Ole po remíze s Wolverhamptonom

Manchester United nevyužil ďalšie zaváhanie Chelsea a v boji o TOP 4 si neprilepšil. Po remíze na Old Trafford si proti Wolverhamptonu odnáša iba bod.

Spravili sme dosť pre výhru?

,,Som si istý, že ľudia zodpovední za stav trávniku posunuli bránky aspoň o meter! V druhom polčase sme mali ku gólu blízko. Myslím si, že sme v zápase dominovali a hru dobre kontrolovali. Napriek tomu nemôžete nikdy povedať, že ste kontrolovali zápas proti tímu, ktorý má takú rýchlosť v protiútokoch. Taktiež tá kvalita, ktorú majú na niektorých pozíciách. Mali sme však 65% držanie lopty a neinkasovali sme nijaký gól. Hrali sme proti nim trikrát v priebehu dvoch týždňov a nedostali sme žiaden gól. Musíme však brať do úvahy aj to, že sme strelili iba jeden gól. Je ťažké ich poraziť.“

Dalot bol blízko k víťaznému gólu

,,Myslím si, že aj on čakal, že dá gól. Predviedol menší, ale pekný nábeh do pokutového územia. Taktiež tam bola dobrá práca zo strany Aarona Wan-Bissaku. Pre víťazstvo sme však neurobili dostatok práce a výsledok 0:0 je tak pravdepodobne zaslúžený. Napriek tomu som cítil, že sme boli v držaní lopty dominantní.“

Sme pripravení na zimnú prestávku

,,V posledných dvoch mesiacoch sme odohrali deväť zápasov v decembri a taktiež deväť zápasov v januári. To je osemnásť zápasov v priebehu dvoch mesiacov, pričom niektorí naši hráči ich odohrali takmer všetky. Náš prístup, charakter a fyzická pripravenosť je vynikajúca, ale mentálne sme už unavení. Myslím si tak, že táto prestávka pre nás prichádza vhod. Wolverhampton mal tiež pred naším zápasom samozrejme desaťdňový odpočinok, takže pri všetkej úcte, mali menšiu výhodu. Myslím si však, že naši hráči proti nim opäť ukázali svoj charakter.“

Som ohromený z Fernandesovho debutu

,,Bruno je top hráč a toto bol jeho prvý zápas za nás. V prvom polčase dostával každý hráč loptu priamo na nohu a Bruno je jeden z tých hráčov, ktorí keď dostanú loptu, chcú aby sa jeho hráči posúvali vpred. My sme to nerobili. Ukazuje však svoje kvality, ktoré si postupne rozhodne užijeme pri sledovaní. Predviedol päť pokusov o streľbu na bránu a niekoľkokrát trafil bránu. Párkrát bol blízko ku gólu a ukázal, že dokáže výborne futbalovo myslieť. Keď spozná svojich hráčov lepšie, budeme v ňom mať top hráča.“

Pozeráme sa vpred

,,Nasledujúci zápas budeme hrať proti Chelsea, ale nech pôjde o kohokoľvek, tešíme sa na to. Samozrejme, nemôžeme však myslieť na nič iné, iba na naše vlastné výkony a zlepšovanie sa. Dúfame tiež v návrat niektorých našich hráčov po zimnej prestávke a na dobitie našej energie. Musíme si trocha mentálne odpočinúť a pripraviť sa na zvyšok sezóny. Čaká nás aj niekoľko zápasov uprostred týždňa. Veríme, že sa môžeme dostať ďalej v Európskej lige, ale taktiež aj v FA Cupe. Nechceme aby to pre nás skončilo iným spôsobom. Teraz k nám však prišli dvaja noví hráči a čakáme na návrat tých zranených. Takže, tešíme sa na ďalšie zápasy.“