23/07/2021

Review&Hodnotenie: Manchester United – Colchester 3:0

Po víkendové remíze na půdě Evertonu čekal hráče Manchestru United pohárový zápas. V něm na půdě Chelsea v minulém kole zvítězili 2:1, tentokrát na domácí půdě přivítali soupeře méně zvučného jména a to Colchester. Ten hraje v současnosti League Two, čtvrtou nejvyšší soutěž, kde se momentálně nachází na 9. místě. V prvním poločase se domácí trápili a hře chybělo zakončení, v druhém poločase ale rozhodly góly v rychlém sledu o výhře 3:0.

Domácí hráči si chtěli především spravit chuť po smolné remíze na půdě Evertonu. Oddych dostali někteří hráči základní sestavy jako Daniel James, AW Bissaka či Scott McTominay. Do zápasu nicméně naskočili jak Rashford tak Martial, které doplňoval na pravé straně mladý Greenwood. V záloze dostal prostor tuto sezónu málo využívaný Matič, kterého doplnili Andreas a Mata. Maguira na postu stopera doplnil Tuanzebe a kraje obrany zajišťovali Young a Shaw. Jak bývá již zvykem v pohárech, do brány se postavil vynikající Romero.

• Promarněné šance na začátku utkání

Hodnotenie a review pripravil redaktor Johny23.

Sergio Romero – Nebyl ohrožen, dvě střely na bránu neměly nárok na úspěch. Připisuje si tak další čisté konto. Po jeho povedeném výhozu padl první gól. 6,5/10

Ashley Young – Do zápasu se tolik nezapojoval, v obraně nebyl prověřen. Ocenil bych přesnější centry, ke kterým se dostal, ale to je bohužel jeho dlouhodobá slabina. 6/10

Harry Maguire – Stejně jako jeho ostatní kolegové z obrany neměl co se týče bránění příliš starostí a tak se zapojoval do útočné kombinace. Bylo možné ho vidět i na hranici soupeřova vápna, z jeho nahrávek ale žádná šance nevznikla. 6/10

Axel Tuanzebe – Po delší době se zapojil do zápasu a předvedl pár hezkých jistých zákroků. Šel střídat v druhém poločase a ihned odešel do šaten, doufejme ale, že se nejedná o nic vážného. 6/10

Luke Shaw – Pokoušel se zapojovat do útočných kombinací s Rashfordem, v prvním poločase předvedl pěkný skluz, kterým zabránil protiútoku hostí. Vystřídán v 60. minutě. 6,5/10

Nemanja Matič – Velmi pomalý jak na balónu, tak v pohybu, s takovou hrou McTominaye ze základu rozhodně nevytlačí. Pěkným lobem vyslal Rashforda do gólové akce a připsal si tak asistenci. 6/10

Andreas Pereira – Nejlepší člen zálohy. Slabší soupeř mu seděl a snažil se o kreativitu. Připsal si 131 úspěšných nahrávek, nejvíce z celého týmu. Sympatický a snaživý výkon, ale chyběla mu tečka v podobě gólu/asistence. 7/10

Juan Mata – Nastoupil na pozici útočného záložníka, bohužel se ale příliš neukázal. Postupem zápasu šel jeho výkon nahoru, korunoval ho nahrávkou na Rashforda. Jinak byl ale předvídatelný a pomalý. 6/10

Mason Greenwood – Byl nebezpečný na pravém křídle, má zásluhu na druhém gólu. Vystřelil 2× na bránu, ale jeho střelám chyběla razance. Odehrál celých 90 minut a nemá se za co stydět. 6,5/10

Anthony Martial – V prvním poločase byl na hrotu úplně ztracený. Ztrácel balóny, nedařily se mu kličky. Dostal se za celých 45 minut jen k jedné střele. Postupem času se jeho hra o něco zlepšila a korunoval ji pak gólem do prázdné brány po nahrávce Rashforda. 7/10

Marcus Rashford – Vstřelil jeden gól, na další přihrál. Jeho forma pokračuje, i přesto, že promarnil pár dobrých šancí. I tak si ale zaslouží MOTM. 8/10 MOTM

STRIEDAJÚCI HRÁČI

Brandon Williams – Nastoupil za Shawa a oživil levou stranu. Vybojoval pár míčů a snažil se zapojovat do útoku. 6,5/10

James Garner – Nebyl příliš vidět, ale připsal si další minuty na hřišti a zkušenosti. 6/10

Jesse Lingard – Nastoupil za Rashforda, běhal a napadal obranu, do vážnější akce se nedostal. 6/10

Lavička: Grant – Garner, Chong, Jones, Lingard, McTominay, Williams

Týmový výkon – Trápení z prvního poločasu dokázali hráči zvrátit rozhodující čtvrt hodinou v poločase druhém. Do hry se zapojilo následně i mladíci Garner a Williams a získali tak další herní zkušenosti. Nutno dodat, že soupeř byl proti kvalitě Manchesteru téměř bezbranný, ale i tak odehráli zápas se ctí a mohou odjíždět s dobrým pocitem. Naopak varovný pro domácí může být první poločas, kdy nebyli přes hluboký blok schopni vymyslet nic překvapivého. Právě proti zataženým týmům dělá problém United skórovat a doufejme, že se tento fakt brzy změní. Proti slabému soupeři povinná výhra. V příštím kole čeká hráče městský rival Manchester City. 7/10

Man United: Romero (6) – Young (7), Tuanzebe (6), Maguire (7), Shaw (7), Matic (6), Pereira (6), Greenwood (7), Mata (7), Rashford (8), Martial (7).

Subs: Williams (6), Lingard (5), Garner (6).

V příštím zápase hráči Manchesteru United nastoupí proti Watfordu v Premier League. Zápas se odehraje 22.12. 15:00 na stadionu Vicarage Road.

Zdroje: livesport.cz, whoscored.com, skysports.com, youtube.com