Solskjaer po prehre s Burnley opäť volá po hráčskych posilách

Manažér po bolestivej domácej prehre 0:2 s Burnley otvorene povedal, že do jeho tímu potrebuje priniesť nové hráčske posily. Rovnako priznal, že hráči sú po psychickej stránke zničení.

Nór priznal aj to, že výkon United proti Burnley nebol hodný klubu z Old Trafford. Niektorí fanúšikovia na znak nespokojnosti začali odchádzať zo štadióna ešte desať minút pred koncom zápasu. Mimo iného po väčšine času sa na štadióne ozývali kritické chorále na adresu Eda Woodwarda a Glazerovcov.

,,Nehrali sme dosť dobre – oni využili ich šance a skórovali. My sme tie naše nevyužili, bolo to sklamanie. Nedokázali sme streliť prvý gól a Burnley nám ich gólmi urobilo celú hru ťažšou. Je proti nim náročné hrať. Hráči sú sklamaní, ale opäť dali do toho všetko. Nemôžem popierať ich úsilie, ale to ja mám na starosti tím. Na ihrisku je niekoľko vodcov, no mladí hráči zažívajú veľké očakávania. Je to skutočne ťažké obdobie, veď niektorí mladíci hrali len v 10, alebo 12 zápasoch. Musím ich však pochváliť. Brandon bol fantastický, Aaron bol fantastický. Očakávame od nich veľa, ale ako skupina sme nepredviedli dobrý výkon a oni si zaslúžili vyhrať,“ povedal Solskjaer na adresu súpera.

,,Najhorší začiatok sezóny za posledných 30 rokov? Môžete o tom hovoriť celý deň, stále sme na piatom mieste, ale samozrejme sa nechcem držať piateho miesta. Som zodpovedný za to, čo sa deje na ihrisku. Hľadáme posily, tím musíme posilniť. Rozhodli sme sa niektorých hráčov nechať ísť, ale zároveň sme si jasne stanovili ciele a typy hráčov, akých chceme získať. Vieme, že potrebujeme kvalitu. Pracujeme na posilách, pracujeme na zlepšení, takže dúfam, že sa nám niekoho podarí získať. Na žiadneho z mojich hráčov nemám veľké sťažnosti – dávajú do toho všetko, čo môžu. Musíme sa držať našich hodnôt, našej viery. Samozrejme vieme, že sa nemôžeme ľutovať. Musíme ísť do ďalšieho dňa s odhodlaním, aby sme boli pripravení na nedeľu. Hráči hrali viac, ako by mali. Potrebujú prestávku, ale skôr po psychickej stránke, ako po fyzickej. Potrebujú prestávku v polovici sezóny,“ dodal Ole.

Aktuálne informácie Sky Sports News zároveň informujú o tom, že vedenie Manchesteru United aj po včerajšej prehre s Burnley stále stojí za manažérom Ole Gunnarom Solskjaerom.

zdroj: manutd.com, skysports.com