06/08/2021

Review&Hodnotenie: Burnley – Manchester United 0:2

V rámci 20. kola anglické Premier League jsme zavítali na hřiště 13. Burnley. Zápas výrazně ovlivnilo pouhých 48 hodin dělící dnešní a posledně hraný zápas, který Oleho tým v poklidném tempu zvládl 4:1. Zápas začal opatrnou hrou z obou stran. Až do 20. minuty se téměř nic nedělo. Poté se výrazně zlepšila součinnost hráčů na levém kraji a vznikali ať už zajímavé centry nebo nebezpečné výpady Martiala s Rashfordem. Gól se ale podařilo střelit až ke konci poločasu, kdy u postranní čáry Pereira výborným pressingem vybojoval míč, který posléze i předložil Martialovi a ten tváří tvář s Popem nezaváhal. Druhý poločas byla už více méně vyčkávaná s čím přijde soupeř. Ten i díky fantastickému zákroku, který předvedl De Gea neskóroval. V závěru ještě korigoval výsledek Rashford na konečných 2:0.

Hráči rudých ďáblů si v posledním zápase napravili chuť čtyřgólovým vítězstvím po předchozím zpackaném zápase s tehdy posledním Watfordem. Nálada tedy byla o poznání lepší. Ole s ohledem na malou mezeru mezi zápasy udělal několik změn v sestavě. AWB nahradila nestárnoucí legenda Young, za mladičkého Greenwooda nastoupila motorová myš Dan James a ve středu nahradil zraněného Scotta McTominaye navrátilec Matič. Překvapením byla absence Pogby, který pro tentokrát chyběl dokonce i na lavičce náhradníků. Výkop posledního zápas dekády proběhl 28.1220:45 SEČ. Role hlavního rozhodčího se ujal Michael Dean.

Highlights – Burnley 0 United 2

Bowing out of 2019 with a W ?Watch the highlights from our 2-0 win over Burnley below ?

• Rozehrávka

David de Gea Až nezvykle často tvořil chyby v rozehrávce, když jeho krátké výkopy několikrát stahovali vytáhlí útočníci Burnley. V druhé půli ale ukázal své brankářské kvality při střele Bardsleye, kterou fantasticky konečky prstů odklonil na roh. 7/10

Ashley Young © Nastoupil po dvouzápasové odmlce, a i když nepůsobil až tak všestranně, jako jeho parťák na druhé straně, tak předvedl spolehlivý defenzivní výkon. 6/10

Victor Lindelöf V součinnosti s Maguirem dobře dirigoval defenzívu United. Dokázal zachytávat rychlostní výpady hostů. Občas měl problém ve vzdušných soubojích. 6/10

Harry Maguire Jeho vzdušná dominance byla jasně cítit po celý zápas. Trochu mě mrzí, že to zatím dokazuje pouze v defenzivní části. Stále od něj čekám trochu více při ofenzivních standartách. 6,5/10

Brandon Williams Začal poněkud vlažně, když měl několikrát problém dodržovat obrannou linii, jak šel ale čas, tak se stupňoval jeho výkon a ke konci poločasu se z něho stal jeden z hlavních tahounů týmu. Byl velice aktivní na své straně, když se kolikrát objevoval spíše na pozic určené pro křídlo. Jeho centry působily nemalý rozruch v obraně hostů. Troufl bych si říct, že to byl jeho nejlepší výkon v A-týmu. Shaw má velkého konkurenta. 8/10 MOTM

Nemanja Matič Přiznám se, že jsem ho pomalu už začal odepisovat, ale dneska opět ukázal, že má stále co nabídnout. Dirigoval celou záložní řadu, byl silný na míči a dokázal nahrát přesně i na delší vzdálenost. Bohužel občas doplácí na svou nízkou obratnost a rychlost. 6/10

Fred Uchoval si i dnes svůj nadstandart. Svým dobrým startem na míč dokázal pressovat hráče soupeře. Občas předržel míč nebo zvolil špatné řešení. I střela mi od něj dnes chyběla. 6/10

Andreas Pereira Dokázal navázat na velice dobrý výkon se strakami. I když se nevyvaroval svým obvyklým ztrátám míče, tak velice platil jeho pohyb, kterým zařídil první gól střetnutí. Přidal i několik zajímavých přihrávek za obranu. Škoda jen stále nepřesných centrů. 6,5/10

Marcus Rashford Zápas si užíval, byla na něm cítit velká herní pohoda z posledních zápasů. Na míči si věřil, nebál se jít jeden na jednoho, kde byl v 66 % úspěšný. V závěru přidal pojišťovací gól na 0:2. 7/10

Daniel James V zápase ukázal obrovské srdce. Celé utkání byl terčem několika nepěkných zákroků od obránců, ale i přes ně celý zápas dokázal velmi energeticky běhat, jak na ose hřiště, tak na kraji. Kdyby se ve fotbale udělovaly 3 hvězdy zápasu. Určitě by mezi nimi byl. 8/10

Anthony Martial Dost klasický zápas Martiala. Není pořádně vidět, potuluje se na offsidové linii a čeká na šanci. Jedna přišla a Martial ji s chladnou hlavou proměnil. Připsal si tím už sedmý gól v letošní PL. 7/10

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Jesse Lingard Nastoupil v druhém poločase za dobře hrajícího Andrease. Bohužel ale nedokázal navázat na jeho výkon a podtrhl tím pro sebe neúspěšný rok 2019, kdy se mu nepodařilo vstřelit jediný gól v PL. 4,5/10

Luke ShawNahradil Martiala na posledních pár minut, aby vyztužil levou stranu. Nehodnocen

TÍMOVÝ VÝKON

Hra se rozjížděla dost pozvolna a nervózně. Až ke konci prvního poločasu se podařilo prolomit obrannou tvrz Burnley a strhnout vedení na svou stranu. Druhý poločas začal lépe tým domácích, kteří si vytvářeli značný tlak. Byli silnější na míči, agresivnější a rychlejší. Tomuto náporu jsme úspěšně vzdorovali a následně vlivem dobré součinnosti zálohy a útoku vznikaly smrtící protiútoky. Jeden z nich dokázal potrestat v 5. minutě nastavení Marcus Rashford a přidal tak na svůj účet již dvanáctý zásah a posunul se v tabulce střelců už na druhé místo. 6,5/10

Lavička: Romero, Shaw, Greenwood, Jones, Mata, Wan-Bissaka, Lingard

Další zápas čeká svěřence United v den oslav nového roku na půdě trápícího se Arsenalu, který se přeci jenom trochu herně zvedl po příchodu Artety. Arsenal si určitě brousí zuby na první body v novém kalendářním roce, já doufám, že potvrdíme roli favorita a že si všechny body odvezeme domů na Old Trafford. Výkop proběhne 1. ledna/januára 2020 o 21:00 SEČ.

Zdroje: flashscore.sk, facebook.com, whoscored.com, manutd.com, premierleague.com