Ole po vysokej výhre nad Tranmere Rovers

Manchester United vstúpil do nedeľňajšieho pohárového zápasu proti Tranmere Rovers aj napriek veľmi nepriaznivým podmienkam. Červení diabli zvíťazili na Prenton Parku vysokým gólovým rozdielom 0:6, kedy sa o góly postarali zväčša netradiční strelci. Po góle si pripísali Harry Maguire, Diogo Dalot, Phil Jones, Jesse Lingard, Anthony Martial a Mason Greenwood.

Manchester United trápia zranenia, či pokles formy niektorých hráčov a odráža sa to aj na výsledkoch. Červení diabli už tak naozaj potrebovali výhru, ktorá by znamenala akýsi impulz na zlepšenie morálky v tíme. Manažér Ole Gunnar Solskjaer bol tak víťazstvom a postupom v FA Cupe veľmi potešený.

Naše šance sme využili

,,Pri pohľade na to ihrisko som rozumel tomu, že niektorí hráči si mohli hovoriť, že tam veľmi nechceli hrať. Pred zápasom sme sa tak uistili v tom, že vstúpime do zápasu so správnym prístupom. Chceli sme vyjsť na ihrisko a splniť si svoju prácu. Každý očakáva, že zlyháme, pretože vo výkonoch kolísame. Hráči si s tým však poradili vynikajúco. Domáci hráči mali samozrejme v prvých minútach trocha navrch, ale my sme si s tým dobre poradili. Ak strelíte tri góly v priebehu pätnástich minút, musím byť potešený. Dobré je tiež to, že sme mali rôznych strelcov gólov. Vyžarovalo z nás sebavedomie a udržali sme aj čisté konto. Dnes tu bolo veľa pozitív.“

O gólovej strele Harryho Maguireho

,,Na ten gól sme čakali naozaj dlhý čas! Pre Harryho je to však úžasný spôsob ako si u nás otvoriť jeho gólový účet. Dúfajme, že v tom bude pokračovať. V zápase však skórovali aj naši útočníci, či Jesse Lingard, takže som naozaj potešený. Miestami sme v zápase pôsobili tak, že to všetko vyzeralo veľmi ľahko. Myslím, že sme na tom ihrisku hrali dobre, veľmi dobre.“

Stav ihriska nebol problém

,,Nie je sa prečo sťažovať. Hráči pochopiteľne vedeli, že sa musia koncentrovať a byť sústredení, ale chceli sme hrať našu hru. Povedali sme si, že sa budeme snažiť hľadať si priestory na ihrisku a snažiť sa hrať viac po zemi. Nie sme veľmi ten typ tímu, ktorý hrá priamo alebo na nakopávané lopty. Našli sme si spôsob ako hrať našu hru a nemám sa tak prečo sťažovať. Od nášho ranného stretnutia v Carringtone boli všetci sústredení. V tomto pohári sa chceme dostať ďaleko, pretože je to úžasná súťaž.“

Los piateho kola FA Cupu

,,Možno tentokrát dostaneme domáci zápas (Manchester United odohral posledných šesť zápasov na vonkajších ihriskách súperov, pozn. red.), nikdy neviete! Nechcem nič zakríknuť, takže si počkajme na losovanie.“

Na rad prichádza Manchester City a Wolverhampton

,,Bude to ďalší dlhý týždeň. Posledné dva mesiace boli neúprosné a to máme pred menšou prestávkou ešte na programe dva zápasy. Hráči budú však na tieto zápasy pripravení a plní energie.“