úspešné súboje a jeden neúspešný. Kto v ňom nevidí oživenie, tak mu niet pomoci. Napriek minimálnej porcii minút mu dám tretiu najvyššiu známku. 6/10

Lavička: de Gea – Bailly, Wan-Bissaka, Fernandes, Fred, James, Ighalo

Tímový výkon: Bruggy vstúpili do zápasu nebojácne a po strelenom góle zatlačili zverencov nórskeho manažéra a mohli pridať ďalšie góly. Tlak sa zlomil až individualitou Martiala, ktorého gól môže byť v celej sérii rozhodujúci. Na úvod to medzi Romerom a obranou škrípalo, avšak ani postupom času to nebolo lepšie. Ofenzíva bez jasného tvorcu hry (až do 81. minúty) a ďalšieho útočníka nemala šancu niečo konštruktívne vyprodukovať. 4/10

Man Utd: Romero (7), Shaw (6), Maguire (7), Lindelof (6), Dalot (5), Williams (7), Pereira (6), Matic (6), Lingard (5), Mata (6), Martial (7).

Subs: Fred (6), Fernandes (6), Ighalo (5).

Kalendár plný futbalu po zimnej prestávke pokračuje. Po víťazstve nad Chelsea a remíze v Belgicku tu bude v nedeľu 23.2. od 15:00 SEČ duel na Old Trafford v rámci 27. kola Premier League. Červení diabli doma privítajú Watford, kedy sa budú chcieť úspešne naladiť na domácu odvetu proti Bruggám.

Zdroje: flashscore.sk, manutd.com