Review&Hodnotenie: Liverpool – Manchester United 2:0

Po postupu v FA Cupu proti Wolves nás čekalo důležité a velice těžké utkání proti odvěkému rivalovi Liverpoolu FC. Lídr tabulky ztratil zatím pouze 2 body, ale my jsme ho chtěli připravit o další 3. Předem bylo známo, že zápas na Anfieldu bude velice složitý, jelikož Scousers jsou doma velice silní.

Autorem dnešního po zápasového servisu je redaktor Koci44.

Oproti poslednímu zápasu proti Wolves norský lodivod udělal 3 změny v základní sestavě. Ole zkusil vytáhnout proti Liverpoolu rozestavení s 5 obránci. Velké překvapení bylo postavení Luka Shawa do trojice středních obránců. Matu nahradil Perreira a de Gea Romera. Jednoznačný cíl Oleho byl neikasovat a využít nějakého rychlého protiútoku.

• Absence kreativity ve středu pole

David de Gea – S obdrženým gólem nemohl moc dělat. Poté byl podruhé překonán, ale zachránil ho VAR, který odhalil jasný faul Virgila Van Dijka. Na konci první půle výborně nohou vychytal Maného a ve druhé půli předvedl skvělý zákrok proti střele Hendersona. 6,5/10.

Aaron Wan Bissaka – Nebyl až tak moc vidět. Na pozici wingbacka v pěti obráncovém systému je nesvůj. V první půli nachystal šanci Perreirovi, kterému chyběli centimetry. Měl by zapracovat na útočné části hry a centrování.4,5/10

Victor Lindelöf – Dnes ve stoperské trojici nejslabší článek. Často špatně vyplňoval prostory a špatně vystupoval. Dnes byl dost pod tlakem a často dělal chyby. 4/10

Harry Maquire (C) – Nově zvolený kapitán odehrál průměrný zápas. Čekali bychom od něj více. Několikrát ho obešli, ale jinak byl dost solidní při hlavičkových soubojích. 4,5/10

Luke Shaw – Překvapivá volba na post středního obránce. Vydal ze sebe to nejlepší, co v něm je a nebyl moc ztracený. Nepočínal si špatně a příliš nekazil, i když hrál mimo svoji klasickou pozici. V 87. byl vystřídán Dalotem. 5,5/10

Brandon Williams – Stále ukazuje, že by měl být první volbou na post levého obránce. Každý ví o jeho hladovosti a nasazení. Přidal k tomu i dobrou rozehrávku. Umí dobře zaútočit a dozadu taky odvede kus práce. Velký příslib do budoucna.Vystřídán Greenwoodem v 74. minutě 6/10

Nemanja Matič – Neukazuje na hřišti to, co ukazoval jeho zraněný skotský kolega Scott McTominay. Jdou vidět nedostatky, hlavně v obratnosti a rychlosti, zejména v těchto dvou atributech zaostává. Nicméně několikrát pomohl uhasit nebezpečí. 5,5/10

Fred – Jeden z našich nejlepších hráčů na hřišti. Hodně toho naběhal a snažil se tvořit hru. Stál za většinou našich útočných akcí. Měl nejvíce přihrávek na útočné polovině z hráčů United. 7/10 MOTM

Andreas Pereira – Před poločasem mu chyběly centimetry k vyrovnání. Jinak neviditelný, hodně kazil. Snaha mu nejde upřít, ale bohužel u něj většinou skončí naše útočná akce ztrátou. Střídán Matou v 74. minutě. 3/10

Anthony Martial – Nedostalo se k němu tolik míčů, kolik by potřeboval. Má nejlepší centy z týmu, po jednom z nich Bissaka nachystal míč Perreirovi. Škoda, že zahodil svoji obrovskou šanci. Je na něm vidět, že pořád hraje laxně. 4,5/10

Daniel James – Nebyl to nejlepší zápas našeho rychlonohého křídla. Byl strašně utopený a neviditelný. Nedostával se do hry, neměl potřebný servis. V posledních 10 minutách se dostal do hry, ale bylo to málo 3/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Mason Greenwood – Snažil se něco udělat s průběhem utkání, ale moc k tomu neměl příležitost 5/10

Juan Mata – Moc toho nezmohl, byl lepší než Andreas, ale dost často si nepotykal s přesností. 4,5/10

Diogo Dalot – Dostal se na trávník v 87. minutě – nehodnocen

Lavička: Romero – Jones, Lingard, Bailly, Mata, Greenwood

Týmový výkon: V zápase proti jednoznačnému lídrovi Premier league jsme příliš neobstáli. Na hřišti byl vidět rozdíl v kvalitě hráčů. Naší rozehrávce a útočné části hry chyběl potřebný klid a volba správných možností. Byla hodně zná tabsence našeho nejlepšího střelce Marcuse Rashforda. Směrem dozadu jsme udělali až příliš velké množství chyb. Stále špatně zahráváme i bráníme standartní situace. 3,5/10

SKY známkování: De Gea (6), Wan-Bissaka (4), Lindelof (6), Maguire (5), Shaw (7), Williams (5), Fred (7), Matic (4), Pereira (6), Martial (6), James (6). Náhradníci: Mata (6), Greenwood (6), Dalot (6).

Už ve středu 22. ledna nás čeká další ligové utkání na domácí půdě s Burnley. Do zápasu půjdeme jako favoriti, i přes vítězství Burnley nad Leicesterem. Zápas začíná v 21:15 SEČ.

Zdroje: manutd.com, livesport.cz, skysports.com, facebook.com/LiverpoolFC