Review&Hodnotenie: Manchester City – Manchester United 0:1

Víťazstvo na pôde mestského rivala, no napriek tomu trpká príchuť v podobe vypadnutia z Carabao Cupu. Aj to priniesol záverečný hvizd odvetného semifinálového zápasu medzi modrou a červenou časťou Manchestru. Po zásahu Nemanju Matica síce svitla pre naše mužstvo nádej na prípadný obrat v dvojzápase, ale ďalší gól v stretnutí už nepadol. Po výsledku 0:1 z pohľadu domácich tak napokon do Wembley zamierili naši “hluční susedia”.

Autorom dnešného pozápasového servisu je redaktor One_devil_forever_devil.

Po vysokom pohárovom víťazstve nad Tranmere Rovers urobil Ole hneď niekoľko zmien v základnej zostave. Do brány sa postavil David de Gea, na pozícii wingbeckov operovalo duo Aaron Wan-Bissaka a Brandon Wiliams. V strede poľa pri zranení Scotta McTominaya a Paula Pogbu vytvorili dvojičku Fred s Nemanjom Maticom. Zápas sa odohral na štadióne Etihad, výkop stretnutia bol stanovený o 20:45 SEČ. Hlavným rozhodcom stretnutia bol Andrew Marriner.

• Málo vypracovaných gólových príležitostí

David de Gea – Starý dobrý a neuveriteľne kvalitný výkon od nášho španielskeho gólmana. Zlikvidoval hneď v úvode zápasu tri jasné gólové príležitosti domácich a po celý zápas pôsobil medzi tromi žrďami veľmi sebavedomo. Za mňa 9/10 MOTM

Aaron Wan-Bissaka – Nemôžem si pomôcť, ale na pozícii pravého wingbecka mu to jednoducho nesedí. Smerom dopredu nie je až natoľko aktívny, smerom dozadu nepôsobí zasa tak dominantne ako pri štvorčlennom rozostavení obrany. Napriek tomu spoľahlivý výkon od mladého Angličana. 7/10

Victor Lindelöf – Švédsky stopér mal neraz problémy s rozohrávkou pri vysokom napádaní domácich. Raz takmer nebezpečne vyslal do samostatného úniku Agüera. Po pozičnej stránke však obstál, pripísal si niekoľko úspešných prerušení či zachytení útočných akcií súpera. 7/10

Harry Maguire (C) – Mnohí možno so mnou nebudú súhlasiť, ale mne sa výkon nášho kapitána pozdával. Svetový obranný sklz proti rýchlonohému Sterlingovi, nebezpečná hlavička pri štandardnej situácii a centri Freda. Povyhrával množstvo osobných súbojov a snažil sa o konštruktívnu rozohrávku. V záverečnej štvrťhodine zápasu však vyrobil obrovský kiks, keď prihral úplne osamotenému Davidovi Silvovi na biely bod, no ten ponúknutú šancu nevyužil. 7,5/10

Luke Shaw – Pozícia ľavého stopéra mu sedí. Aj proti City predviedol niekoľko kľúčových obranných zákrokov. Dobre sa dopĺňal s mladým Brandonom Wiliamsom. Jeho výkony majú mierne stúpajúcu tendenciu. Striedaný Juanom Matom v 79. minúte. 7/10

Brandon Wiliams – Neuveriteľný prehľad a obrovské sebavedomie zdobia mladého teenagera pri jeho práci s loptou. Nezľakol sa súpera, snažil sa aj o podporu ofenzívy, ale stále mu ešte chýbajú skúsenosti pri bránení (viď súboje s Mahrezom). Napriek tomu obrovský prísľub do budúcnosti 7/10

Nemanja Matic – Strelec nášho jediného gólu, ktorý skutočne stál za to. Nad jeho štartom visel otáznik, napokon odohral celkom vydarený zápas. Prišla však 76. minúta a prísne posúdená situácia z pozície hlavného rozhodcu, po ktorej prišla druhá žltá karta v zápase a následné vylúčenie. 6,5/10

