09/03/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – Newcastle United 4:1

Na Boxing Day k nám v rámci 19. kola Premier League zavítali straky z Newcastlu, ktoré chceli získať z trávnika Old Trafford dobrý výsledok a pripísať si body do ligovej tabuľky. Po hluchej úvodnej 20-minútovke a pomerne hlúpom inkasovanom góle však prišla rýchla odpoveď v podaní červených diablov a napokon z toho bolo vydarené vystúpenie s vyšším počtom strelených gólov na našom konte. United porazili Newcastle po výsledku 4:1 a potešili svojich priaznivcov aj zlepšeným výkonom.

Autorom dnešného pozápasového servisu je redaktor One_devil_forever_devil

Po poslednej ligovej prehre proti Watfordu prišli očakávané zmeny v základnej jedenástke. Nedoliečeného Daniela Jamesa nahradil na pozícii pravého krídelníka Mason Greenwood. Pozíciu podhrota trošku prekvapivo zveril Ole do rúk Andreasa Perreiru. Len na lavičke začínal Paul Pogba. Výkop stretnutia bol stanovený o 18:30 SEČ, hlavným arbitrom duelu bol Kevin Friend.

• prípadné zranenie Scotta McTominaya

David de Gea – Pri šanci Gayla nemusel zasahovať, na zakončenie od Longstaffa bol prikrátky. Po celý čas zápasu prakticky neviditeľný, rozohrávka mu dnes nerobila žiadne problémy. Škoda, že obrana United si nedokázala ani v tomto zápase udržať čisté konto. 7/10

Aaron Wan Bissaka – Pri inkasovanom góle pôsobil veľmi alibisticky, na čo uňho nie sme zvyknutí. Pripísal si však asistenciu, keď po jeho ukážkovom centri hlavou skóroval Rashford. Proti Magpies bol aktívny aj smerom dopredu, svoj vysoký defenzívny štandard si po zvyšok zápasu udržal. 7,5/10

Victor Lindelöf – V osobných súbojoch proti robustnému Joelintonovi ťahal po väčšinu zápasu za kratší koniec. Prsty mal aj v inkasovanom góle. Nemôžem si pomôcť, v zápasoch proti kvalitnejším celkom na mňa pôsobí koncentrovanejším a sebavedomejším dojmom. 6/10

Harry Maguire (C) – Kapitán mužstva bol spoločne s celou defenzívou namočený do jediného inkasovaného gólu zo strany hostí. Nebezpečný vo vzduchu po dobre zahranom rohovom kope od Freda, poriadne natiahol pri svojom streleckom pokuse Dúbravku. Dominantnejší pri rozohrávke ako jeho stopérsky partner. 7,5/10

Luke Shaw – Laxne bránil Longstaffa pri jeho zakončení, všetko si vynahradil zvýšenou aktivitou pri situácii, ktorá skončila vyrovnávajúcim gólom Martiala. Podobne ako jeho náprotivok na pravej strane sa dnes snažil o podporu ofenzívy. 7/10

Scott McTominay – Inkasovaná žltá karta už v 24. sekunde zápasu akoby predurčila ďalší priebeh pre nášho odchovanca. Podstúpil tvrdý súboj s Longstaffom, po ktorom zrejme musel opustiť duel už po polčasovej prestávke. Po vyrovnávajúcom góle išiel jeho výkon nahor spoločne s mužstvom. Vhodne sa dopĺňal s Fredom. 6,5/10

Fred – Nadviazal na svoje lepšie vystúpenia v našom drese a s pribúdajúcimi minútami jeho výkon stúpal. Pripísal si niekoľko dobrých zachytení lôpt, povyrástol pri príchode Paula Pogbu. Snažil sa o prihrávky do medzipriestorov, úspešnosť jeho streľby spoza šestnástkového oblúka je však nízka. 7,5/10

