Review&Hodnotenie: Chelsea – Manchester United 0:2

Po dlhých 17 dňoch pauzy sa hráči Manchesteru United opäť predstavili v súťažnom zápase.   V dohrávke 26. kola sa postavili na Stamford Bridge domácej Chelsea Londýn v snahe o priblíženie sa k TOP 4 . V miestami nervóznom zápase si napokon zverenci nórskeho manažéra Ole Gunnara Solskjaera pripísali dôležité tri body do tabuľky po víťazstve 0:2.

Autorom dnešného pozápasového servisu je redaktor One_devil_forever_devil.

Proti tabuľkovo vyššiemu postavenému súperovi sme už tradične zvolili rozostavenie 3-4-1-2. V bráne nastúpil David de Gea. Do zostavy sa po dlhotrvajúcom zranení vrátil Eric Bailly a doplnil na stopérskom poste Harryho Maguirea a Lukea Shawa. Pozícia wingbeckov pripadla Aaronovi Wan Bissakovi s Brandonom Wiliamsom. Fred a Nemanja Matic istili pred nimi operujúceho Bruna Fernadesa. Daniel James dopĺňal na hrote osamoteného Anthonyho Martiala. Výkop zápasu o 21:00 SEČ zaobstaral ako hlavný rozhodca Anthony Taylor.

• hluché pasáže v zápase

David de Gea – V uplynulých zápasoch podal veľmi sebavedomé výkony, na ktoré dnes nadviazal. Ďalšie čisté konto na jeho konte, v poradí už tretie v rade. Mal šťastie pri technickom obstrele Mounta, kedy si spôsobil menšie zranenie. Inkasoval síce dva góly, ale proti bol VAR. 7/10

Eric Bailly – V úvode stretnutia sa hľadal, čo je pochopiteľné vzhľadom na dlhú zápasovú absenciu. Pripísal si niekoľko kľúčových obranných blokov, dovolil si dokonca kľučku vo vlastnom malom vápne pri šanci domácich! Za extratriedu možno označiť jeho sklz pri šanci Kovačiča. Veríme, že ho uvidíme v základe častejšie. 7/10

Harry Maguire (C) – Konečne mu to tam padlo aj po rohovom kope. Skvelý nábeh po vynikajúcom centri Bruna Fernadesa a nekompromisné zakončenie. Dnes bol na ihrisku lídrom, neustále dirigoval obranné rady a pripísal si množstvo úspešných prerušení akcií súpera. Treba však spomenúť, že mohol a zrejme aj mal byť vylúčený po nešetrnom a zbytočnom zákroku na Batshuayia za postrannou čiarou. 7,5/10

Luke Shaw – Pozícia ľavého stopéra v trojčlennej formácii mu svedčí aj naďalej. Pôsobil dominantne v súbojoch, výborne predskakoval súperových ofenzívnych hráčov a sám sa pokúšal ponúkať do brejkových situácií. Dobrý výkon od Lukea! 7/10

Aaron Wan Bissaka – Aj on sa v úvodnej polhodine hľadal, ale potom predviedol svoje ekvilibristické umenie a vykúzlil ideálny center na Martialovu gólovú hlavičku. V druhom polčase podobne ako celé mužstvo predviedol lepší výkon. V defenzívnych súbojoch 1 vs. 1 najlepší na trávniku. 7/10

Nemanja Matic – Silný v individuálnych osobných súbojoch. Predovšetkým v prvom polčase však vyprodukoval množstvo lacných strát lôpt, z ktorých mohli domáci hráči profitovať. V druhom polčase na mňa pôsobil istejším dojmom. 6/10

Fred – Motorová myš našej zálohy. Áno, nie je to Paul Scholes, ani Roy Keane svojej generácie. Dokáže však obehať veľké množstvo priestoru a dnes sa rozdal pre tím. Presne takých hráčov naše mužstvo potrebuje! Zachytil vysoký počet prihrávok súpera, úspešne napádal protihráčov už na ich polovici. 7/10

