Review&Hodnotenie: Tranmere – Manchester United 0:6

Naprataný január sa blíži ku koncu. Po prehrách 0:2 na Liverpoole a doma s Burnley bola psychika hráčov opäť o úroveň nižšie. Sebavedomie sa podarilo dvihnúť na súperovi z League One. Na trávniku pripominajúcom oranisko sa Manchester United poľahky dostal do ďalšieho kola FA Cupu po víťazstve 6:0 nad Tranmere Rovers.

Viacero rozumných zmien vzhľadom na typ zápasu. Na lavičke zostal Bailly, ktorý by bol asi až príliš náchylný ku zraneniu, voľno dostal od úvodu Fred či Williams. Do nominácie sa nedostal logicky de Gea, šancu dostal spoľahlivý Romero, oddýchol si i Wan-Bissaka. Fanúšikovia si želali vidieť Gomesa či Garnera. Prvý menovaný sa mal podľa informácií dostaviť neskoro na tréning, preto ho nórsky manažér správne nenominoval do pohárového zápasu. Správ o Garnerovi je menej, šušká sa však o jeho hosťovaní v Sunderlande. Výkop šestnásťfinále FA Cupu v Prenton Parku prebehol o 16:00 SEČ, duel viedol Lee Mason.

• malá šírka kádra, ktorá možno donútila poslať cez polčas na ihrisko Freda či nehrať ďalších hráčov od úvodu na úkor Maguirea, Lindelofa či Martiala

Sergio Romero – Dnes hral najmä vo vzduchu. Štyri zákroky po strelách, dve z toho zvnútra šestnástky. Solídny výkon a ďalšie čisté konto v kapse Argentínčana. Neuveriteľné. 7,5/10

Diogo Dalot – Dôležitý zápas pre mladíka na pravej strane obrany. Blackett-Taylor sa cez neho poľahky dostával, z jednej akcie hrozila naozaj veľká šanca. Tranmere však v tomto zlyhávalo, čo Dalot potrestal zásahom na 2:0. Ukazuje sa, že mu naozaj sedí viac pozícia wing-backa, či možno až samotného útočiaceho krídla. 7/10

Victor Lindelof – Ani on to dnes nemal ľahké proti Ferrierovi. Ponúkal sa na lopte, s trochou šťastia sa mohol aj on zapísať do streleckej listiny. 7/10

Harry Maguire (C) – Najdominantnejší z počiatočnej stopérskej trojice. Darilo sa mu vyhrávať súboje, nemal sa ísť dopredu a čo je najdôležitejšie, zlomil možný odpor domácich už v 10. minúte. Správne striedanie z pohľadu prevencie v 64. minúte. 8/10 – MOTM

Phil Jones – Veľké problémy mu robil domáci útočník, ktorý hral prakticky sám na troch obrancov. Suma sumárum však gól do vlastnej brány nezapríčinil, práve naopak, jeden hlavou dal. A to po rohovom kope. Obrancom nemôžem dnes dať nižšiu známku ako sedem. 7/10

Luke Shaw – Lepší smerom dozadu ako Dalot, štatistiky hovoria to isté aj o útoku, akurát mal tú smolu, že nedal gól. Spolu s ďalšími spoluhráčmi v obrane ale odviedli dobrú robotu. 7,5/10

Nemanja Matić – Pýtal si loptu, upokojoval spoluhráčov pred aj za sebou. Takýto výkon by sme chceli vidieť zakaždým, keď je na ihrisku. 7/10

Andreas Pereira – Jeho problém je možno aj ten, že sa až príliš snaží. Strely mimo brány, viaceré ľahké prihrávky aj v neskorších fázach akcií vyšli navnivoč. Na druhej strane toto mal byť zápas, v ktorom sa mal ukázať. 6/10

Jesse Lingard – Dal gól a asi našiel súťaž, ktorá mu pasuje. Hýril aktivitou, videli sme nábehy, darili sa mu aj prihrávky, no prieniky a súboje mu až tak nešli. Solídny výkon. 7,5/10

Anthony Martial – Na takomto trávniku sa nedali od neho očakávať čary. Proti skúseným obrancom, ktorí sú stavaní na iné fyzické parametre súperov z League One nemal nárok. Naopak, ukázala sa jeho technika pri strele spoza šestnástky. Taktiež rozumné striedanie cez polčas. 7/10

Mason Greenwood – Ani jemu až tak nesadol terén. Slabý v osobných súbojoch. Penaltu suverénne premenil, no na viac lepší priemer to dnes nebolo. 6,5/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Tahith Chong – Dostal svoju šancu a ukázal sa. Vybojoval penaltu, nastrelil brvno a celkovo sa podľa štatistík viac zapájal do súbojov oproti Martialovi. Možno s trochou zveličenia, ale podľa mňa si nasledovnú známku zaslúži. 7/10

Fred – Ako som už spomínal, pre mňa divné (fajn, mladíci očividne nemohli hrať z iných príčin) striedanie, ale OGS asi chcel Matića a Freda pošetriť narovnako pred nasledujúcim programom.  V štatistikách nevynikal od Srba, dokonca bol horší. Aj preto spravodlivo horšia známka. Či až o celý bod, to nechám na vás. 6/10

Brandon Williams – Prišiel už za finálneho stavu. Dôležité bolo sa nezraniť, Brandon dnes odviedol svoju robotu. Viac je zbytočné písať. 6/10

Lavička: Grant – Bailly, Williams, Fred, Mata, James, Chong

Tímový výkon – Výborná vzpruha pre tím. Päť gólov v prvom polčase, tri góly za šesť minút. Toto mužstvo Oleho Gunnara Solskjaera potrebovalo. Išlo o to, aby sa postúpilo a dohralo bez zranení, čo sa hádam aj podarilo. Naozaj výborný výkon a najmä parádna efektivita. Ak by to bolo proti súperovi vyššej kvality, tak by prišla aj desiatka. 8,5/10

Posledný januárový a predposledný duel pred zimnou prestávkou čaká na Red Devils u mestského rivala na Etihad Stadium. V semifinálovej odvete EFL Cupu ich čaká Manchester City v stredu 29.1. 2020 od 20:45 SEČ. Prvý zápas na Old Trafford sa skončil v prospech Citizens pomerom 3:1.

Zdroje: manutd.com, flashscore.sk