Review&Hodnotenie: Manchester United – Manchester City 1:3

Rudí ďáblové bohužel nedokázali ani na třetí pokus vyhrát zápas v roce 2020. Dnes prohráli 1:3 v rámci prvního semifinálového zápasu ligového poháru proti městskému rivalovi ze City. Za domácí vstřelil jediný gól Marcus Rashford.

Autorom dnešného pozápasového servisu je redaktor domeess.

Ole Gunnar Solskjær opět protočil sestavu po nedávném zápase FA Cupu, když zraněného Maguirea nahradil Phil Jones, bránu měl na starost De Gea, naskočil Fred, AWB. Na podhrotové pozici se objevil ve špatné formě hrající Jesse Lingard a útočnou dvojici Greenwood – James doplnil Marcus Rashford. Hlavního arbitra obstaral Michael Dean a úvodní hvizd proběhl 7.1.2020 v 21:00 SEČ.

• Neschopnost konstruktivní rozehrávky

David de Gea – Sice dostal tři góly, nutno ale dodat, že ani jeden nepadl po jeho zásluze. Předvedl pár dobrých zákroků, čímž zachránil tým od debaklu. Po celý zápas se mu ale nedařila rozehrávka. 5,5/10

Aaron Wan Bissaka – Z obrany předvedl asi nejlepší výkon, dost často se snažil jako jeden z mála o konstruktivní rozehrávku. Bohužel nedokázal zabránit gólům soupeře. Stále mu chybí přesnost centrů. 6/10

Victor Lindelöf – Velice špatný výkon na stopera Manchesteru United. Ztrácel míče, byl nejistý na míči a dost kazil v rozehrávce. Ve vzduchu kupodivu celkem solidní, to je ale bohužel jediné pozitivum. 3,5/10

Phil Jones – No, co tady psát? Jedním slovem katastrofa. Absolutně nezvládal rychlostně dobře vybavené útočníky City. Trpěl svou neobratností, kazil, co mohl a pozičně to taky nezvládal. Vysvobozením pro něj bylo odpískání konce zápasu. 2/10

Brandon Williams – Celý zápas se snažil podporovat útok, když se velice často vysouval až na pozici křídla. Bohužel ve většině případů volil špatné řešeni a následovala zbytečná ztráta míče. Byl namočený ve druhé brance, když prohrál osobní souboj s později skórujícím Mahrezem. 5/10

Fred – Běhal co to šlo a bohužel kolikrát i tam kam neměl, čímž vznikaly mezery, které se nám nejednou vymstily. Ukázalo se, že když ho nezajišťuje defenzívní hráč, tak záloha pozičně vůbec nefunguje. Ve druhé půlce, se kompaktnost zálohy zlepšila především díky nasazení Matiče, který prostory už dokázal vyplnit. Plusem mu je jeho agrese, když díky ní několikrát dokázal vybojovat míč. 5,5/10

Andreas Pereira – Hrál mimo svou obvyklou pozici, měl zajišťovat Freda s Lingardem, ale vůbec se mu to nedařilo. Smolným zásahem si vstřelil vlastní gól po pohledné akci Citizens. Po půlce se díky střídání Lingarda posunul na pozici ofenzivního útočníka, která mu už sedla víc. 4/10

Jesse Lingard – Další z tragických výkonů na domácích. Jesse stále výkonnostně upadá, když už se zdá, že to už to horší být nemůže, tak v zápase předvede ještě větší nic, než zápasy předtím. Dnes bylo všechno špatně, od zpracování míče až po slabou aktivitu. Zaslouženě byl po první půli. 2/10

Dan James – Ze začátku zápasu se mu dařilo větrat obranu City, bohužel po prvním gólu už téměř nebyl u míče, stejně jako celá ofenzíva ďáblů. 5,5/10

Marcus Rashford – Doplácel v první půli na nefungující střed, kdy se k němu míč téměř nedostával. Několikrát si dobře vyměnil balón s Greenwoodem a výsledkem jedné z takových akcí byl jediný gól United. 6/10

Mason Greenwood – Když měl příležitost, tak z toho vznikalo vždy nebezpečí pro defenzívu City, asistoval na gól Rashforda. 6,5/10

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Nemanja Matić – Přišel na celý druhý poločas za tragického Lingarda. Po jeho příchodu se zlepšila hra středu, přinesl jak zlepšení defenzívy, tak i lepší rozehrávku. Trochu ho limitovala jeho neobratnost, ale i přesto patřil k pár dobrým výkonům na domácí straně. 6,5/10

Angel Gomes – Dostal se do hry na posledních 25min za Jamese. Dobře pressoval před gólem Rashforda, když vybojoval míč a následně ho předal Greenwoodovi. 6/10

Anthony Martial – Nahradil v 80. minutě Greenwooda za vidinou snížení stavu, bohužel se za celou dobu téměř nepotkal s míčem. Nehodnocen

Hráče zápasu jsem úmyslně vynechal, protože žádný z hráčů nepředvedl takový výkon, aby si tento titul zasloužil.

Lavička: Romero – Dalot, Matić, Chong, Gomes, Mata, Martial

Týmový výkon

Obrovské zklamání z výkonu celé základní jedenáctky v prvním poločase. Po relativně dobré patnácti minutovce, kdy se hráči United dokázali dobrým pressingem dostávat k rychlým protiútokům, tak přišla katastrofální půlhodina, kdy jsme inkasovali 3 góly. Na špatný první poločas Ole reagoval nasazením Matiće za Lingarda, což se hned od úvodu druhé půle ukázalo jako dobré řešení. Zlepšila jak rozehrávka, tak i defenzivní podpora záložní řady, a to vedlo k brance na 1:3, díky které bude mít odveta aspoň minimální smysl. Dnešní zápas ukázal obrovský kvalitativní rozdíl obou celků a také povinnost vedení přivést aspoň dvě posily už v zimním přestupovým období, které právě probíhá. Snad se Ed pořádně díval… 3,5/10

Manchester United: De Gea (7), Wan-Bissaka (6), Jones (5), Lindelof (5), Williams (6), Fred (6), Pereira (5), James (4), Lingard (4), Rashford (7), Greenwood (6).

Subs: Matic (6), Gomes (n/a), Martial (n/a).

Další a doufejme že už povedenější utkání čeká rudé ďábly už v sobotu, když hrají zápas v rámci 22. kola anglické PL proti nováčkovi z Norwich City na Old Trafford. Výkop proběhne v 16:00 SEČ a díky vítězné anketě ho můžeme sledovat na stanici Premier Sport.

Zdroje: manutd.com, premierleague.com, flashscore.com, skysports.com, facebook.com/mancity

Preview&LIVE: Manchester City – Manchester United

Review&Hodnotenie: Tranmere – Manchester United 0:6