Brandon Wiliams – Prvé nebezpečné výpady podnikala ofenzíva domácich práve po jeho strane. Postupne si však našiel svoje miesto, bol silný na lopte a nepanikáril. Zlepšuje sa každým zápasom a je obrovským prísľubom do budúcnosti. Takticky nezvládol situáciu (nezavrel ľavý kraj defenzívy), pri ktorej Giroud zaznamenal gól, ktorý napokon neplatil pre tesný offside. 7/10

Bruno Fernandes – Portugalský záložník má v sebe čosi magické. Pripísal si prvú asistenciu v našom drese, keď fantastickým centrom našiel hlavu Harryho Maguirea. Prakticky nestratil, ani len na slepo neodovzdal žiadnu loptu. Z každej jeho akcie na ihrisku máte pocit, že v sebe ukrýva logickú myšlienku. Škoda opečiatkovanej žrde po inak výborne zahranom priamom kope. Striedaný Dalotom v nadstavenom čase druhého polčasu. Za mňa MOTM 8/10

Daniel James – Nebol možno natoľko nebezpečný, ale dnes opäť ukázal, že si váži nosiť na hrudi znak nášho klubu. V neustálom šprinte, v neustálom pressingu po strate lopty, okopávaný súperom, pracovitý a vždy uvoľnujúci sa pre svojich spoluhráčov. Striedaný Andreasom Perreirom v 80. minúte. 6/10

Anthony Martial – Až do gólového momentu a jednej peknej narážačke s Brunom Fernandesom (no s veľmi nevydareným zakončením) nebol prakticky vidieť. Stratil mnoho lôpt chrbtom k súperovej bráne, pôsobil laxným dojmom. Po góle však jeho výkon stúpol a to dosť výrazne. Na krk mu však bude dýchať nová akvizícia v podobe Odiona Ighala, ktorý ho v nadstavenom čase aj vystriedal. 6,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Andreas Pereira – Na trávnik prišiel v 80. minúte, ale s plným rešpektom a úctou voči jeho osobe, som ho na trávniku vôbec nazaznamenal. Možno až v záverečných minútach, kedy sa spoločne s Fredom snažil podržať loptu pri rohovej zastávke. 5/10

Odion Ighalo – Za necelých 5 minút na trávniku toho ukázal dosť a nechýbalo veľa, aby sa zapísal do listiny strelcov, kedy ho skvele vysunul do šance Fred! Silný pri krytí lopty, v súbojoch pôsobí ako tank. Tešíme sa na ďalšie herné minúty v jeho podaní. 6/10

Diogo Dalot – Prišiel, videl, zvíťazil! – 5/10

Lavička: Romero (GK) – Jones, Dalot, Mata, Perreira, Ighalo, Greenwood

Tímový výkon – Duel, v ktorom nezanedbateľnú úlohu zohral systém VAR (neudelenie červenej karty pre Harryho Maguirea, 2 neuznané góly domácich), šťastie (žrď po priamom kope Mounta), ale aj nervozita (slovné hádky Azpilicueta vs. Fred, resp. Azpilicueta vs. Wan-Bissaka). História sa však pýtať nebude. Po ťažko vybojovaných 3 bodoch na Stamford Bridge sme sa vrátili späť do boja o Ligu majstrov. Veríme, že sme týmto víťazstvom odštartovali úspešný záver sezóny. 6,5/10

Manchester United: De Gea (7), Wan-Bissaka (8), Maguire (8), Bailly (7), Shaw (7), Williams (7), Matic (7), Fred (7), Fernandes (7), James (6), Martial (7).

Subs: Pereira (n/a), Ighalo (n/a), Dalot (n/a)

Man of the match: Aaron Wan-Bissaka

Manchester United zavíta vo štvrtok do Belgicka. Na programe je totiž jarné šestnásťfinále Európskej ligy a na „Červených diablov“ čaká nepríjemný súper – Club Bruggy. Výkop stretnutia je stanovený o 18:55 SEČ na Jan Breydel Stadion a môžete si ho pozrieť na obrazovkách NOVA SPORT 1.

Zdroje: manutd.comlivesport.cz, skysports.com, whoscored.com