Fred – Nabehal toho asi najviac zo všetkých svojich spoluhráčov. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude dariť Fredovi po návrate dvojice Pogba-McTominay a príchode novej posily Bruna Fernadesa. Rozhodne nesklamal, pripísal si niekoľko úspešných tacklov. Mizériou sú však zahraté priame kopy. 7/10

Jesse Lingard – Fanúšikmi zatracovaný odchovanec Manchesteru United podal jeden zo svojich lepších výkonov. Snažil sa pomôcť mužstvu svojim pohybom, ponukovou činnosťou aj individuálnymi akciami. Na pozícii č. 10 však potrebujeme väčšiu kvalitu. Bez urážky a s plným rešpektom, Jesse. Striedaný Andreasom Perreirom v 65. minúte. 6/10

Mason Greenwood – Odohral len 45 minút, keď ho po polčasovej prestávke vystriedal Daniel James. Bol prakticky neviditeľný. Do zápasu sa nedostal žiadnou podarenou ofenzívnou akciou ani individuálnym prienikom. 4/10

Anthony Martial – Nemôžem si pomôcť, ale z jeho strany si predstavujem väčšiu obetavosť pre tím ako celok. Niekedy pôsobil veľmi odovzdane, šetril krokmi. Inokedy si neváhal vypýtať loptu aj na vlastnej polovici. Ak má byť lídrom, musí na seba prevziať väčšiu mieru zodpovednosti. 5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Daniel James – Na pľac prišiel v 46. minúte, Prakticky kopíroval výkon svojho predchodcu Masona Greenwooda. Nedostal sa do žiadnej výraznejšej ofenzívnej akcie, hoci snaha sa mu uprieť nedá. Potreboval by sa naštartovať presným zásahom, ktorý by mu zdvihol sebavedomie. 5/10

Andreas Perreira – Loptu posunul vždy najbližšiemu stojacemu spoluhráčovi. Ak sa snažil o vytvorenie niečoho kreatívnejšieho, nemalo to úspech. Má dobrý drive a je využiteľný pri napádaní súpera. Ďalšie jeho kvality aktuálne nevidím. 4,5/10

Juan Mata – Prečo priamy kop v 88. minúte nezahrával tento španielsky kúzelník? Otázka, na ktorú stále neviem nájsť odpoveď. Mal málo času, aby dokázal využiť svoj vplyv a postarať sa tak o na prípadné predĺženie. 5/10

Lavička: Romero – Bailly, Jones, Dalot, Perreira, Mata, James

Tímový výkon: Musíme si naliať čistého vína. Vzhľadom na oba vzájomné zápasy si Citizens zaslúžili postúpiť do finále viac ako naše mužstvo. Napriek vypadnutiu však chválim nasadenie, bojovnosť a odhodlanie, ktoré naši hráči ukázali v odvete na Etihad Stadium. Posledné dva súťažné duely by mohli byť odrazovým mostíkom do druhej polovice sezóny. Potvrdený je príchod Bruna, budeme netrpezlivo očakávať aj návrat zranených stredopoliarov Scotta McTominaya a Paula Pogbu. Moje subjektívne hodnotenie – 7/10

Manchester United: de Gea (7) – Wan-Bissaka (7), Lindelof (7), Maguire (7), Shaw (6), Williams (6), Fred (7), Matic (7), Lingard (5), Greenwood (5), Martial (5)

Subs: James (5), Pereira (n/a), Mata (n/a)

Posledný zápas pred krátkou zimnou prestávkou odohrajú futbalisti “Červených diablov” na domácom trávniku Old Trafford v rámci 25. kola anglickej Premier League proti nepríjemnému súperovi – Wolverhamptonu Wanderers. Výkop je stanovený v sobotu 1. februára o 18:30 hod.

Zdroje: manutd.com, flashscore.sk, skysports.com