Mason Greenwood – Obrovský talent a produkt našej akadémie svojom bombou nechal zaspomínať na tradičný „angličák“. Hýril pohybom, prekypoval aktivitou. Vždy sa snaží nájsť kolmou prihrávkou lepšie postaveného spoluhráča, tlačil sa do šestnástky, nebojí sa vyhľadávať súboj 1 vs. 1. Len tak ďalej, Mason! 8/10

Andreas Perreira Jedno z najvydarenejších vystúpení tak často kritizovaného Brazílčana v našom drese. Po celý zápas v neustálom pohybe, vytváral priestor pre svojich spoluhráčov, často sa dostával do zakončení a pripísal si inteligentnú gólovú asistenciu na vyrovnávajúci gól Martiala. V závere duelu pridal niekoľko ekvilibristických kúskov. 7,5/10

Marcus Rashford – Pokračuje v úspešnej gólovej produktivite a stáva sa postupne jedným z ofenzívnych ťahúňov mužstva. Po centri Wan-Bissaku predviedol skvelé zakončenie hlavou, keď preskočil v súboji aj o hlavu vyššieho Fernandéza. Zaznamenal už svoj 60. súťažný gól za United! Striedaný Lingardom v 63. minúte. 7,5/10

Anthony Martial  – Zápas mu chutil od úvodného hvizdu. Nešetril krokmi, podstúpil množstvo osobných súbojov, vracal sa vypomáhať pri pressingu súpera. Odmenou mu boli 2 strelené góly, len pravá žrď Dúbravkovej brány zabránila jeho hattricku. Striedaný Matom v 67. minúte. Výborný výkon od Anthonyho! 9/10 MOTM

Striedajúci hráči:

Paul Pogba – Ďalšie minúty pre nášho kreatívneho stredopoliara. Snažil sa prikrášliť pozitívny výsledok, dostal sa do troch zaujímavých streleckých príležitostí. Verme, že s jeho adaptovaním sa do základnej zostavy späť po zranení budú stúpať aj naše výkony. Dnešný výkon bol prísľubom. 7,5/10

Jesse Lingard – Nezapadol vhodne do súkolia zápasu. Väčšinou len loptu posunul najbližšiemu spoluhráčovi. Citeľne je vidieť, ako mu chýba sebavedomie v súbojoch 1 vs. 1. Aktuálne nie je hráčom do základnej zostavy. 5/10

Juan Mata – Španielsky playmaker sa za necelých 25 minút pobytu na trávniku snažil zapísať do štatistík zápasu gólovou asistenciou. Dva oblúčiky na Pogbu, resp. Greenwooda po góle volali. Prišiel, aby pomohol udržať loptu na kopačkách a to sa mu podarilo. 6,5/10

Lavička: Romero – Young, Jones, Pogba, Mata, Lingard, James

Tímový výkon: Červení diabli svojim výkonom a výsledkom nechali zabudnúť na uplynulé nevydarené ligové vystúpenie a využili tak zakopnutie londýnskej Chelsea. V zápase bohatom na ofenzívne akcie predviedli s výnimkou úvodných 20 minút zodpovedný výkon a počas vianočných sviatkov potešili fanúšikov presvedčivou výhrou 4:1. 8/10

Man Utd: De Gea (6), Wan-Bissaka (7), Lindelof (6), Maguire (7), Shaw (7), McTominay (6), Andreas Pereira (7), Fred (7), Greenwood (7), Rashford (8), Martial (8).

Subs: Pogba (7), Mata (7), Lingard (6)

Nasledujúci ligový duel odohrajú naši borci na Turf Moor, kde na nich čaká nevyspytateľné Burnley. Zverenci Seana Dychea budú určite nepríjemným protivníkom, ktorí sa hotuje obrať United o body. My veríme, že dnešným zápasom United odštartovali novú víťaznú šnúru. Zápas sa uskutoční v sobotu 28. decembra o 20:45 hod. a budeme ho môcť sledovať aj na obrazovkách PREMIER SPORT.

Zdroje: premierleague.com, flashscore.sk, whoscored.com, facebook.com, manutd.com