Ole po prehre v mestskom derby

Pri príležitosti semifinálového zápasu Anglického ligového pohára sa na Old Trafforde proti sebe postavili tímy Manchesteru United a Manchesteru City. Červení diabli vstúpili do derby zápasu aktívne, no z úvodnej pätnásťminútovky nič nevyťažili. V sedemnástej minúte pre zmenu udrel mestský rival, kde prvý gól si pripísal Bernardo Silva. Druhý gól prišiel v tridsiatej tretej minúte z kopačky Riyada Mahreza a vrcholom už bol iba vlastný gól Andreasa Pereiru v tridsiatej siedmej minúte. O dôstojný gól Červených diablov sa postaral Marcus Rashford, ktorý v sedemdesiatej minúte upravil na konečných 1:3.

O výbere zostavy

,,Výber zostavy bol rozhodnutím, ktoré prišlo veľmi neskoro, keďže záviselo od toho, kto bol na zápas fit. Toto však nie je nijaké ospravedlnenie. Máme tu tím, ktorému sme verili, že s ním dosiahneme potrebný výsledok.“

O sile Manchesteru City

,,Vieme, že ich hráči môžu hrať takýmto spôsobom, no neporadili sme si s nimi dostatočne dobre. Minulý rok som sa na nich bol pozrieť v zápase proti Chelsea, ktorý vyhrali na Etihad Stadium v pomere 6:0. V tom čo robia sú naozaj dobrí. Z tých gólov sme sa v dnešnom zápase vôbec nespamätali.“

O vplyve úvodných dvoch gólov

,,Od toho prvého gólu, ale hlavne toho druhého, sme sa proti nim trápili. V druhom polčase to bola od nás lepšia reakcia na zápas. Kým však strelili gól, bol to futbal z jednej strany na druhú. Po tom góle sme už s nimi však neudržali krok. Bol to asi najhorší prvý polčas tejto sezóny.“

O Matićovi a jeho výkone

,,S Nemanjom prišli na ihrisko aj jeho skúsenosti. Bolo to lepšie a viac o tom, že sme chceli mať na kopačkách loptu my. V prvom polčase sme však mali priveľa rôznych prihrávok namierených smerom dozadu.“

O odvete a šanci na postup do finále

,,Už sme ukázali aj predtým, že sme dokázali nepriaznivý výsledok z domáceho zápasu otočiť v náš prospech. Naposledy sa dá ako dobrý príklad uviesť zápas proti PSG.“

O zimných prestupoch

,,Prestupy? Mám podporu vedenia, ale ak tu nebudú k dispozícií tí správni hráči, tak nikoho neprivedieme.“

Prvý semifinálový zápas Anglického ligového pohára skončil výsledkom 1:3 pre Manchester City. Odveta na Etihad Stadium je potom stanovená na 29. januára (leden) 2020.

Zdroj: twitter.com