Review&Hodnotenie: Arsenal – Manchester United 2:0

Poté, co naši konkurenti v boji o TOP 4 zaváhali, jsme tak nějak naivně čekali, že bychom toho mohli využít a přiblížit se Chelsea na pouhé 2 body. Bohužel, jak již několikrát v této sezóně, po posledním zápase proti Burnley, přišla prohra na hřišti Arsenalu, který se potýká s velkou herní krizí a právě my jsme jim možná nastartovali vzestup od dna. Konečný stav zápasu po gólech Pepeho a Sokratise 0:2.

Před zápasem na poslední chvíli vypadl ze základní sestavy Pogba. Podle vyjádření Oleho může za absenci zranění a prý bude mimo několik týdnů. Toto ihned spustilo vlnu spekulací ohledně odchodu Pogby do Realu Madrid. Po zápase přišlo další vyjádření, kde Pogbovi byla doporučena operace. Oproti zápasu s Burnley jsme mohli v základní sestavě vidět 3 změny. Na krajích obrany zaujali místa Shaw a Bissaka, na CAM začal Lingard na úkor Pereiry.

• Lingard v základní sestavě, opět nic nepředvedl, naopak neustále ztrácel míče

David de Gea – Nebyl to jeho den. Za góly mu vinu nedávám, avšak chybná rozehrávka a evidentní nervozita srážela jeho výkon. Nabízí se varianta, co dát šanci Romerovi? 3/10.

Aaron Wan-Bissaka – Nejlepší z obranné čtveřice. Jako jeden z mála podává konzistentní výkony. Neříkám, že neudělal pár chyb, viz skluz ke konci zápasu,  ve výsledku ale nejlepší výkon z našich obránců. 4/10.

Victor Lindelöf – Nervózní, chybující, nedostupující. Přemýšlím, jestli ho dnes mohu za něco pochválit.  Při prvním gólu společně s Fredem nedostoupili hráče, poté se od něj odrazil balon a soupeř skóroval. 3/10.

Harry Maguire – Podobně, jako jako Lindelof. Nebyl tak jistý, hráči soupeře přes něj přecházeli, nevyhýbal se zbytečným chybám. Zkrátka mu zápas moc nevyšel. 3/10.

Luke Shaw – Dnes byl jak na kolotoči. Pepe mu dělal velké problémy, většina nebezpečných akcí Arsenalu šlo právě přes naší levou stranu. 3/10.

Nemanja Matič – Vyhrál většinu osobních soubojů, problém však jsou ztráty a pouze jedno získání míče.  3/10.

Fred – Aktivnější než Matič, byl více ve hře. Snažil se vyvážet míč, byl to článek mezi obranou a zálohou. Bohužel, ztráty sráží jeho výsledný výkon. 4/10.

Marcus Rashford – Snažil se, běhal, vypomáhal obraně, ale dnes to nebyl jeho den. 3/10.

Jesse Lingard – Nepředvedl vůbec nic, na hřišti byl pouze do počtu. Střídán v 58. minutě. 1/10.

Daniel James – Neúnavně bojující hráč, nevynechá jediný souboj. Škoda, že jeho rychlosti jsme v tomto zápase moc nevyužili, nedostal se do hry tak, jak bychom potřebovali. Střídán v 58. minutě . 4/10.

Anthony Martial – Zejména v prvním poločase na něm byla vidět frustrace, přesto však úspěšně dribloval, snažil se a vytvářel prostor. Bohužel, ve výsledku to ani tak nebyl úplně přesvědčivý výkon. 4/10.

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

Andreas Pereira – Přišel do hry v 58. minutě a podařilo se mu oživit naší hru a dostat Arsenal pod tlak. 4/10.

Mason Greenwood – Tento chlapec si říká o základní sestavu. Viditelně zlepšil náš výkon v útoku, hráči s ním mohli kombinovat a vytvářet šance a prostor. 5/10.

Juan Mata – Do zápasu se dostal v 81. minutě a už nestihl s výsledkem nic udělat. NEHODNOCEN.

Lavička: Romero – Williams, Young, Jones, Mata, Pereira, Greenwood

Týmový výkon

Jak tohle utkání hodnotit? Absolutně nic se nám nepovedlo, krom závěrečného tlaku na soupeře. Hráči mají evidentně problém s morálkou, namotivovat se na zápasy, kde bychom měli plnit roli favorita. Hra bez myšlenky, systému, k tomu individuální chyby hráčů. Suma sumárum, šance na TOP 4 se nám opět vzdálila. 2/10.

Další zápas čeká Rudé ďábli 4. ledna v 18:31 SEČ v rámci FA Cupu na hřišti Wolves.

Zdroje: livesport.cz, sofascore.com, premierleague.com, facebook.com/manchesterunited