01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review&Hodnotenie: Manchester United – Burnley 0:2

Zraneniami zdecimovaný, prestupovými špekuláciami skúšaný a nie príliš oslnivou formou oplývajúci tím Manchestru United sa v rámci 24. kola predstavil na domácom trávniku proti Burnley. Po sľubne sa vyvíjajúcom začiatku zápasu napokon poloprázdny štadión Old Trafford v závere zápasu prihliadal radosti hostí, ktorí si odviezli 3 body po výsledku 0:2.

 

Autorom dnešného pozápasového servisu je redaktor One_devil_forever_devil.

 

Nórsky manažér sa po poslednom nevydarenom ligovom vystúpení proti Liverpoolu vrátil k osvedčenému rozostaveniu 4–2–3–1. Chorého Lindelöfa nahradil na stopérskom poste Jones, zraneného Marcusa Rashforda zasa Andreas Perreira. Do základnej zostavy sa vrátil aj Juan Mata. Hlavným rozhodcom stretnutia bol Jonathan Moss, výkop stretnutia bol stanovený o 21:15 SEČ.

 

 

POZITÍVA:

  • výkon Wan-Bissaku

NEGATÍVA:

  • nepremenené šance Matu a Martiala
  • výkon stopérskej dvojice Maguire – Jones
  • absencia lídra
  • hromadný odchod fanúšikov pred záverečným hvizdom duelu
  • ofenzívna mizéria

 

David de Gea – Ako ohodnotiť jeho výkon? Mám pocit, že v časoch svojej najväčšej formy by si poradil s druhým inkasovaným gólom z kopačky Rodriguéza. Inak, dve veľké príležitosti v zápase na strane hostí a obe skončili za jeho chrbtom. 5/10

 

 

Aaron Wan-Bissaka – Pre mňa muž zápasu. Bol veľmi agilný smerom dopredu a hoci mu v kľúčových momentoch chýbala väčšia kvalita pri adresovaní prihrávky, neustále podporoval útok. Smerom dozadu tradične nepriechodný a spoľahlivý. 7/10 MOTM

 

Phil Jones – Nezostal nič dlžný svojej povesti. Viaceré herné situácie riešil až príliš nefutbalovo. Takmer si spôsobil zranenie pri krkolomnom návrate späť do obrany po štandardnej situácii. 5/10

 

Harry Maguire (C) – Bol namočený pri oboch góloch súpera. Najskôr dovolil Woodovi, aby sa cez neho presadil na úrovni malého vápna, potom dal príliš mnoho času a priestoru Rodriguézovi. Nie je tým lídrom, ako keď obliekal dres Leicesteru. Otázkou je, či za to môže jeho aktuálna forma, forma tímu alebo nedoliečené zranenie. 4/10

 

Brandon Wiliams – Ľavý bek United dnes nebol tak aktívny smerom dopredu ako v predchádzajúcich stretnutiach. Napriek tomu je veľkým prísľubom a budúcnosťou nášho tímu na ceste k svetlejším zajtrajškom. Striedaný Shawom v 69. minúte. 6/10

 

Fred – V úvodných 30 minútach pôsobil veľmi sviežo. Výborná ponuková činnosť, pýtal si a rozdal dostatočný počet presných prihrávok. Po inkasovanom góle však išiel jeho, ako aj výkon celého tímu, rapídne nadol. Vytrácal sa s blížiacim sa koncom duelu. 5/10

 

Nemanja Matić – Podobný prípad ako Fred. V úvode veľmi vhodne vykrýval priestor pred vlastnou šestnástkou a prepájal obranu s útokom. Jeho výkon však strácal na kvalite a práve dvojica stredných záložníkov nemala dostatočnú šťavu potrebnú na zvrátenie výsledku. 5/10

 

Daniel James – Waleský krídelník sa trápi. Už je to nejaký ten piatok, kedy sme uňho naposledy videli úspešne zvládnutý súboj jeden proti jednému. Gól strelil naposledy ešte v auguste minulého roka. Striedaný Lingardom v 69. minúte. 4/10

 

 

Andreas Pereira – Náš koncový hráč. V tom slova zmysle, že uňho končili všetky naše ofenzívne akcie. Nepresné prihrávky v poslednej tretine ihriska, slabá razancia pri streľbe a veľmi čitateľné riešenie herných situácií. Do druhého polčasu nezasiahol, vystriedal ho Greenwood. 3/10

 

Juan Mata – Hoci Juan už nikdy nebude rýchlym hráčom, jeho prehľad na trávniku a loptovú techniku mu môže závidieť máloktorý jeho aktuálny spoluhráč. Mal skórovať po centri Wan-Bissaku a zápas by sa bol pravdepodobne vyvíjal inak. 6/10

 

 

Anthony Martial – Zahodil najväčšiu príležitosť domáceho mužstva, kedy sa ocitol zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi, no napriek tomu nedokázal zakončiť a dokonca sa zahrávalo od brány Burnley. Pasívny pohyb, slabá podpora od spoluhráčov. V závere pôsobil veľmi bezradne podobne ako celý tím. 4/10

 

STRIEDAJÚCI HRÁČI:

Mason Greenwood – Neuveriteľné, s akou ľahkosťou a sebavedomím dokáže pôsobiť tento teenager na trávniku. Do hry naskočil po polčasovej prestávke. Nestratil hádam žiadnu loptu, dobre pracoval chrbtom od súperovej brány a nebráni sa kombinácii. V závere si sám vypracoval gólovú príležitosť a jeho tiahlej strele nechýbalo veľa. 7/10

 

Jesse Lingard – Nahradil Jamesa, ale nepodal o nič lepší výkon. Prakticky nemáme čo hodnotiť, posunul loptu vždy najbližšiemu spoluhráčovi. Pokúsil sa o nebezpečný strelecký pokus, no neúspešne. 5/10

 

Luke Shaw – Jeho podpora ofenzívy po ľavej strane ihriska bola skôr platonická. Loptu naviezol pred pokutové územie hostí a začal spoločne so svojimi spoluhráčmi neúspešne dobýjať ich obranné hradby. Pripísal si gól, ktorý mu ale VAR po nedovolenom zákroku napokon odoprel. 5/10

 

Lavička: Romero – Bailly, Dalot, Shaw, Gomes, Lingard, Greenwood

 

Tímový výkon: Ako som spomínal už vyššie, úvod zápasu vlial fanúšikom nádej na pozitívny výsledok. Dve či tri nepremenené príležitosti, ktoré volali po góle, však napokon rozhodli o osude zápasu. Hostia sa dostali dvakrát pred domácu svätyňu a dokázali využiť svoju efektivitu. Na hráčov United potom padla psychická deka, pod ktorú sa podpísal aj nahustený zápasový program a súčasný úzky káder. Bolestný bol však pohľad na vyprázdnený Old Trafford tesne pred skončením duelu. 4/10

 

Manchester United: De Gea (6), Wan-Bissaka (6), Jones (6), Maguire (5), Williams (6), Fred (6), Matic (5), James (5), Pereira (5), Mata (6), Martial (5)

Subs: Greenwood (7), Lingard (5), Shaw (6)

Zápasový program na Britských ostrovoch pokračuje v rýchlom tempe. V sobotu 25. januára sa naši hráči predstavia  v rámci 4. kola FA Cupu na štadióne Prenton Park proti účastníkovi League One – Tranmere Rovers. Výkop stretnutia je stanovený o 16:00 SEČ.

 

Zdroje: manutd.com, livesport.cz, skysports.com, whoscored.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!